1-tason estekilpailut 6.5.2018 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + H
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 1 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este
  Seura Suku Virhe Aika
1 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina    
    Haavekuva – Olve 0 57,51
 
2 Marianne Holappa RP-Rebel Surprise    
    Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 2 65,53
3 Lotta Sinnemaa Pruutus    
    Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 6 81,59
4 Fanni Ovaskainen Dafi    
    Tuntematon Ori 8 90,10
5 Kirsi Linnala Fulee    
    Fantoom – Huumor 8 90,97
6 Aili Jokinen RP-Mellow    
    Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 11 102,03
7 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu    
    Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH Hyl.  
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Lotta Sinnemaa Pruutus      
    Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 52,06 36  
2 Essi Jokinen RP-Presto      
    Linkker – Olve 0 41,47 35,5  
3 Reetta Gummerus Senjoriita II      
    Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 47,12 28,6  
4 Kaisa Paasonen Savelan Titiuu      
    A.T. Ukko-Myrsky – E Laatu-Poika 0 42,07 28,1  
 
5 Eveliina Anttila RP-Presto      
    Linkker – Olve 0 41,67 27,4  
6 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina      
    Haavekuva – Olve 0 36,31 26,5  
7 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu      
    Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 0 47,37 Hyl.  
7 Aili Jokinen RP-Mellow      
    Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 60,00 Hyl.  
7 Veera Kovanen RP-Usvaneito      
    Voiveikko – Olve 0 33,79    
10 Aino Kairavuori RP-Royal Picador      
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4 60,00    
11 Marianne Holappa RP-Rebel Surprise      
    Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Hyl.      
11 Kaisla Ketonen Ratturas      
    Rikoshet – Vigur Hyl.      
11 Vilma Liukkonen Kadru      
    Karl XII – Molbert Hyl.      
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H
10 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Kaisa Paasonen Mantel    
    Olve – Apeli 0 43,44
2 Heini Hokkanen Senjoriita II    
    Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 49,15
3 Moona Pirttiaho Ratturas    
    Rikoshet – Vigur 0 45,92
 
4 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
    Kenedis – Kuller 0 36,66
5 Julia Härkönen RP-Qvist Picador    
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 40,78
6 Veera Kovanen RP-Usvaneito    
    Voiveikko – Olve 4 42,41
7 Kaisa Paasonen Savelan Titiuu    
    A.T. Ukko-Myrsky – E Laatu-Poika 8 54,56
8 Aili Hone RP-Qvist Picador    
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet Hyl.  
8 Liina Partio Kaevatsi La    
    Kenedis – Kuller Hyl.  
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 2
1 ilmoittautuminen, 0 lähtöä
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Aino Kairavuori Petiina    
    Preemu – Hermelin 0 46,56
2 Vilma Liukkonen Dexter    
    Tuntematon Ori 0 38,35
 
3 Emmi Myyryläinen Dexter    
    Tuntematon Ori 0 38,00
4 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina    
    Preemu – Hermelin 0 41,60
5 Aino Ripatti Archengel    
    Armani – Takt ox 4 41,54
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport