Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Sara Hellman Piktor   96,5 96,5 74,231
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 1  
2 Moona Pirttiaho RP-Mellow   92,5 92,5 71,154
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 2  
3 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise   92 92 70,769
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Henrietta Hublin Ship Shap   91,5 91,5 70,385
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
 
5 Tiia Heikkinen Grannys T   89 89 68,462
  Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 5  
5 Aili Hone RP-Rebel Surprise   89 89 68,462
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 5  
7 Julia Härkönen Kira v Woezik   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
7 Heini Hokkanen Pähkinä   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
9 Maiju Partanen Dafi   86,5 86,5 66,538
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9  
10 Eevi Karjalainen Petiina   85 85 65,385
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 10  
11 Reetta Gummerrus RP-Mellow   82 82 63,077
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
12 Tiia Heikkinen Donna Merliina   81 81 62,308
  Sairilan Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto 12  
13 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   79,5 79,5 61,154
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 13  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Piritta Honkanen Dexter   112 112 62,222
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
2 Julia Härkönen Dafi   111 111 61,667
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Sara Hellman Piktor   110,5 110,5 61,389
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 3  
4 Vilma Liukkonen Pruutus   109,5 109,5 60,833
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 4  
5 Aino Ripatti Pegazs   108 108 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 5  
 
6 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   107,5 107,5 59,722
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6  
6 Siiri Seppänen Dexter   107,5 107,5 59,722
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
6 Eleanoora Toivanen Poupee de l’Aube   107,5 107,5 59,722
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pik Donnerhall – Florestan I 6  
9 Liina Partio RP-Qvist Picador   106,5 106,5 59,167
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 9  
10 Henrietta Hublin Ship Shap   104,5 104,5 58,056
  Sairilan Ratsastajat ry   10  
10 Liina Partio Pruutus   104,5 104,5 58,056
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 10  
12 Taina Kekkonen Smok   103 103 57,222
  Sairilan Ratsastajat ry   12  
13 Helmi Liukkonen Senjoriita II   102 102 56,667
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 13  
14 Hanna Kainulainen Lobijs   100 100 55,556
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 14  
15 Eevi Karjalainen RP-Presto   98 98 54,444
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 15  
16 Jenni Niilo-Rämä Bilou   96,5 96,5 53,611
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 16  
17 Eevi Karjalainen Petiina   95 95 52,778
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 17  
18 Vilma Liukkonen RP-Qvist Picador   81 81 45,000
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 18  
19 Veera Kovanen Senjoriita II     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   155,5 155,5 62,200
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 1  
2 Aino Ripatti RP-Rosella   153,5 153,5 61,400
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
3 Piritta Honkanen RP-Presto   152,5 152,5 61,000
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 3  
 
4 Eleanoora Toivanen Poupee de l’Aube   148,5 148,5 59,400
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pik Donnerhall – Florestan I 4  
5 Maria Närhinen Picolena   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 5  
6 Kaisu Torniainen Grannys T   146 146 58,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry   6  
7 Taina Kekkonen Smok   143 143 57,200
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
8 Lotta Kärkkäinen Sariitta   140,5 140,5 56,200
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero 8  
9 Emmi Maaranen Starbuck   140 140 56,000
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 9  
10 Hanna Kainulainen Lobijs   133,5 133,5 53,400
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 10  
11 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   0 0  
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti    
 
ylös

Luokka 5 – Koulu Kategoria 1 + H
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   151 151 60,400
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Aino Ripatti RP-Rosella   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
 
3 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   144,5 144,5 57,800
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 3  
4 Emmi Maaranen Starbuck   132 132 52,800
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 4  
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara        
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport