Lähtölistat

Lähtölistat sunnuntain kisaan







Luokka 1 – Koulu Raviohjelma 2012
3 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Aili Hone Domino Dancer
  Sairilan ratsastajat    
2 Aleasha Alvan RP-Rebel Surprise
  Sairilan ratsastajat    
3 Heini Hokkanen RP-Qvist Picador
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 2 – Koulu C-merkin kouluohjelma
16 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Aino Ripatti Archangel
  Sairilan ratsastajat    
2 Vilma Liukkonen Dafi
  Sairilan ratsastajat    
3 Piritta Honkanen Dexter
  Sairilan ratsastajat    
4 Anni Ontronen RP-Presto
  Sairilan ratsastajat    
5 Julia Härkönen Pähkinä
  Sairilan ratsastajat    
6 Aino Kairavuori RP-Royal Picador
  Sairilan ratsastajat    
7 Oona Lautiainen Snaige
  Sairilan ratsastajat    
8 Eetu Lautiainen RP-Mellow
  Sairilan ratsastajat    
9 Helmi Liukkonen RP-Qvist Picador
  Sairilan ratsastajat    
10 Liina Partio RP-Rebel Surprise
  Sairilan ratsastajat    
11 Aino Ripatti Archangel
  Sairilan ratsastajat    
12 Liina Partio Dafi
  Sairilan ratsastajat    
13 Siiri Seppänen Dexter
  Sairilan ratsastajat    
14 Aino Kairavuori RP-Presto
  Sairilan ratsastajat    
15 Veera Kovanen Pähkinä
  Sairilan ratsastajat    
16 Anni Ontronen Petiina
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu B-merkin kouluohjelma 2010
1 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Aino Ripatti RP-Rosella
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu A-merkin kouluohjelma 2006
1 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Aino Ripatti RP-Rosella
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Lähtölistat – Esteratsastuksen seurakilpailut 8.9.2013







Luokka 1 – Este 40 arv.367(A2/A2) Kategoria 1
11 ilmoittautuminen
Estetuomari: Tiina Pesonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Piritta Honkanen RP-Rebel Surprise
  Mikkelin ratsastusseura    
2 Linda Marttinen June Af Lundsberggaard
  Pieksämäen ratsastusseura Pika    
3 Anni Tuukkanen Marabella
  M-Riders    
4 Jonna Pöyry Niemenpellon Misardo
  Sairilan ratsastajat    
5 Mira Himanen Haukkamäen Esikko
  Sairilan ratsastajat    
6 Sohvi Pöysä Senjorita
  Sairilan ratsastajat    
7 Anna Pöyry Na-La
  Mikkelin ratsastusseura    
8 Sara Hellman RP Mellow
  Sairilan ratsastajat    
9 Ella Ruhanen Kaunisrannan Actionman
  M-Riders    
10 Veera Saarinen Stjörnudís frá Stóra-Dal
  Sairilan ratsastajat    
11 Nea Harapainen RP-Rebel Surprise
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 2 – Este 60 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
25 ilmoittautuminen
Estetuomari: Tiina Pesonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Ellinoora Savonen Gloxie
  Sairilan ratsastajat    
2 Anni Ontronen Delfis
  Sairilan ratsastajat    
3 Janina Pitkänen Petiina
  Sairilan ratsastajat    
4 Hilma Ukkonen E.Varma
  Mäntyharjun ratsastajat    
5 Johanna Huisko Active Lady
  Sairilan ratsastajat    
6 Jenna Tiimonen Aadel
  Mäntyharjun ratsastajat    
7 Kaisa Karlsson Twister III
  Haukivuoren ratsastusseura    
8 Tarja Lahdenperä R.R. Tara
  Sairilan ratsastajat   1
9 Saara Lepistö Wermeroosa
  Sairilan ratsastajat    
10 Jutta Tiimonen Star’s Bar
  Mäntyharjun ratsastajat    
11 Inka Rantalainen RP-Bestman
  Sairilan ratsastajat    
12 Ida Lautiainen Rp-Perfect Picador
  Sairilan ratsastajat    
13 Teija Karvonen RP-Royal Picador
  Sairilan ratsastajat    
14 Tiia Heikkinen Senjorita
  Sairilan ratsastajat    
15 Anna Pöyry Na-La
  Mikkelin ratsastusseura    
16 Veera Saarinen Stjörnudís frá Stóra-Dal
  Sairilan ratsastajat    
17 Josefina Volanen RP-Qvist Picador
  Sairilan ratsastajat    
18 Aino Mynttinen Mr Bagir
  Haukivuoren ratsastusseura    
19 Kaisa Hiltunen Gwiazda
  Mikkelin ratsastusseura    
20 Essi Tiihonen Savelan Rubiini
  M-Riders    
21 Anni Tuukkanen Marabella
  M-Riders    
22 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie
  Sairilan ratsastajat   2
23 Annastiina Manninen Pelle
  Mikkelin ratsastusseura    
24 Johanna Niilo-Rämä RP-Perfect Picador
  Sairilan ratsastajat    
25 Emilia Massinen RP-Royal Picador
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 3 – Este 70 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
15 ilmoittautuminen
Estetuomari: Tiina Pesonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Tarja Lahdenperä R.R. Tara
  Sairilan ratsastajat   1
2 Kaisa Karlsson Twister III
  Haukivuoren ratsastusseura    
3 Anni Ontronen Delfis
  Sairilan ratsastajat    
4 Johanna Huisko Active Lady
  Sairilan ratsastajat    
5 Jutta Tiimonen Star’s Bar
  Mäntyharjun ratsastajat    
6 Ellinoora Savonen Gloxie
  Sairilan ratsastajat    
7 Aino Jukarainen Petiina
  Sairilan ratsastajat    
8 Anna Hämäläinen Capilots
  Sairilan ratsastajat    
9 Hilma Ukkonen E.Varma
  Mäntyharjun ratsastajat    
10 Annastiina Manninen Pelle
  Mikkelin ratsastusseura    
11 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie
  Sairilan ratsastajat   2
12 Aino Mynttinen Mr Bagir
  Haukivuoren ratsastusseura    
13 Kaisa Hiltunen Gwiazda
  Mikkelin ratsastusseura    
14 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador
  Sairilan ratsastajat    
15 Essi Tiihonen Savelan Rubiini
  M-Riders    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Kouluratsastuskilpailujen 25.8.2013 lähtölistat







Luokka 1 – Koulu Helppo C Harrasteluokan kouluohj. 2003/20
15 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jonna Bordi
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Kaisa Hiltunen Augustus
  Mikkelin ratsastusseura    
2 Anni Ontronen Delfis
  Sairilan ratsastajat    
3 Saara Tikkanen Jalo-Haka
  Mikkelin ratsastusseura    
4 Emilia Massinen RP-Royal Picador
  Sairilan ratsastajat    
5 Nea Harapainen RP-Rebel Surprise
  Sairilan Ratsastajat ry   2
6 Anu Honkanen Anu Marita
  SuoRa    
7 Tiia Heikkinen RP-Presto
  Sairilan ratsastajat    
8 Hellman Sara Senjorita
  Sairilan ratsastajat    
9 Aino Ripatti Mantelipoika Taneli
  Sairilan ratsastajat    
10 Josefina Volanen Pähkinä
  Sairilan ratsastajat    
11 Heljä Lampinen Gloxie
  Sairilan ratsastajat    
12 Annu Suontakanen Petiina
  Sairilan ratsastajat    
13 Riikka Piispa Ruutu-Ari
  M-Riders    
14 Hannamari Kuitunen Rumbella
  M-Riders    
15 Eeva Kangasperko Rubina IV
  Mikkelin ratsastusseura    
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Aikuisohjelma 2002
13 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jonna Bordi
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Anu Honkanen Anu Marita
  SuoRa    
2 Janina Pitkänen Petiina
  Sairilan ratsastajat    
3 Ellinoora Savonen Gloxie
  Sairilan ratsastajat    
4 Riikka Piispa Ruutu-Ari
  M-Riders    
5 Tiina Ukkonen Rp-Presto
  Sairilan ratsastajat    
6 Ella Ruhanen Kaunisrannan Actionman
  M-Riders    
7 Saara Lepistö Wermeroosa
  Sairilan ratsastajat    
8 Siiri Suomala Pinewood Nicolas
  M-Riders    
9 Aino Jukarainen Frisio
  Sairilan Ratsastajat ry   1
10 Eeva Kangasperko Rubina IV
  Mikkelin ratsastusseura    
11 Lotta Kärkkäinen Sariitta
  Hevosseura merihevoset    
12 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador
  Sairilan ratsastajat    
13 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Helppo B:0 2009
8 ilmoittautuminen
Tuomari C: Jonna Bordi
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Seura Suku Hevosnro
1 Jenni Otva Tuulihumma
  Mikkelin ratsastusseura    
2 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador
  Sairilan ratsastajat    
3 Lotta Kärkkäinen Sariitta
  Hevosseura merihevoset    
4 Heljä Lampinen Bilou
  Sairilan ratsastajat    
5 Josefina Volanen Pähkinä
  Sairilan ratsastajat    
6 Katja Andreton-Tyers Pilven Pyhimys
  Sairilan ratsastajat    
7 Jenni Otva Pandora
  Mikkelin ratsastusseura    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Kouluratsastuksen seurakilpailut 10.6.2012 klo 11:00 – Lähtölistat








Luokka 1 – Koulu Helppo C:1. 2000
14 ilmoittautuminen
Tuomari C: Oili Kangasaho
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Kasvattaja Suku Hevosnro
1 Volanen Josefina Pähkinä
  Sairilan ratsastajat    
2 Häyrinen Noora R.R. Tara
  Mikkelin ratsastusseura    
3 Pöyry Minttu Ruskelan Haj-Feng
  Mäntyharjun ratsastajat    
4 Hattunen Satu Grand Boy
  Mikkelin ratsastusseura    
6 Kirjalainen Mia RP-Mellow
  Sairilan ratsastajat    
7 Sorvari Senja Long Play
  Mikkelin ratsastusseura    
8 Ripatti Aino RP-Perfect Picador
  Sairilan ratsastajat    
9 Häyrinen Noora Pito-Juonnos
  Mikkelin ratsastusseura    
10 Lavikka Salla Augustus
  Sairilan ratsastajat    
11 Puranen Janica Sendija
  Sairilan ratsastajat    
12 Vainio Anu Felly
  M-Riders    
13 Laakko Sofia Fairytale KS
  Mäntyharjun ratsastajat    
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Helppo B, K.N.Special 2009
18 ilmoittautuminen
Tuomari C: Oili Kangasaho
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Kasvattaja Suku Hevosnro
1 Lahdenperä Tarja R.R.Tara
  Sairilan ratsastajat    
2 Väisänen Taina Pito-Juonnos
  Sairilan ratsastajat    
3 Puranen Janica Sendija
  Sairilan ratsastajat    
4 Ripatti Aino RP-Perfect Picador
  Sairilan ratsastajat    
5 Jukarainen Noora Snaige
  Sairilan ratsastajat    
6 Becker Leo Cantus
  Sairilan ratsastajat   1
7 Kohvakka Mia Rubik
  Sairilan ratsastajat    
8 Karvonen Teija Pähkinä
  Sairilan ratsastajat    
9 Massinen Emilia Snaige
  Sairilan ratsastajat    
10 Siltala Alisa Visible Kid
  Ratsastusseura Capriole    
11 Väisänen Taina Kolombo
  Sairilan ratsastajat    
12 Lampinen Heljä Bilou
  Sairilan ratsastajat    
13 Anderton-Tyers Katja Pilven Pyhimys
  Sairilan ratsastajat    
14 Suhonen Katja Elbeauty
  Mikkelin ratsastusseura    
15 Lahdenperä Tarja Kolombo
  Sairilan ratsastajat    
16 Anttonen Anne Kiara
  Sairilan ratsastajat    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu A-merkin kouluohjelma 2006
6 ilmoittautuminen
Tuomari C: Oili Kangasaho
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
  Kasvattaja Suku Hevosnro
1 Lampinen Heljä Bilou
  Sairilan ratsastajat    
2 Hyytiäinen Elisa Elbeauty
  Sairilan ratsastajat    
3 Ryynänen Henna Gloxie
  Sairilan ratsastajat    
4 Autere Niina Londböle Rivalis
  Sairilan ratsastajat    
5 Becker Leo Cantus
  Sairilan ratsastajat   1
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport