Luokka 1 – Este 40cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
40cm
20 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Julia Härkönen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 57,68 52  
2 Reetta Veijalainen Mikser      
  AVOIN   0 54,19 51  
3 Iida Peurala Braith Wicked Heart      
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 58,44 50  
4 Emmi Myyryläinen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 62,44 48  
4 Sara Lukkarinen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 59,25 48  
 
6 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 70,40 47  
7 Vilma Liukkonen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 60,79 46  
8 Marina Minkkinen Savelan Rubiini      
  Ratsastusseura Pikadorit ry   0 66,22 45  
9 Lotta Sinnemaa RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 73,47 42  
9 Tiina Pesonen C’Cissy      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,03 42  
11 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 56,29 4  
11 Iida Kurvinen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 54,84 4  
13 Nenna pietinen Lillan Etta      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 55,94    
13 Jenni Huovinen Nellan Osku      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 64,38    
15 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Ute.      
15 Maiju Partanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
15 Reetta Gummerus Snaige      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
15 Salla Hasanen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
15 Aili Hone Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
  Sofia Loisti Donna Merliina      
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto        
 
ylös

Luokka 2 – Este 60cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
60cm
24 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 59,41 55  
2 Iida Peurala Braith Wicked Heart      
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 62,91 54  
2 Aino Ripatti RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 59,66 54  
2 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 67,56 54  
5 Kaisamaria Karlsson Casadora      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   0 63,15 52  
6 Aino Kairavuori Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 66,41 51  
 
7 Joanna Manninen O.N Julio      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   0 62,41 50  
8 Karoliina Hasu Basra      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Fred – Antokol 0 60,59 49  
9 Ronja Becker Cantus      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 69,97 48  
10 Veera Kovanen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 65,65 47  
10 Aada Väisänen Holdenas      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 62,57 47  
12 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus      
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 0 60,34 4  
12 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 0 61,03 4  
14 Henrietta Hublin Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 4 78,40    
14 Aino Ripatti Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 4 63,35    
14 Aino Mynttinen Mr. Bagir      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   4 64,59    
14 Helmi Liukkonen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 82,62    
14 Siiri Seppänen Archengel      
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 4 67,25    
14 Aino Ripatti Kaevatsi La      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 65,41    
20 Meri Kääriäinen Savelan Rubiini      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200 Allgunnens Valdör 23 RUSS – Quito Ute.      
20 Peppi Ristavaara The Cramello      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
20 Olivia Coker-Appiah Carlene Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan Ute.      
20 Reetta Veijalainen Mikser      
  AVOIN   Ute.      
  Tiina Pesonen C’Cissy      
  Sairilan Ratsastajat ry          
 
ylös

Luokka 3 – Este 80cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
80cm
10 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Karoliina Hasu Basra      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Fred – Antokol 0 51,12 52  
2 Emma Muukka Harmonija      
  Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 0 60,25 4  
3 Aada Väisänen Holdenas      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 66,82    
 
4 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 4 68,22    
5 Kaisamaria Karlsson Casadora      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   8      
6 Tarja Lahdenperä Lilla Ettan      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 12      
7 Joanna Manninen O.N Julio      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   Ute.      
7 Liina Partio RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
7 Ella Ruhanen The Cramello      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   Ute.      
7 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti Ute.      
 
ylös

Luokka 4 – Este 90cm Alustava
90cm
3 ilmoittautuminen, 2 lähtöä
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
 
1 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 64,41 4  
2 Emma Muukka Harmonija      
  Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 4      
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti        
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport