Luokka 1 – Este 40 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Aino Kairavuori RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat   0 54,38 0 37,88
2 Henna Vehmassalo Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 61,47 Ute.  
 
3 Pia Puolakka Ilolan Martta      
  Mikkelin ratsastusseura   4 76,01    
4 Vilja Teräväinen RP-Perfect Picador      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
4 Pessia Purhonen RP-Mellow      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Veera Saarinen Stjörnudís frá Stóra-Dal      
  Sairilan ratsastajat          
  Liina Partio RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat          
 
ylös

Luokka 2 – Este 60 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
9 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Inka Rantalainen RP-Bestman      
  Sairilan ratsastajat   0 58,48 0 24,03
2 Saara Lepistö Wermeroosa      
  Sairilan ratsastajat   0 69,09 0 27,62
 
3 Josefina Volanen RP-Royal Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 81,95 0 33,20
4 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie      
  Sairilan ratsastajat   4 62,12    
5 Teija Karvonen RP-Royal Picador      
  Sairilan ratsastajat   6 105,67    
6 Piritta Honkanen RP-Perfect Picador      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
6 Jenna Tiimonen Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   Ute.      
6 Niina Lehtimäki Londböle Rivalis      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Veera Saarinen Stjörnudís frá Stóra-Dal      
  Sairilan ratsastajat          
 
ylös

Luokka 3 – Este 70 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
10 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Inka Rantalainen RP-Bestman      
  Sairilan ratsastajat   0 55,98 0 25,47
2 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   0 56,85 0 25,58
3 Kaisa Hiltunen Gwiazda      
  Mikkelin ratsastusseura   0 57,70 0 27,73
 
4 Emmi Vatjus The Cramello      
  Sairilan ratsastajat   0 56,03 0 28,56
5 Johanna Niilo-Rämä Gloxie      
  Sairilan ratsastajat   0 66,50 0 34,98
6 Saara Lepistö Wermeroosa      
  Sairilan ratsastajat   4 59,18    
7 Tiia Heikkinen Senjorita      
  Sairilan ratsastajat   4 76,99    
8 Ella Ruhanen Pinewood Nicolas      
  M-Riders   8 94,57    
9 Niina Lehtimäki Londböle Rivalis      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  pinja Gärdström E-hevonen (tikki)      
  Mäntyharjun ratsastajat          
 
ylös

Luokka 4 – Este 80 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Siiri Suomala Corsatyna      
  M-Riders   0 60,39 0 28,19
2 Emmi Vatjus The Cramello      
  Sairilan ratsastajat   4 68,62    
 
3 Kaisa Hiltunen Gwiazda      
  Mikkelin ratsastusseura   4 82,09    
4 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   4 83,70    
5 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
5 Ella Ruhanen Pinewood Nicolas      
  M-Riders   Ute.      
  pinja Gärdström E-hevonen (tikki)      
  Mäntyharjun ratsastajat          
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport