Kilpailut

1-tason koulukisat 16.10.2016 – Tulokset







Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Eija Wall RP-Usvaneito   130 130 68,421
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 1  
2 Julia Larsson RP-Presto   125,5 125,5 66,053
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2  
3 Saara Tikkanen Pilven Pyhimys   124,5 124,5 65,526
  M-Riders Mikkeli ry   3  
 
4 Anu Honkanen Vivaldi   122,5 122,5 64,474
  Sulkavan Ratsastajat ry Vandzins 4  
5 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador   118,5 118,5 62,368
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5  
6 Aili Hone Dafi   118 118 62,105
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
7 Helmi Liukkonen Pegazs   115 115 60,526
  Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 7  
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina   114,5 114,5 60,263
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 8  
9 Amanda Jokinen Essi Snaige II   114 114 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9  
9 Kaisla Ketonen RP-Mellow   114 114 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 9  
11 Salla Hasanen Pähkinä   113,5 113,5 59,737
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
12 Heini Hokkanen Senjoriita II   111 111 58,421
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 12  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
21 ilmoittautuminen, 20 lähtöä, 5 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anu Honkanen Vivaldi   135,5 135,5 64,524
  Sulkavan Ratsastajat ry Vandzins 1  
2 Helmi Hämäläinen Dafi   135,5 135,5 64,524
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
3 Mirka Pilz Elsinda   134 134 63,810
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori 3  
4 Vilma Liukkonen Dexter   133,5 133,5 63,571
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4  
4 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   133,5 133,5 63,571
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4  
 
6 Eija Wall RP-Usvaneito   133 133 63,333
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 6  
7 Liina Partio RP-Qvist Picador   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 7  
7 Emmi Myyryläinen Pähkinä   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
7 Aino Ripatti Ratturas   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 7  
7 Julia Härkönen RP-Qvist Picador   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 7  
7 Siiri Seppänen Dexter   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7  
12 Aada Väisänen Holdenas   132 132 62,857
  Mikkelin Ratsastusseura ry   12  
13 Maiju Partanen RP-Rebel Surprise   131,5 131,5 62,619
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 13  
14 Kaisu Torniainen Grannys T   130,5 130,5 62,143
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 14  
15 Jenna Hartikainen Kurkimäen Armas   130 130 61,905
  Ratsuryhmä ry Apassi – Sikko 15  
15 Iida Kurvinen RP-Rosella   130 130 61,905
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 15  
17 Veera Kovanen RP-Rosella   129,5 129,5 61,667
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 17  
18 Moona Pirttiaho RP-Mellow   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 18  
19 Viivi Säde Senjoriita II   127,5 127,5 60,714
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 19  
20 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   123,5 123,5 58,810
  Sairilan Ratsastajat ry   20  
  Sofia Loisti Donna Merliina        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Alustava
6 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Ripatti Archengel   160 160 64,000
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1  
2 Piritta Honkanen RP-Presto   154 154 61,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2  
 
3 Aada Väisänen Holdenas   153,5 153,5 61,400
  Mikkelin Ratsastusseura ry   3  
4 Kaisu Torniainen Grannys T   150 150 60,000
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 4  
  Sofia Loisti Donna Merliina        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto    
  Anne Tähtinen Jefferson        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H Alustava
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   172,5 172,5 63,889
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Aino Ripatti Archengel   170 170 62,963
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 2  
 
3 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   162 162 60,000
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 3  
4 Nina Kiljunen Preferance   160 160 59,259
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Erfrut – Emigrant 4  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Estekisojen tulokset 18.9.







Luokka 1 – Este 40cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
40cm
20 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Julia Härkönen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 57,68 52  
2 Reetta Veijalainen Mikser      
  AVOIN   0 54,19 51  
3 Iida Peurala Braith Wicked Heart      
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 58,44 50  
4 Emmi Myyryläinen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 62,44 48  
4 Sara Lukkarinen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 59,25 48  
 
6 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 70,40 47  
7 Vilma Liukkonen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 60,79 46  
8 Marina Minkkinen Savelan Rubiini      
  Ratsastusseura Pikadorit ry   0 66,22 45  
9 Lotta Sinnemaa RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 73,47 42  
9 Tiina Pesonen C’Cissy      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,03 42  
11 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 56,29 4  
11 Iida Kurvinen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 54,84 4  
13 Nenna pietinen Lillan Etta      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 55,94    
13 Jenni Huovinen Nellan Osku      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 64,38    
15 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Ute.      
15 Maiju Partanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
15 Reetta Gummerus Snaige      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
15 Salla Hasanen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
15 Aili Hone Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
  Sofia Loisti Donna Merliina      
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto        
 
ylös

Luokka 2 – Este 60cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
60cm
24 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 59,41 55  
2 Iida Peurala Braith Wicked Heart      
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 62,91 54  
2 Aino Ripatti RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 59,66 54  
2 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 67,56 54  
5 Kaisamaria Karlsson Casadora      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   0 63,15 52  
6 Aino Kairavuori Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 66,41 51  
 
7 Joanna Manninen O.N Julio      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   0 62,41 50  
8 Karoliina Hasu Basra      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Fred – Antokol 0 60,59 49  
9 Ronja Becker Cantus      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 69,97 48  
10 Veera Kovanen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 65,65 47  
10 Aada Väisänen Holdenas      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 62,57 47  
12 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus      
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 0 60,34 4  
12 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 0 61,03 4  
14 Henrietta Hublin Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 4 78,40    
14 Aino Ripatti Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 4 63,35    
14 Aino Mynttinen Mr. Bagir      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   4 64,59    
14 Helmi Liukkonen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 82,62    
14 Siiri Seppänen Archengel      
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 4 67,25    
14 Aino Ripatti Kaevatsi La      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 65,41    
20 Meri Kääriäinen Savelan Rubiini      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200 Allgunnens Valdör 23 RUSS – Quito Ute.      
20 Peppi Ristavaara The Cramello      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
20 Olivia Coker-Appiah Carlene Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan Ute.      
20 Reetta Veijalainen Mikser      
  AVOIN   Ute.      
  Tiina Pesonen C’Cissy      
  Sairilan Ratsastajat ry          
 
ylös

Luokka 3 – Este 80cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
80cm
10 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Karoliina Hasu Basra      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Fred – Antokol 0 51,12 52  
2 Emma Muukka Harmonija      
  Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 0 60,25 4  
3 Aada Väisänen Holdenas      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 66,82    
 
4 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 4 68,22    
5 Kaisamaria Karlsson Casadora      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   8      
6 Tarja Lahdenperä Lilla Ettan      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 12      
7 Joanna Manninen O.N Julio      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   Ute.      
7 Liina Partio RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
7 Ella Ruhanen The Cramello      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   Ute.      
7 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti Ute.      
 
ylös

Luokka 4 – Este 90cm Alustava
90cm
3 ilmoittautuminen, 2 lähtöä
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
 
1 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 64,41 4  
2 Emma Muukka Harmonija      
  Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 4      
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti        
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 18.9.2016

Tervetuloa Sairilan Ratsastajat ry:n järjestämiin
1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUIHIN
Relanderin Ponitallille sunnuntaina 18.9.2016 alkaen klo 11.00.
Kilpailuissa taitotuomarointi.

Luokka I 40 cm arv. 367.1 (A2/Taito)
Avoin kaikille. Luokassa ratsastetaan SarRa Cup- osakilpailu poniratsastajille.

Luokka II 60 cm arv. 367.1(A2/Taito)
Avoin kaikille. Luokassa ratsastetaan SarRa cup osakilpailuluokka junioreille.

Luokka III 80 cm arv 367.1 (A2/Taito)
Avoin kaikille. Luokassa ratsastetaan SarRa Cupin osakilpailu senioreille.

Luokka IV 90 cm arv. 367.1 (A2/Taito)
Avoin kaikille.

ERITYISMÄÄRÄYKSET
1.Ilmoittautuminen alkaa 29.8.2016, ilmoittautuminen tapahtuu kipan kautta.
Mikäli nettiyhteytesi ei toimi, voit ilmoittautua tekstiviestillä numeroon: 0458546464
Ilmoittautuessa viestillä kerro; Nimi, ratsun nimi, seuran nimi (ei lyhenne) ja luokka johon osallistut.

2. Ilmoittautuminen päättyy 11.9.2016. EI JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA.
Tiedustelut Heidi Lepistö p.045 8546464

3. Lähtölistat ovat saatavilla perjantaina 16.9.2016 klo 18.00 mennessä osoitteessa www.sairilanratsastajat.net

4. Lähtömaksut SarRa:n jäseniltä 12 euroa, muilta 15€.
Lähtömaksu maksetaan seuran tilille FI98 5271 6620 0051 97 viimeistään viimeisenä ilmoittautumispäivänä 11.9.2016, maksaessasi käytä viitettä 20190. Maksusta on esitettävä kuitti kansliassa ennen luokan alkua. Mikäli maksua ei ole suoritettu, ei kilpailija voi osallistua.

5. Yksi hevonen voi tehdä kaksi suoritusta päivän aikana.
Ilmoittaudu vasta, kun olet varma osallistumisestasi. Alle 15-vuotiailla ratsastajilla on oltava huoltajan lupa.

6. Viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen perutuista lähdöistä perimme täyden maksun, mikäli sinulla ei ole esittää lääkärin-/eläinlääkärin todistusta.
Maksun voi tarvittaessa suorittaa seuran tilille FI98 5271 6620 0051 97. Mikäli joudumme lähettämään laskun, lisätään siihen 5€ käsittelymaksua.

7. Ruusuke ja esinepalkinnot sijoittuneille. Palkintojenjako on luokan jälkeen ja se suoritetaan ratsain.

8. Kilpailut järjestetään sään salliessa kentällä, järjestäjä varaa mahdollisuuden siirtää kilpailun maneesiin jolloin verryttely tapahtuu ryhmissä.

9. Kilpailukanslia ja kahvio ovat maneesin kahviossa.

10. Noudatamme SRL:n kilpailusääntöjä soveltuvin osin.

11. Karsinapaikat 15€/karsina, varataan ja maksetaan suoraan Kirsi Relanderilta, 050 557 6209.

12. Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.

1-tason koulukilpailut 5.6. – Tulokset







Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Mari Salin
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Virve Haajanen Lovely Lydia   81 81 62,308
  Sairilan Ratsastajat ry Briuselis LT ox – Tuntematon Ori 1  
2 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   80,5 80,5 61,923
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 2  
 
3 Aino Ripatti Ratturas   79,5 79,5 61,154
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Kaisla Ketonen Domino Dancer   78 78 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
5 Mervi Leva Capat   77,5 77,5 59,615
  Ratsastusseura Pikadorit ry Cameron – Patrik 5  
6 Tiia Heikkinen Donna Merliina   77 77 59,231
  Sairilan Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto 6  
6 Riina Hynönen Kotimäen Ornament   77 77 59,231
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Dyfrdwy Bouncer GB 4 WM – Sunwillow Oron 6  
8 Reetta Gummerus RP-Royal Picador   70,5 70,5 54,231
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 8  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
34 ilmoittautuminen, 34 lähtöä, 9 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   151 151 71,905
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 1  
2 Siiri Seppänen Dexter   145,5 145,5 69,286
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Tanja Väisänen Cavalla   144 144 68,571
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Cavallo – Special Power(IRE) xx 3  
4 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   143,5 143,5 68,333
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 4  
5 Sara Hellman Piktor   141,5 141,5 67,381
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 5  
6 Helmi Hämäläinen Dafi   140,5 140,5 66,905
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
6 Liina Partio RP-Qvist Picador   140,5 140,5 66,905
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6  
8 Ella Ruhanen The Cramello   140 140 66,667
  Mikkelin Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 8  
8 Anni-Kaisa Salomaa Pyrypolun Ramona   140 140 66,667
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pölyke – Tulirusko 8  
 
10 Moona Pirttiaho RP-Mellow   139 139 66,190
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 10  
10 Laura Hänninen Four Winds Kazoo   139 139 66,190
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kansas NLD 86 – Lavallo 66 10  
12 Vilma Liukkonen Pruutus   138,5 138,5 65,952
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 12  
13 Tiina Viljanen Laasolan Voitto   138 138 65,714
  M-Riders Mikkeli ry Voiveikko – Hilto 13  
14 Riina Hynönen Kotimäen Ornament   136,5 136,5 65,000
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Dyfrdwy Bouncer GB 4 WM – Sunwillow Oron 14  
15 Danica Väisänen Karat D   136 136 64,762
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kubus – Blastomer 15  
15 Anni Viljakainen Helmin Vilinä   136 136 64,762
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Oksasnikko – Jaava 15  
15 Taina Kekkonen Smok   136 136 64,762
  Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 15  
18 Jenna Lyyra Arax   135,5 135,5 64,524
  Golden Riders ry Aku – Elkar 18  
19 Sara Lukkarinen RP-Rebel Surprise   135 135 64,286
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 19  
20 Maria Närhinen Picolena   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 20  
21 Aili Hone RP-Mellow   131 131 62,381
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 21  
22 Veera Kovanen Dexter   130,5 130,5 62,143
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 22  
23 Mervi Leva Capat   130 130 61,905
  Ratsastusseura Pikadorit ry Cameron – Patrik 23  
23 Helmi Liukkonen Gloxie 2357   130 130 61,905
  Sairilan Ratsastajat ry Rubin Rouge – Dniepr XX 23  
25 Maiju Partanen Dafi   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 25  
26 Sonja Pekonen Helmin Vilinä   128,5 128,5 61,190
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Oksasnikko – Jaava 26  
26 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   128,5 128,5 61,190
  Sairilan Ratsastajat ry   26  
26 Julia Härkönen Pruutus   128,5 128,5 61,190
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 26  
26 Tanja Väisänen Ladja   128,5 128,5 61,190
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Bleisbergs Liwius – Doms 26  
30 Malviina Keuruulainen Senjoriita II   128 128 60,952
  Sairilan Ratsastajat ry   30  
31 Olivia Coker-Appiah Carlene Senjoriita II   126 126 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 31  
32 Eevi Karjalainen Frisio   125,5 125,5 59,762
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 32  
33 Heini Hokkanen RP-Qvist Picador   125 125 59,524
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 33  
34 Salla Hasanen Snaige II   117,5 117,5 55,952
  Sairilan Ratsastajat ry   34  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
22 ilmoittautuminen, 21 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Virve Haajanen Briuselis LT ox   165,5 165,5 66,200
  Sairilan Ratsastajat ry Sniegas LT ox – Bosas LT ox 1  
2 Elina Sjögrén Collected Canter 2449   160,5 160,5 64,200
  Sairilan Ratsastajat ry Rotspon – Lemon Park 2  
3 Suvi Sikstus Notte   155,5 155,5 62,200
  Husaariratsastajat ry   3  
4 Sara Hellman Piktor   155 155 62,000
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 4  
5 Kaisa Paasonen Notte   154,5 154,5 61,800
  Mikkelin Ratsastusseura ry Samuli – V.T. Ajatus 5  
6 Piritta Honkanen RP-Presto   153 153 61,200
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 6  
 
7 Hanna Kainulainen Lobijs   151,5 151,5 60,600
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 7  
8 Anne Tähtinen Jefferson   151 151 60,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit 8  
9 Aada Väisänen Holdenas   147,5 147,5 59,000
  Mikkelin Ratsastusseura ry   9  
10 Jenna Lyyra Vihjesysteemi   147 147 58,800
  Golden Riders ry Systeemi – Lennon-Ryhti 10  
11 Anni-Kaisa Salomaa Pyrypolun Ramona   146 146 58,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pölyke – Tulirusko 11  
12 Jenna Lyyra Arax   145 145 58,000
  Golden Riders ry Aku – Elkar 12  
13 Miia Niemelä Leon VI   144,5 144,5 57,800
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 13  
14 Taina Kekkonen Smok   144 144 57,600
  Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 14  
15 Danica Väisänen Karat D   142 142 56,800
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kubus – Blastomer 15  
15 Emmi Maaranen Starbuck   142 142 56,800
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 15  
17 Maria Närhinen Picolena   141,5 141,5 56,600
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 17  
18 Tanja Väisänen Cavalla   139,5 139,5 55,800
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Cavallo – Special Power(IRE) xx 18  
19 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   137 137 54,800
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 19  
20 Anna Pöyry Braith Wicked Heart   136,5 136,5 54,600
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 20  
21 Tanja Väisänen Ladja   124 124 49,600
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Bleisbergs Liwius – Doms 21  
  Lotta Kärkkäinen Sariitta        
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H Alustava
12 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Mari Salin
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   185,5 185,5 68,704
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Elina Sjögrén Collected Canter 2449   174 174 64,444
  Sairilan Ratsastajat ry Rotspon – Lemon Park 2  
3 Virve Haajanen Briuselis LT ox   169,5 169,5 62,778
  Sairilan Ratsastajat ry Sniegas LT ox – Bosas LT ox 3  
 
4 Piritta Honkanen RP-Presto   159 159 58,889
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 4  
5 Elisa Hyytiäinen Holdenas   157 157 58,148
  Mikkelin Ratsastusseura ry   5  
6 Aino Ripatti RP-Rosella   153,5 153,5 56,852
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 6  
7 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   152,5 152,5 56,481
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 7  
8 Emmi Maaranen Starbuck   147,5 147,5 54,630
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 8  
9 Hanna Kainulainen Lobijs   146 146 54,074
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 9  
10 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   136,5 136,5 50,556
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 10  
11 Hanne Soininen Savikon Charlot   131,5 131,5 48,704
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Centimor 111 – Afsheron 11  
  Lotta Kärkkäinen Sariitta        
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason estekilpailut 3.4.2016 – Tulokset







Luokka 2 – Este 40cm Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Emmi Myyryläinen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 56,27 0 27,09
2 Iida Kurvinen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 52,22 0 30,21
3 Veera Kovanen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 63,58 0 31,83
4 Julia Härkönen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 59,65 0 32,31
5 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 75,32 0 37,41
 
6 Vilma Liukkonen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 73,27 0 44,57
7 Aino Ripatti RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 62,22 4 34,09
8 Helmi Liukkonen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 67,90 4 36,60
9 Malviina Keurulainen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 58,03 4 39,43
10 Liina Partio Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 75,53 4 42,59
11 Aili Hone RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 61,13 Ute.  
11 Jenni Niilo-Rämä Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 52,32 Ute.  
13 Aino Ripatti Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 61,23    
13 Maiju Partanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4 61,23    
15 Viivi Säde RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 4 62,91    
16 Viivi Virtanen Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
16 Helmi Liukkonen Zaibis      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
16 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Ute.      
16 Julia Härkönen Kira v. Woezik      
  Sairilan Ratsastajat ry Duc v.d. Pony Hoeve – Eddy-D Utg.      
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 2 + 1 + H
14 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 55,46 0 24,44
2 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 55,51 0 26,29
3 Piritta Honkanen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 0 60,56 0 26,85
4 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 0 61,80 0 27,93
 
5 Henrietta Hublin Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 57,08 0 27,97
6 Eija Wall Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 52,59 0 28,75
7 Helmi Liukkonen Zaibis      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 63,67 0 34,87
8 Aino Jukarainen Bögegårdens Landano      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 0 66,43 0 38,72
9 Annika Tukiainen L.R. Babine Big Star      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 51,84 4 33,89
10 Johanna Niilo-Rämä Delfis      
  Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx 0 55,70 10 57,54
11 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 4 55,98    
12 Olivia Turunen Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
12 Siiri Seppänen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin Ute.      
  Julia Larsson RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet        
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Kaisa Hiltunen Draakon      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kalessin fro Kohala 0 54,85 0 25,13
2 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 0 58,13 0 28,85
 
3 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,02 0 28,87
4 Aino Jukarainen Bögegårdens Landano      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 0 53,13 0 38,69
5 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 47,90 4 26,46
  Tarja Lahdenperä Lilla Ettan      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva        
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti        
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason kouluratsastuskilpailut 13.3.2016 – Tulokset







Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Sara Hellman Piktor   96,5 96,5 74,231
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 1  
2 Moona Pirttiaho RP-Mellow   92,5 92,5 71,154
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 2  
3 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise   92 92 70,769
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Henrietta Hublin Ship Shap   91,5 91,5 70,385
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
 
5 Tiia Heikkinen Grannys T   89 89 68,462
  Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 5  
5 Aili Hone RP-Rebel Surprise   89 89 68,462
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 5  
7 Julia Härkönen Kira v Woezik   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
7 Heini Hokkanen Pähkinä   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
9 Maiju Partanen Dafi   86,5 86,5 66,538
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9  
10 Eevi Karjalainen Petiina   85 85 65,385
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 10  
11 Reetta Gummerrus RP-Mellow   82 82 63,077
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
12 Tiia Heikkinen Donna Merliina   81 81 62,308
  Sairilan Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto 12  
13 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   79,5 79,5 61,154
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 13  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Piritta Honkanen Dexter   112 112 62,222
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
2 Julia Härkönen Dafi   111 111 61,667
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Sara Hellman Piktor   110,5 110,5 61,389
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 3  
4 Vilma Liukkonen Pruutus   109,5 109,5 60,833
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 4  
5 Aino Ripatti Pegazs   108 108 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 5  
 
6 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   107,5 107,5 59,722
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6  
6 Siiri Seppänen Dexter   107,5 107,5 59,722
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
6 Eleanoora Toivanen Poupee de l’Aube   107,5 107,5 59,722
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pik Donnerhall – Florestan I 6  
9 Liina Partio RP-Qvist Picador   106,5 106,5 59,167
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 9  
10 Henrietta Hublin Ship Shap   104,5 104,5 58,056
  Sairilan Ratsastajat ry   10  
10 Liina Partio Pruutus   104,5 104,5 58,056
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 10  
12 Taina Kekkonen Smok   103 103 57,222
  Sairilan Ratsastajat ry   12  
13 Helmi Liukkonen Senjoriita II   102 102 56,667
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 13  
14 Hanna Kainulainen Lobijs   100 100 55,556
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 14  
15 Eevi Karjalainen RP-Presto   98 98 54,444
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 15  
16 Jenni Niilo-Rämä Bilou   96,5 96,5 53,611
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 16  
17 Eevi Karjalainen Petiina   95 95 52,778
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 17  
18 Vilma Liukkonen RP-Qvist Picador   81 81 45,000
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 18  
19 Veera Kovanen Senjoriita II     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   155,5 155,5 62,200
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 1  
2 Aino Ripatti RP-Rosella   153,5 153,5 61,400
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
3 Piritta Honkanen RP-Presto   152,5 152,5 61,000
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 3  
 
4 Eleanoora Toivanen Poupee de l’Aube   148,5 148,5 59,400
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pik Donnerhall – Florestan I 4  
5 Maria Närhinen Picolena   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 5  
6 Kaisu Torniainen Grannys T   146 146 58,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry   6  
7 Taina Kekkonen Smok   143 143 57,200
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
8 Lotta Kärkkäinen Sariitta   140,5 140,5 56,200
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero 8  
9 Emmi Maaranen Starbuck   140 140 56,000
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 9  
10 Hanna Kainulainen Lobijs   133,5 133,5 53,400
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 10  
11 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   0 0  
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti    
 
ylös

Luokka 5 – Koulu Kategoria 1 + H
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   151 151 60,400
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Aino Ripatti RP-Rosella   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
 
3 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   144,5 144,5 57,800
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 3  
4 Emmi Maaranen Starbuck   132 132 52,800
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 4  
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara        
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason estekilpailukutsu 3.4.2016

Tervetuloa Sairilan ratsastajat ry:n järjestämiin  1-tason esteratsastuskilpailuihin Relanderin Ponitallille su 3.4.2016 alkaen klo. 11.00.

Luokka I  Puomi /ristikko arv. 367.2 (A2/A2)

  • Avoin aloitteleville kilpailijoille

Luokka II  40 cm  arv. 367.2 (A2/A2)

  • Avoin kaikille
  • SarRa-cup osakilpailuluokka poniratsastajille

Luokka III 60 cm  arv. 367.2 (A2/A2)

  • Avoin kaikille  
  • SarRa-cup osakilpailuluokka junioreille

Luokka IV 80 cm  arv. 367.2 (A2/A2)

  • Avoin kaikille
  • SarRa-cup osakilpailuluokka senioreille

 

Vuonna 2016 Sairilan Ratsastajien seuramestaruudet ratkaistaan Cup luontoisesti. Sekä este että kouluratsastuksessa on kolme osakilpailua joiden yhteenlaskettu pistemäärä ratkaisee mestarit. Kouluratsastuksessa sijoittuneet saavat pisteitä jotka lisätään prosentteihin suoraan (esim 65.5%plus 100p =165,5p). Esteratsastuksessa virhepisteet vähentävät pohjapisteitä jotka määritellään portaittain sijoituksen mukaan (esim, 1=100p 2=90p 3=75p). Näin yksi epäonnistunut tai välistä jäänyt suoritus ei kokonaan poista voittomahdollisuutta. Cup-luokat ilmoitetaan kilpailukutsussa erikseen ja niihin osallistumalla ratsastaja osallistuu automaattisesti myös mestaruustaistoon.

ERITYISMÄÄRÄYKSET 

  • Ilmoittautuminen alkaa ma 7.3.2016, ilmoittautuminen tapahtuu kipan kautta. Mikäli nettiyhteytesi ei toimi, voit ilmoittautua tekstiviestillä numeroon: 0404 115004. Ilmoittautuessa viestillä kerro; Nimi, ratsun nimi, seuran nimi (ei lyhenne) ja luokka johon osallistut.
  •  Ilmoittautuminen päättyy ti 29.3.2016. EI JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA.
  • Tiedustelut Sari Tivinen 040 4115 004. Jos en vastaa, laita viesti.
  •  Lähtölistat ovat saatavilla perjantaina 1.4.2016 klo 18.00 mennessä osoitteessa www.sairilanratsastajat.net
  • Lähtömaksut SarRa:n jäseniltä 12 euroa, muilta 15€. Lähtömaksu maksetaan seuran tilille FI98 5271 6620 0051 97 viimeistään viimeisenä ilmoittautumispäivänä 29.3.2016, maksaessasi käytä viitettä 20190. Maksusta on esitettävä kuitti kansliassa ennen luokan alkua.  Mikäli maksua ei ole suoritettu, ei kilpailija voi osallistua.
  • Yksi hevonen voi tehdä kaksi suoritusta päivän aikana.
  • Ilmoittaudu vasta, kun olet varma osallistumisestasi. Alle 15-vuotiailla ratsastajilla on oltava huoltajan lupa.
  • Viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen perutuista lähdöistä perimme täyden maksun, mikäli sinulla ei ole esittää lääkärin-/eläinlääkärin todistusta. Maksun voi tarvittaessa suorittaa seuran tilille FI98 5271 6620 0051 97. Mikäli joudumme lähettämään laskun, lisätään siihen 5€ käsittelymaksua.
  • Ruusuke ja esinepalkinnot sijoittuneille. Palkintojenjako on luokan jälkeen ja se suoritetaan ratsain.
  • Kilpailut järjestetään maneesissa. Verryttely tapahtuu ryhmissä.
  • Kilpailukanslia ja kahvio ovat maneesin kahviossa.
  • Noudatamme SRL:n kilpailusääntöjä soveltuvin osin.
  • Karsinapaikat 15€/karsina, varataan suoraan Kirsi Relanderilta, 050 557 6209
  • Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.

1-tason estekilpailut 1.11.2015 – Tulokset

Luokka 1 – Este 40cm Kategoria 2 + 1
6 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Julia Härkönen Dafi
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 60,01 37
2 Moona Pirttiaho RP-Mellow
Sairilan Ratsastajat ry 0 80,83 35
3 Jonna Pöyry Ramona’s Bolero
Sairilan Ratsastajat ry 0 57,40 30
4 Heini Hokkanen Snaige II
Sairilan Ratsastajat ry 4 71,55
4 Iida Kurvinen Haukkamäen Esikko
Sairilan Ratsastajat ry 4 81,15
4 Sara Hellman Piktor
Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 4 61,12
ylös

Luokka 2 – Este 50cm Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Vilma Liukkonen RP-Rebel Surprise
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 60,03 38,5
2 Siiri Seppänen Dexter
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 58,86 36,5
3 Liina Partio RP-Rebel Surprise
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 60,05 34,5
3 Piritta Honkanen Archengel
Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 58,21 34,5
5 Eevi Karjalainen Petiina
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 58,44 34
6 Aino Kairavuori Senjoriita II
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 0 59,01 33,5
7 Sara Hellman Piktor
Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 0 51,33 33
7 Viivi Säde RP-Royal Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 60,02 33
7 Henrietta Hublin Quo Vadis
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 56,43 33
10 Jenni Niilo-Rämä RP-Qvist Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 60,04 32
10 Helmi Liukkonen Senjoriita II
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 0 55,17 32
12 Anni Lehkonen RP-Bestman
Sairilan Ratsastajat ry Merrie Matchless 9 NF – Duke’s Forest Antares 0 60,08 31,5
13 Iida Kurvinen Haukkamäen Esikko
Sairilan Ratsastajat ry 0 74,46 30
13 Veera Kovanen RP-Qvist Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 60,03 30
15 Aada Hiltunen Floora
Sairilan Ratsastajat ry 0 61,09 4
16 Vilma Liukkonen Abeeria
Sairilan Ratsastajat ry 4 59,18
16 Viivi Virtanen R.R. Tara
Sairilan Ratsastajat ry 4
16 Viivi Virtanen Lilla Ettan
Sairilan Ratsastajat ry 4 55,05
19 Johanna Niilo-Rämä Delfis
Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx Ute.
ylös

Luokka 3 – Este 70cm Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Piritta Honkanen Dexter
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 52,71 37
1 Piritta Honkanen Archengel
Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 58,05 37
3 Iida Peurala Hiza
Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 53,53 33,5
4 Aada Hiltunen Floora
Sairilan Ratsastajat ry 4 60,09
4 Henrietta Hublin Quo Vadis
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 4 60,04
4 Aino Ripatti Pegazs
Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 4 56,37
7 Aino Ripatti RP-Royal Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet Ute.
7 Inka Rantalainen RP-Bestman
Sairilan Ratsastajat ry Merrie Matchless 9 NF – Duke’s Forest Antares Ute.
7 Eetu Autere Lilla Ettan
Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva Ute.
7 Johanna Niilo-Rämä Delfis
Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx Ute.
Tiia Heikkinen Petiina
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin
ylös

Luokka 4 – Este 80cm
3 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Aino Ripatti Pegazs
Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 0 59,69 34,5
2 Tarja Lahdenperä R.R. Tara
Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 0 53,44 32
3 Iida Peurala Hiza
Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 4 49,09
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1-tason kouluratsastuskilpailut 4.10.2015 – Tulokset

Innokkaan syyssiivouksen myötä tulokset katosivat sivuilta heti julkaisemisen jälkeen, tässä ne ovat uudestaan. Pahoittelemme tapahtunutta.

Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
22 ilmoittautuminen, 22 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Piritta Honkanen Dexter 109 109 68,125
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1
2 Aino Ripatti Pruutus 106 106 66,250
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 2
3 Vilma Liukkonen RP-Rebel Surprise 103 103 64,375
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 3
4 Minna Iso-Tuisku Eesti 102,5 102,5 64,063
Sairilan Ratsastajat ry Eber – Topper 4
5 Julia Härkönen RP-Mellow 101 101 63,125
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 5
6 Anni Ontronen Archangel 100,5 100,5 62,813
Sairilan Ratsastajat ry 6
7 Viivi Säde RP-Mellow 99 99 61,875
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 7
8 Aili Hone Dafi 98,5 98,5 61,563
Sairilan Ratsastajat ry 8
9 Veera Kovanen Pähkinä 97 97 60,625
Sairilan Ratsastajat ry 9
10 Salla Hasanen Dafi 96,5 96,5 60,313
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 10
11 Helmi Liukkonen Senjoriita II 94 94 58,750
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 11
12 Anni Ontronen Petiina 93,5 93,5 58,438
Sairilan Ratsastajat ry 12
12 Aleasha Alvan RP-Rebel Surprise 93,5 93,5 58,438
Sairilan Ratsastajat ry 12
14 Helmi Liukkonen RP-Royal Picador 93 93 58,125
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 14
14 Jenni Niilo-Rämä RP-Royal Picador 93 93 58,125
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 14
16 Veera Kovanen Senjoriita II 90 90 56,250
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 16
17 Julia Härkönen Pähkinä 89,5 89,5 55,937
Sairilan Ratsastajat ry 17
18 Emilia Massinen Likja fra Brekku 88,5 88,5 55,313
Sairilan Ratsastajat ry Hastigur fra Brekkufelli 21 IS – Töggur fra Eyjolfsstödum 18
19 Jenni Niilo-Rämä Snaige II 88 88 55,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 19
20 Elina Rahikainen Pegazs 87,5 87,5 54,688
Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 20
21 Heini Hokkanen RP-Qwist Picador 76,5 76,5 47,813
Sairilan Ratsastajat ry 21
22 Tiia Heikkinen Donna Merliina 0
Sairilan Ratsastajat ry
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Aino Jukarainen Damenwahl 159,5 159,5 63,800
Sairilan Ratsastajat ry Dimension – Rheingold 1
2 Piritta Honkanen RP-Presto 159,5 159,5 63,800
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 1
3 Emmi Maaranen Starbuck 159 159 63,600
Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 3
4 Sari Kyllönen Londböle Rivalis 157,5 157,5 63,000
Sairilan Ratsastajat ry Derwen Mr T – Kotimäen Regent 2 WD 4
5 Taina Kekkonen Smok 157 157 62,800
Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 5
6 Jenni Otva Bögegårdens Landano 155 155 62,000
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 6
6 Tarja Lahdenperä R.R. Tara 155 155 62,000
Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 6
8 Lotta Kärkkäinen Sariitta 154 154 61,600
Sairilan Ratsastajat ry 8
9 Piritta Honkanen Dexter 152,5 152,5 61,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9
10 Kaisu Torniainen Grannys T 151 151 60,400
Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 10
10 Julia Ihalainen Tuulihumma 151 151 60,400
Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 10
12 Johanna Niilo-Rämä Archengel 150 150 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 12
13 Eevi Karjalainen RP-Presto 144 144 57,600
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 13
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Aino Ripatti RP-Rosella 171,5 171,5 63,519
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 1
2 Sari Kyllönen Londböle Rivalis 168 168 62,222
Sairilan Ratsastajat ry Derwen Mr T – Kotimäen Regent 2 WD 2
3 Aino Ripatti RP-Qvist Picador 167,5 167,5 62,037
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 3
4 Emmi Maaranen Starbuck 166,5 166,5 61,667
Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 4
4 Jenni Otva Bögegårdens Landano 166,5 166,5 61,667
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 4
6 Julia Ihalainen Tuulihumma 159,5 159,5 59,074
Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 6
7 Iida Kekkonen Rebell III 157 157 58,148
Mäntyharjun Ratsastajat ry Rubinstern – Sonnenstrahl 7
7 Tarja Lahdenperä R.R. Tara 157 157 58,148
Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 7
9 Iida Kekkonen Wild’s Einstein 154 154 57,037
Mäntyharjun Ratsastajat ry WG Rockefeller 84 – Benedictus 9
10 Lotta Kärkkäinen Sariitta 153 153 56,667
Sairilan Ratsastajat ry 10
11 Taina Kekkonen Smok 150,5 150,5 55,741
Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 11
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1-tason koulukilpailukutsu

Tervetuloa Sairilan ratsastajat ry:n järjestämiin  1-tason kouluratsastuskilpailuihin Relanderin Ponitallille su 4.10.2015 alkaen klo. 11.00.

Luokka I Helppo C Harrasteluokan kouluohjelma    

  • Avoin vähän kilpailleille aikuisille
  • Avoin ponimestaruuteeen osallistuville
  • Luokassa ratkotaan SarRa:n ponimestaruus

Luokka II  Helppo B K.N.Special       

  • Avoin kaikille
  • Luokassa ratkotaan SarRa:n juniorimestaruus

Luokka III Helppo A A-merkin kouluohjelma 

  • Avoin kaikille
  • Luokassa ratkotaan SarRa:n seniorimestaruus   

 

  • Kilpailija on, ponilla ratsastaessaan, poniratsastaja sen kalenterivuoden loppuun, jolloin hän täyttää 16 vuotta.
  • Kilpailija on juniori sen kalenterivuoden loppuun, jolloin hän täyttää 18 vuotta.
  • Kilpailija on seniori sen kalenterivuoden alusta, jolloin hän täyttää 18 vuotta.

 

ERITYISMÄÄRÄYKSET 

  • Ilmoittautuminen alkaa ma 14.09.2015, ilmoittautuminen tapahtuu Kipan kautta. Mikäli nettiyhteytesi ei toimi, voit ilmoittautua tekstiviestillä numeroon: 040 377 3533. Ilmoittautuessa viestillä kerro; Nimi, ratsun nimi, seuran nimi (ei lyhenne) ja luokka johon osallistut.
  • Ilmoittautumisia ja lähtölistoja koskevat tiedustelut numerosta 044 794 3516, Jouni Karnasaari
  •  Ilmoittautuminen päättyy ma 28.09.2015 klo 20.00. EI JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA.
  •  Muut tiedustelut Sari Tivinen 040 4115 004. Jos en vastaa, laita viesti.
  •  Lähtölistat ovat saatavilla perjantaina 2.10.2015 klo 18.00 mennessä osoitteessa www.sairilanratsastajat.net
  • Lähtömaksut SarRa:n jäseniltä 12 euroa, muilta 15€. Lähtömaksu maksetaan seuran tilille FI98 5271 6620 0051 97 viimeistään viimeisenä ilmoittautumispäivänä 28.9.2015, mistä on esitettävä kuitti kansliassa ennen luokan alkua. Kirjoita viestiosaan ”lähtömaksu 4.10.2015 luokka x.” Mikäli maksua ei ole suoritettu, ei kilpailija voi osallistua.
  • Yksi hevonen voi tehdä kaksi suoritusta päivän aikana.
  • Ilmoittaudu vasta, kun olet varma osallistumisestasi. Alle 15-vuotiailla ratsastajilla on oltava huoltajan lupa.
  • Viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen perutuista lähdöistä perimme täyden maksun, mikäli sinulla ei ole esittää lääkärin-/eläinlääkärin todistusta. Maksun voi tarvittaessa suorittaa seuran tilille FI98 5271 6620 0051 97. Mikäli joudumme lähettämään laskun, lisätään siihen 5€ käsittelymaksua.
  • Ruusuke- ja esinepalkinnot sijoittuneille. Palkintojenjako on luokan jälkeen ja se suoritetaan ratsain.
  • Luokassa I kannuksien käyttö vapaaehtoista. Muissa luokissa kannukset pakolliset (valekannukset käyvät).
  • Kilpailut järjestetään sään salliessa ulkokentällä. Verryttely tapahtuu maneesissa. Mikäli kilpailu pidetään maneesissa, verryttely mahdollisuuksien mukaan ulkokentällä tai ryhmissä maneesissa.
  • Kilpailukanslia ja kahvio ovat maneesin kahviossa.
  • Noudatamme SRL:n kilpailusääntöjä soveltuvin osin.
  • Karsinapaikat 10 €/ karsina, varataan suoraan Kirsi Relanderilta, 050 557 6209
  • Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.