Luokka 2 – Este 40cm Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Emmi Myyryläinen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 56,27 0 27,09
2 Iida Kurvinen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 52,22 0 30,21
3 Veera Kovanen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 63,58 0 31,83
4 Julia Härkönen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 59,65 0 32,31
5 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 75,32 0 37,41
 
6 Vilma Liukkonen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 73,27 0 44,57
7 Aino Ripatti RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 62,22 4 34,09
8 Helmi Liukkonen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 67,90 4 36,60
9 Malviina Keurulainen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 58,03 4 39,43
10 Liina Partio Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 75,53 4 42,59
11 Aili Hone RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 61,13 Ute.  
11 Jenni Niilo-Rämä Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 52,32 Ute.  
13 Aino Ripatti Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 61,23    
13 Maiju Partanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4 61,23    
15 Viivi Säde RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 4 62,91    
16 Viivi Virtanen Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
16 Helmi Liukkonen Zaibis      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
16 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Ute.      
16 Julia Härkönen Kira v. Woezik      
  Sairilan Ratsastajat ry Duc v.d. Pony Hoeve – Eddy-D Utg.      
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 2 + 1 + H
14 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 55,46 0 24,44
2 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 55,51 0 26,29
3 Piritta Honkanen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 0 60,56 0 26,85
4 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 0 61,80 0 27,93
 
5 Henrietta Hublin Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 57,08 0 27,97
6 Eija Wall Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 52,59 0 28,75
7 Helmi Liukkonen Zaibis      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 63,67 0 34,87
8 Aino Jukarainen Bögegårdens Landano      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 0 66,43 0 38,72
9 Annika Tukiainen L.R. Babine Big Star      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 51,84 4 33,89
10 Johanna Niilo-Rämä Delfis      
  Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx 0 55,70 10 57,54
11 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 4 55,98    
12 Olivia Turunen Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
12 Siiri Seppänen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin Ute.      
  Julia Larsson RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet        
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Kaisa Hiltunen Draakon      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kalessin fro Kohala 0 54,85 0 25,13
2 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 0 58,13 0 28,85
 
3 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,02 0 28,87
4 Aino Jukarainen Bögegårdens Landano      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 0 53,13 0 38,69
5 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 47,90 4 26,46
  Tarja Lahdenperä Lilla Ettan      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva        
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti        
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport