Uusi toimintavuosi, uudet tuulet! Jatkossa jäsenistöä pidetään paremmin ajantasalla mm. jäsentiedotteilla. Tässä tämän vuoden ensimmäinen, ole hyvä 🙂

 1. VUOSIKOKOUS
  24.1.2015 seuran vuosikokouksessa valittiin hallituksen jäseniksi Henna Partti, Sari Tivinen ja Tarja Lahdenperä. Vanhoina jäseninä jatkavat Jouni Karnasaari, Kirsi Relander ja Kati Hannula-Montonen. Puheenjohtajaksi valittiin  Kirsimaria E. Törönen-Ripatti.
 2. SEURATOIMINTA KEVÄT 2015
  YSTÄVÄNPÄIVÄN TEMPAUS
  14.2 Ystävänpäivän tempaus Relanderin ponitallilla klo 14-16. Ohjelmassa mm. katrilli, satunäytelmä, hiihtoratsastusta ja “ystäväponivalokuvaus” Tompan kanssa.SEURAN KEHITYSTYÖ
  18.2 ja 18.3 klo18 Seuran strategiapalaverit
  Minkälainen seura Sairilan Ratsastajat on nyt ja tulevaisuudessa?
  Ideoidaan porukalla!
  Tule kertomaan oma mielipiteesi ja ideasi Ponitallin kahvioon.KOULUTUSTILAISUUDET
  Päivämäärät ilmestyvät lähiaikoina seuran kotisivuille, Facebookiin ja uudelle Twitter tilillemme. Aiheina mm. ruokinta, lääkintä, lihashuolto. Tilaisuudet ovat ilmaisia ja sopivat kaikenikäisille ratsastajille, niin tuntiratsastajille kuin oman ratsun kanssa harrastaville.KILPAILUT
  – 24.5 1-tason Esteratsastuskilpailut
  – 31.5 1-tason Kouluratsastuskilpailut
  Molemmissa kilpailuissa on tarjolla seuramestaruuspalkinnot.
  Kilpailukutsut tulossa lähempänä ajankohtaa.
 3. TIEDOTUS
  Ajankohtaiset ilmoitukset löydät edelleen seuran kotisivuilta www.sairilanratsastajat.net. Päätimme johtokunnassa jakaa hiukan tehtäviä, joten tiedottamisesta vastaa Kati Hannula-Montonen. Katin ja johtokunnan tavoitat helposti  johtokunta@sairilanratsastajat.net. Löydät seuran Facebookista ja uutena nyt myös Twitteristä @SairilanR

 

Jäsentiedote PDF-muodossa

 

Kategoriat: Jäsenasiat