Luokka 1 – Koulu Perusmerkin ratsastuskoe
16 ilmoittautuminen, 15 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Riikka Piispa Ruutu-Ari   89,5 89,5 68,846
  Mikkelin ratsastusseura   1  
1 Hannamari Kuitunen Rumbella   89,5 89,5 68,846
  M-Riders   1  
3 Viivi Säde Rp-Mellow   88 88 67,692
  Sairilan ratsastajat   3  
4 Aino Kairavuori Snaige   86 86 66,154
  Sairilan ratsastajat   4  
4 Eeva Kangasperko Rubina IV   86 86 66,154
  Mikkelin ratsastusseura   4  
 
6 Emmi Maaranen Haanen Hilma   84 84 64,615
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Emily Coker-Appiah Presto   83,5 83,5 64,231
  Sairilan ratsastajat   7  
7 Julia ihalainen Gujanus   83,5 83,5 64,231
  Mikkelin ratsastusseura   7  
9 Julia Härkönen Domino Dancer   81 81 62,308
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Reetta Gummerus Tomppa-Domino Dancer   78 78 60,000
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Vilma Viitanen RP-Royal Picador   77 77 59,231
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Julia Pylkkänen Piirron Nopsa   71,5 71,5 55,000
  Sairilan ratsastajat   12  
12 Tarja Lahdenperä Quo Vadis ox   71,5 71,5 55,000
  Sairilan ratsastajat   12  
14 Olivia Coker-Appiah RP-Qvist Picador   67 67 51,538
  Sairilan ratsastajat   14  
15 Sara Hellman Piktor   0 0  
  Sairilan ratsastajat      
  Aino Ripatti Dafi        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Helppo C:1. 2000
26 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Josefina Volanen Pähkinä   136,5 136,5 68,250
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Riikka Piispa Ruutu-Ari   135,5 135,5 67,750
  Mikkelin ratsastusseura   2  
3 Erika Marttinen Tähden Välke   130,5 130,5 65,250
  Mikkelin ratsastusseura   3  
4 Aino Ripatti Senjorita   130 130 65,000
  Sairilan ratsastajat   4  
4 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador   130 130 65,000
  Sairilan ratsastajat   4  
6 Hannamari Kuitunen Rumbella   129,5 129,5 64,750
  M-Riders   6  
6 Tiffani Jylhänniska Polina   129,5 129,5 64,750
  Sairilan ratsastajat   6  
 
8 Eeva Kangasperko Rubina IV   126 126 63,000
  Mikkelin ratsastusseura   8  
8 Alisa Häkkinen RP-Rebel Surprise   126 126 63,000
  Sairilan ratsastajat   8  
10 Sara Hellman Piktor   125,5 125,5 62,750
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Emmi Maaranen Haanen Hilma   125 125 62,500
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie   123 123 61,500
  Sairilan ratsastajat   12  
13 Heli Häyrinen Enchant   122,5 122,5 61,250
  Mikkelin ratsastusseura   13  
14 Virpi Rantalainen Caballos Benjamin   121,5 121,5 60,750
  Sairilan ratsastajat   14  
15 Maria Närhinen Picolena   121 121 60,500
  Sairilan ratsastajat   15  
16 Johanna Juvonen Omega   120,5 120,5 60,250
  Mikkelin ratsastusseura   16  
16 Pia Puolakka Ilolan Martta   120,5 120,5 60,250
  Mikkelin ratsastusseura   16  
18 Julia ihalainen Gujanus   120 120 60,000
  Mikkelin ratsastusseura   18  
18 Inka Rantalainen RP-Bestman   120 120 60,000
  Sairilan ratsastajat   18  
20 Piritta Honkanen RP-Perfect Picador   119,5 119,5 59,750
  Sairilan ratsastajat   20  
21 Taina Kekkonen Smok   118 118 59,000
  Sairilan ratsastajat   21  
22 Vilja Teräväinen RP-Perfect Picador   116,5 116,5 58,250
  Sairilan ratsastajat   22  
23 Ilona Taavitsainen Snaige   114,5 114,5 57,250
  Sairilan ratsastajat   23  
  Jenna Tiimonen Star’s Bar        
  Mäntyharjun ratsastajat      
  Liina Partio RP-Rebel Surprise        
  Sairilan ratsastajat      
  Teija Karvonen Pähkinä        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Helppo B:0 2009
12 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Tähtinen Das Ist Sie   159 159 63,600
  Mäntyharjun ratsastajat   1  
2 Saara Lepistö Wermeroosa   157,5 157,5 63,000
  Sairilan ratsastajat   2  
3 Erika Marttinen Tähden Välke   154,5 154,5 61,800
  Mikkelin ratsastusseura   3  
 
4 Emmi Maaranen Starbuck   153 153 61,200
  Sairilan ratsastajat   4  
4 Niina Lehtimäki Londböle Rivalis   153 153 61,200
  Sairilan ratsastajat   4  
6 Lotta Kärkkäinen Sariitta   150 150 60,000
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Tiina Ukkonen RP-Presto   147 147 58,800
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Maria Närhinen Picolena   145,5 145,5 58,200
  Sairilan ratsastajat   8  
9 Tarja Lahdenperä R.R.Tara   145 145 58,000
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Taina Kekkonen Smok   138,5 138,5 55,400
  Sairilan ratsastajat   10  
  Heljä Lampinen RP-Rivaldo        
  Sairilan ratsastajat      
  Katja Anderton-Tyers Pilven Pyhimys        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport