Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Eija Wall RP-Usvaneito   130 130 68,421
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 1  
2 Julia Larsson RP-Presto   125,5 125,5 66,053
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2  
3 Saara Tikkanen Pilven Pyhimys   124,5 124,5 65,526
  M-Riders Mikkeli ry   3  
 
4 Anu Honkanen Vivaldi   122,5 122,5 64,474
  Sulkavan Ratsastajat ry Vandzins 4  
5 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador   118,5 118,5 62,368
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5  
6 Aili Hone Dafi   118 118 62,105
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
7 Helmi Liukkonen Pegazs   115 115 60,526
  Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 7  
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina   114,5 114,5 60,263
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 8  
9 Amanda Jokinen Essi Snaige II   114 114 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9  
9 Kaisla Ketonen RP-Mellow   114 114 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 9  
11 Salla Hasanen Pähkinä   113,5 113,5 59,737
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
12 Heini Hokkanen Senjoriita II   111 111 58,421
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 12  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
21 ilmoittautuminen, 20 lähtöä, 5 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anu Honkanen Vivaldi   135,5 135,5 64,524
  Sulkavan Ratsastajat ry Vandzins 1  
2 Helmi Hämäläinen Dafi   135,5 135,5 64,524
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
3 Mirka Pilz Elsinda   134 134 63,810
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori 3  
4 Vilma Liukkonen Dexter   133,5 133,5 63,571
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4  
4 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   133,5 133,5 63,571
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4  
 
6 Eija Wall RP-Usvaneito   133 133 63,333
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 6  
7 Liina Partio RP-Qvist Picador   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 7  
7 Emmi Myyryläinen Pähkinä   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
7 Aino Ripatti Ratturas   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 7  
7 Julia Härkönen RP-Qvist Picador   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 7  
7 Siiri Seppänen Dexter   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7  
12 Aada Väisänen Holdenas   132 132 62,857
  Mikkelin Ratsastusseura ry   12  
13 Maiju Partanen RP-Rebel Surprise   131,5 131,5 62,619
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 13  
14 Kaisu Torniainen Grannys T   130,5 130,5 62,143
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 14  
15 Jenna Hartikainen Kurkimäen Armas   130 130 61,905
  Ratsuryhmä ry Apassi – Sikko 15  
15 Iida Kurvinen RP-Rosella   130 130 61,905
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 15  
17 Veera Kovanen RP-Rosella   129,5 129,5 61,667
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 17  
18 Moona Pirttiaho RP-Mellow   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 18  
19 Viivi Säde Senjoriita II   127,5 127,5 60,714
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 19  
20 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   123,5 123,5 58,810
  Sairilan Ratsastajat ry   20  
  Sofia Loisti Donna Merliina        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Alustava
6 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Ripatti Archengel   160 160 64,000
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1  
2 Piritta Honkanen RP-Presto   154 154 61,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2  
 
3 Aada Väisänen Holdenas   153,5 153,5 61,400
  Mikkelin Ratsastusseura ry   3  
4 Kaisu Torniainen Grannys T   150 150 60,000
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 4  
  Sofia Loisti Donna Merliina        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto    
  Anne Tähtinen Jefferson        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H Alustava
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   172,5 172,5 63,889
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Aino Ripatti Archengel   170 170 62,963
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 2  
 
3 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   162 162 60,000
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 3  
4 Nina Kiljunen Preferance   160 160 59,259
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Erfrut – Emigrant 4  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport