1-tason koulukilpailut 5.6. – Tulokset







Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Mari Salin
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Virve Haajanen Lovely Lydia   81 81 62,308
  Sairilan Ratsastajat ry Briuselis LT ox – Tuntematon Ori 1  
2 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   80,5 80,5 61,923
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 2  
 
3 Aino Ripatti Ratturas   79,5 79,5 61,154
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Kaisla Ketonen Domino Dancer   78 78 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
5 Mervi Leva Capat   77,5 77,5 59,615
  Ratsastusseura Pikadorit ry Cameron – Patrik 5  
6 Tiia Heikkinen Donna Merliina   77 77 59,231
  Sairilan Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto 6  
6 Riina Hynönen Kotimäen Ornament   77 77 59,231
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Dyfrdwy Bouncer GB 4 WM – Sunwillow Oron 6  
8 Reetta Gummerus RP-Royal Picador   70,5 70,5 54,231
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 8  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
34 ilmoittautuminen, 34 lähtöä, 9 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   151 151 71,905
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 1  
2 Siiri Seppänen Dexter   145,5 145,5 69,286
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Tanja Väisänen Cavalla   144 144 68,571
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Cavallo – Special Power(IRE) xx 3  
4 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   143,5 143,5 68,333
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 4  
5 Sara Hellman Piktor   141,5 141,5 67,381
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 5  
6 Helmi Hämäläinen Dafi   140,5 140,5 66,905
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
6 Liina Partio RP-Qvist Picador   140,5 140,5 66,905
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6  
8 Ella Ruhanen The Cramello   140 140 66,667
  Mikkelin Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 8  
8 Anni-Kaisa Salomaa Pyrypolun Ramona   140 140 66,667
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pölyke – Tulirusko 8  
 
10 Moona Pirttiaho RP-Mellow   139 139 66,190
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 10  
10 Laura Hänninen Four Winds Kazoo   139 139 66,190
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kansas NLD 86 – Lavallo 66 10  
12 Vilma Liukkonen Pruutus   138,5 138,5 65,952
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 12  
13 Tiina Viljanen Laasolan Voitto   138 138 65,714
  M-Riders Mikkeli ry Voiveikko – Hilto 13  
14 Riina Hynönen Kotimäen Ornament   136,5 136,5 65,000
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Dyfrdwy Bouncer GB 4 WM – Sunwillow Oron 14  
15 Danica Väisänen Karat D   136 136 64,762
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kubus – Blastomer 15  
15 Anni Viljakainen Helmin Vilinä   136 136 64,762
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Oksasnikko – Jaava 15  
15 Taina Kekkonen Smok   136 136 64,762
  Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 15  
18 Jenna Lyyra Arax   135,5 135,5 64,524
  Golden Riders ry Aku – Elkar 18  
19 Sara Lukkarinen RP-Rebel Surprise   135 135 64,286
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 19  
20 Maria Närhinen Picolena   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 20  
21 Aili Hone RP-Mellow   131 131 62,381
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 21  
22 Veera Kovanen Dexter   130,5 130,5 62,143
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 22  
23 Mervi Leva Capat   130 130 61,905
  Ratsastusseura Pikadorit ry Cameron – Patrik 23  
23 Helmi Liukkonen Gloxie 2357   130 130 61,905
  Sairilan Ratsastajat ry Rubin Rouge – Dniepr XX 23  
25 Maiju Partanen Dafi   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 25  
26 Sonja Pekonen Helmin Vilinä   128,5 128,5 61,190
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Oksasnikko – Jaava 26  
26 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   128,5 128,5 61,190
  Sairilan Ratsastajat ry   26  
26 Julia Härkönen Pruutus   128,5 128,5 61,190
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 26  
26 Tanja Väisänen Ladja   128,5 128,5 61,190
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Bleisbergs Liwius – Doms 26  
30 Malviina Keuruulainen Senjoriita II   128 128 60,952
  Sairilan Ratsastajat ry   30  
31 Olivia Coker-Appiah Carlene Senjoriita II   126 126 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 31  
32 Eevi Karjalainen Frisio   125,5 125,5 59,762
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 32  
33 Heini Hokkanen RP-Qvist Picador   125 125 59,524
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 33  
34 Salla Hasanen Snaige II   117,5 117,5 55,952
  Sairilan Ratsastajat ry   34  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
22 ilmoittautuminen, 21 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Virve Haajanen Briuselis LT ox   165,5 165,5 66,200
  Sairilan Ratsastajat ry Sniegas LT ox – Bosas LT ox 1  
2 Elina Sjögrén Collected Canter 2449   160,5 160,5 64,200
  Sairilan Ratsastajat ry Rotspon – Lemon Park 2  
3 Suvi Sikstus Notte   155,5 155,5 62,200
  Husaariratsastajat ry   3  
4 Sara Hellman Piktor   155 155 62,000
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 4  
5 Kaisa Paasonen Notte   154,5 154,5 61,800
  Mikkelin Ratsastusseura ry Samuli – V.T. Ajatus 5  
6 Piritta Honkanen RP-Presto   153 153 61,200
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 6  
 
7 Hanna Kainulainen Lobijs   151,5 151,5 60,600
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 7  
8 Anne Tähtinen Jefferson   151 151 60,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit 8  
9 Aada Väisänen Holdenas   147,5 147,5 59,000
  Mikkelin Ratsastusseura ry   9  
10 Jenna Lyyra Vihjesysteemi   147 147 58,800
  Golden Riders ry Systeemi – Lennon-Ryhti 10  
11 Anni-Kaisa Salomaa Pyrypolun Ramona   146 146 58,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pölyke – Tulirusko 11  
12 Jenna Lyyra Arax   145 145 58,000
  Golden Riders ry Aku – Elkar 12  
13 Miia Niemelä Leon VI   144,5 144,5 57,800
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 13  
14 Taina Kekkonen Smok   144 144 57,600
  Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 14  
15 Danica Väisänen Karat D   142 142 56,800
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kubus – Blastomer 15  
15 Emmi Maaranen Starbuck   142 142 56,800
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 15  
17 Maria Närhinen Picolena   141,5 141,5 56,600
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 17  
18 Tanja Väisänen Cavalla   139,5 139,5 55,800
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Cavallo – Special Power(IRE) xx 18  
19 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   137 137 54,800
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 19  
20 Anna Pöyry Braith Wicked Heart   136,5 136,5 54,600
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 20  
21 Tanja Väisänen Ladja   124 124 49,600
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Bleisbergs Liwius – Doms 21  
  Lotta Kärkkäinen Sariitta        
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H Alustava
12 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Mari Salin
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   185,5 185,5 68,704
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Elina Sjögrén Collected Canter 2449   174 174 64,444
  Sairilan Ratsastajat ry Rotspon – Lemon Park 2  
3 Virve Haajanen Briuselis LT ox   169,5 169,5 62,778
  Sairilan Ratsastajat ry Sniegas LT ox – Bosas LT ox 3  
 
4 Piritta Honkanen RP-Presto   159 159 58,889
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 4  
5 Elisa Hyytiäinen Holdenas   157 157 58,148
  Mikkelin Ratsastusseura ry   5  
6 Aino Ripatti RP-Rosella   153,5 153,5 56,852
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 6  
7 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   152,5 152,5 56,481
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 7  
8 Emmi Maaranen Starbuck   147,5 147,5 54,630
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 8  
9 Hanna Kainulainen Lobijs   146 146 54,074
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 9  
10 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   136,5 136,5 50,556
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 10  
11 Hanne Soininen Savikon Charlot   131,5 131,5 48,704
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Centimor 111 – Afsheron 11  
  Lotta Kärkkäinen Sariitta        
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport