1-luokan estekilpailut 14.10.2018 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Lotta Sinnemaa Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 55,06
2 Viivi Virtanen R.R. Tara    
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 0 48,47
3 Nea Valjakka Lilla Ettan    
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 0 51,78
4 Moona Pirttiaho Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 0 55,50
 
5 Kaisla Ketonen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 47,22
6 Marianne Holappa Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 58,28
7 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 0 49,78
8 Aada Pirskanen Dafi    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 58,41
9 Olivia Coker-Appiah Fulee    
  Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 0 55,31
10 Ilona Tervaniemi Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 62,15
11 Fanni Kelho RP-Mellow    
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 66,90
12 Kirsi Linnala Fulee    
  Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 4 54,65
13 Lotta Sinnemaa Dafi    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6 73,43
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 1 + H
12 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Aili Hone RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 44,72
2 Julia Härkönen RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 38,10
3 Nea Valjakka Lilla Ettan    
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 0 37,44
 
4 Moona Pirttiaho Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 0 41,35
5 Viivi Virtanen R.R. Tara    
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 0 36,81
6 Iida Kurvinen Archengel    
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 48,68
7 Heini Hokkanen Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 42,19
8 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 4 36,60
9 Satu Taavitsainen Tuohikas    
  Sairilan Ratsastajat ry Sibbo – Pölyke 4 52,50
10 Salla Hasanen Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan Hyl.  
10 Liina Partio Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller Hyl.  
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H
3 ilmoittautuminen, 2 lähtöä
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
 
1 Emmi Myyryläinen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 55,00
2 Olivia Coker-Appiah Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 55,00
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport