Tulokset

Tulokset – Esteratsastuksen seurakilpailut 28.9.2014







Luokka 1 – Este Puomi/ristikkoluokka max. 30 cm arv.A.0.0 Kategoria 1
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 7 Sijoittuu
Estetuomari: Reeta Jäppinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este
  Seura Suku Virhe Aika
1 Emmi Myyryläinen Jenna II    
  Sairilan ratsastajat   0 66,49
1 Viivi Virtanen Haukkamäen Esikko    
  Sairilan ratsastajat   0 63,45
1 Julia Härkönen RP-Rebel Surprise    
  Sairilan ratsastajat   0 53,41
1 Helmi Liukkonen RP Qvist Picador    
  Sairilan ratsastajat   0 41,64
1 Danica Väisänen Niemenpellon Misardo    
  Mäntyharjun ratsastajat   0 75,77
1 Veera Kovanen Snaige    
  Sairilan ratsastajat   0 61,93
1 Inka Rantalainen Caballos Benjamin    
  Sairilan ratsastajat   0 56,69
 
8 Kaisa Hiltunen Draakon    
  Mikkelin ratsastusseura   8 49,14
 
ylös

Luokka 2 – Este 40 cm, arv. 367.2 (A2/A2) Kategoria 1
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Estetuomari: Reeta Jäppinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Kaisa Karlsson O.n. julio      
  Haukivuoren ratsastusseura   0 42,49 0 32,57
2 Aino Ripatti Dafi      
  Sairilan ratsastajat   0 48,08 0 37,83
3 Sara Hellman Piktor      
  Sairilan ratsastajat   0 43,99 0 42,52
4 Laura Sysivirta RP Qvist Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 44,05 0 45,79
 
5 Peppi Ristavaara Polina      
  Sairilan ratsastajat   0 61,17 0 52,24
6 Jenni Niilo-Rämä Senjorita      
  Sairilan ratsastajat   0 47,63 4 50,07
7 Jenna Tiimonen Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 46,29 Ute.  
8 Anni Lehkonen RP-Bestman      
  Sairilan ratsastajat   4 43,35    
9 Viivi Säde Rp-Mellow      
  Sairilan ratsastajat   4 54,63    
10 Danica Väisänen Niemenpellon Misardo      
  Mäntyharjun ratsastajat   13 90,81    
11 Ilona Taavitsainen RP-Royal Picador      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
11 Sari Piiroinen Rp-Mellow      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
11 Aada Hiltunen Savelan Rubiini      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
 
ylös

Luokka 3 – Este 60 cm, arv. 367.2 (A2/A2) Kategoria 1 + H
36 ilmoittautuminen, 33 lähtöä, 9 Sijoittuu
Estetuomari: Reeta Jäppinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Inka Rantalainen RP-Bestman      
  Sairilan ratsastajat   0 48,67 0 32,38
2 Pinja Gärdström Tikki      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 56,10 0 35,77
3 Elisa Hyytiäinen Wette      
  Sairilan ratsastajat   0 52,26 0 36,27
4 Eveliina Heiskanen Dina      
  Juvan ratsukot   0 47,59 0 36,33
5 Essi Häkkänen Capriole      
  Ratsastusseura Capriole   0 57,21 0 36,43
6 Piritta Honkanen Dexter      
  Sairilan ratsastajat   0 48,46 0 37,29
7 Rosa Sormunen Hondas      
  Juvan Ratsukot   0 57,53 0 38,61
8 Vilja Teräväinen Gloxie      
  Sairilan ratsastajat   0 52,94 0 41,07
9 Janetta Lampinen F-Kelly      
  Mikkelin ratsastusseura   0 54,54 0 41,23
 
10 Jenna Tiimonen Star’s Bar      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 55,50 0 42,61
11 Anna Pöyry Piktor      
  Mikkelin ratsastusseura   0 57,70 0 44,92
12 Aino Kairavuori Senjorita      
  Sairilan ratsastajat   0 54,29 0 46,23
13 Aino Mynttinen Mr. Bagir      
  Haukivuoren ratsastusseura   0 65,77 0 46,45
14 Siiri Seppänen Dexter      
  Sairilan ratsastajat   0 47,92 4 38,81
15 Anniina Lamponen Capriole      
  Ratsastusseura Capriole   0 54,82 4 39,47
16 Eeva Rantala Delfis      
  M-Riders   0 54,20 4 51,46
17 Janette Palviainen Liuksas      
  Sairilan ratsastajat   0 50,02 8 38,57
18 Emilia Kirsilä My Mate Minnie      
  M-Riders   0 53,45 Ute.  
18 Sini Siekkinen R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   0 49,23 Ute.  
18 Hilma Ukkonen E.Varma      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 51,32 Ute.  
21 Tiina Pesonen C’s Cissy      
  Sairilan ratsastajat   4 45,97    
22 Mirka Peräniemi Kulta-Ahon Aamu      
  Ypäjän Ratsastajat Ry   4 46,89    
23 Ella Ruhanen The Cramello      
  M-Riders   4 48,31    
24 Kaisa Karlsson O.n. julio      
  Haukivuoren ratsastusseura   4 55,11    
25 Tiffani Jylhänniska Polina      
  Sairilan ratsastajat   4 55,39    
26 Jenni Otva Tuulihumma      
  Mikkelin ratsastusseura   4 63,23    
27 Erika Kakriainen Pinewood Nicolas      
  M-Riders   4 67,36    
28 Wilma Jokinen Lilla Ettan      
  Sairilan ratsastajat   4 75,50    
29 Anni Tuukkanen Marabella      
  M-Riders   4 78,95    
30 Petra Härkönen Rp-Royal Picador      
  Sairilan ratsastajat   4 80,27    
31 Liina Partio RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
31 Eevi Karjalainen Petiina      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
31 Wilma Paakki Frisio      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Annika Tukiainen L.R. Babine Big Star      
  Mikkelin ratsastusseura          
  Piritta Honkanen RP-Rivaldo      
  Sairilan ratsastajat          
  Pia Puolakka Ilolan Martta      
  Mikkelin ratsastusseura          
 
ylös

Luokka 4 – Este 80 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
21 ilmoittautuminen, 20 lähtöä, 5 Sijoittuu
Estetuomari: Reeta Jäppinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Tarja Lahdenperä R.R.Tara      
  Sairilan ratsastajat   0 46,80 0 29,73
2 Milla Arvio Roza      
  Mikkelin ratsastusseura   0 50,87 0 35,00
3 Rosa Sormunen Hondas      
  Juvan Ratsukot   0 49,09 0 36,43
4 Eveliina Heiskanen Dina      
  Juvan ratsukot   0 48,17 0 37,75
5 Ella Ruhanen The Cramello      
  M-Riders   0 51,53 0 39,95
 
6 Marjo Tanninen Wette      
  Mikkelin ratsastusseura   0 50,09 0 41,92
7 Aino Mynttinen Mr. Bagir      
  Haukivuoren ratsastusseura   0 56,50 0 52,34
8 Eeva Rantala Gloxie      
  M-Riders   0 51,13 4 36,35
9 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie      
  Sairilan ratsastajat   4 47,31    
10 Aino Ripatti Rp-Rosella      
  Sairilan ratsastajat   4 54,67    
11 Eeva Rantala Delfis      
  M-Riders   4 84,14    
12 Janette Palviainen Liuksas      
  Sairilan ratsastajat   8 45,07    
13 Mirka Peräniemi Kulta-Ahon Aamu      
  Ypäjän Ratsastajat Ry   8 47,10    
14 Pinja Gärdström Tikki      
  Mäntyharjun ratsastajat   8 56,79    
15 Siiri Suomala Pinewood Nicolas      
  M-Riders   Ute.      
15 Janetta Lampinen F-Kelly      
  Mikkelin ratsastusseura   Ute.      
15 Jenni Otva Tuulihumma      
  Mikkelin ratsastusseura   Utg.      
15 Tiia Heikkinen Petiina      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
15 Hilma Ukkonen E.Varma      
  Mäntyharjun ratsastajat   Ute.      
15 Wilma Jokinen Lilla Ettan      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Piritta Honkanen RP-Rivaldo      
  Sairilan ratsastajat          
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


TULOKSET – Kouluratsastuksen seurakilpailut 7.9.2014







Luokka 1 – Koulu Perusmerkin ratsastuskoe
20 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Ihalainen Julia Tuulihumma   97,5 97,5 75,000
  Mikkelin ratsastusseura   1  
2 Kairavuori Aino Snaige   96 96 73,846
  Sairilan ratsastajat   2  
3 Ronkainen Ronja Lapidar Ger   90,5 90,5 69,615
  Mäntyharjun ratsastajat   3  
4 Härkönen Julia Rp-Mellow   90 90 69,231
  Sairilan ratsastajat   4  
5 Rantalainen Inka Caballos Benjamin   89,5 89,5 68,846
  Sairilan ratsastajat   5  
 
6 Taavitsainen Ilona Pähkinä   89 89 68,462
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Seppänen Siiri Dexter   88,5 88,5 68,077
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Hellman Sara Piktor   87,5 87,5 67,308
  Sairilan ratsastajat   8  
8 Liukkonen Vilma Polina   87,5 87,5 67,308
  Mikkelin ratsastusseura   8  
10 Peurala Iida Japi   87 87 66,923
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Kovanen Veera RP-Qvist Picador   86,5 86,5 66,538
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Niilo-Rämä Jenni Pähkinä   85,5 85,5 65,769
  Sairilan ratsastajat   12  
12 Henrietta Hublin Quo Vadis ox   85,5 85,5 65,769
  Sairilan Ratsastajat ry   12  
14 Liukkonen Helmi Gloxie   84 84 64,615
  Sairilan ratsastajat   14  
14 Lampinen Janetta F-Kelly   84 84 64,615
  Mikkelin ratsastusseura   14  
14 Tamlander Tiia Precious   84 84 64,615
  Sairilan ratsastajat   14  
17 Henrietta Hublin Sara V   82 82 63,077
  Sairilan Ratsastajat ry   17  
18 Karjalainen Eevi Frisio   80,5 80,5 61,923
  Sairilan ratsastajat   18  
19 Gummerus Reetta R-P Rebel Surprise   77,5 77,5 59,615
  Sairilan ratsastajat   19  
  Maaranen Emmi Tristar   0 0  
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Aikuisohjelma 2002
31 ilmoittautuminen, 31 lähtöä, 8 sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Ihalainen Julia Tuulihumma   140,5 140,5 66,905
  Mikkelin ratsastusseura   1  
2 Haajanen Virve Briuselis   140 140 66,667
  Sairilan ratsastajat   2  
3 Ripatti Aino Rp-Rosella   138,5 138,5 65,952
  Sairilan ratsastajat   3  
4 Ripatti Aino Dafi   137 137 65,238
  Sairilan ratsastajat   4  
5 Piispa Riikka Ruutu-Ari   136,5 136,5 65,000
  Mikkelin ratsastusseura   5  
6 Kuitunen Hannamari Rumbella   135,5 135,5 64,524
  M-Riders   6  
7 Maaranen Emmi Haanen Hilma   134,5 134,5 64,048
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Tanninen Marjo Wette   134 134 63,810
  Mikkelin ratsastusseura   8  
 
9 Honkanen Piritta Senjoriita II   133 133 63,333
  Sairilan ratsastajat   9  
9 Kekkonen Taina R.R. Tara   133 133 63,333
  Sairilan ratsastajat   9  
11 Kyllönen Sari Etu-Virtuaali   132 132 62,857
  M-Riders   11  
12 Hellman Sara Piktor   131 131 62,381
  Sairilan ratsastajat   12  
13 Häyrinen Noora Smok   130,5 130,5 62,143
  Mikkelin ratsastusseura   13  
14 Kekkonen Taina Smok   130 130 61,905
  Sairilan ratsastajat   14  
14 Tuukkanen Anni Marabella   130 130 61,905
  M-Riders   14  
16 Partio Liina RP-Rebel Surprise   129,5 129,5 61,667
  Sairilan ratsastajat   16  
17 Teräväinen Vilja RP-Presto   129 129 61,429
  Sairilan ratsastajat   17  
17 Peurala Iida Japi   129 129 61,429
  Sairilan ratsastajat   17  
17 Anni Ontronen Bilou   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry   17  
20 Soininen Hanne Savikon Kasperi   128,5 128,5 61,190
  HA-71 ry   20  
21 Säde Viivi Rp- Mellow   128 128 60,952
  Sairilan ratsastajat   21  
22 Ruhanen Ella The Cramello   126 126 60,000
  M-Riders   22  
22 Ronkainen Ronja Lapidar Ger   126 126 60,000
  Mäntyharjun ratsastajat   22  
24 Rantalainen Virpi RP-Bestman   125,5 125,5 59,762
  Sairilan ratsastajat   24  
24 Härkönen Petra Rp-Royal Picador   125,5 125,5 59,762
  Sairilan ratsastajat   24  
24 Vapalahti Taika Barbarea   125,5 125,5 59,762
  Mäntyharjun ratsastajat   24  
27 Heikkinen Tiia Dexter   124,5 124,5 59,286
  Sairilan ratsastajat   27  
28 Niilo-Rämä Johanna RP-Rivaldo   124 124 59,048
  Sairilan ratsastajat   28  
29 Ruhanen Ella My Mate Minnie   122,5 122,5 58,333
  M-Riders   29  
30 Lampinen Janetta F-Kelly   121,5 121,5 57,857
  Mikkelin ratsastusseura   30  
31 Tamlander Tiia Precious   119 119 56,667
  Sairilan ratsastajat   31  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu B-merkin kouluohjelma 2010
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Haajanen Virve Briuselis   154 154 66,957
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Kuitunen Hannamari Rumbella   149 149 64,783
  M-Riders   2  
3 Lehtimäki Niina Londböle Rivalis   148,5 148,5 64,565
  Sairilan ratsastajat   3  
 
4 Piispa Riikka Ruutu-Ari   148 148 64,348
  Mikkelin ratsastusseura   4  
5 Siiriäinen Anna Oskar Maaherra   147 147 63,913
  Mäntyharjun ratsastajat   5  
5 Jukarainen Aino Damenwahl   147 147 63,913
  Sairilan ratsastajat   5  
7 Ripatti Aino Rp-Rosella   146,5 146,5 63,696
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Honkanen Piritta RP-Rivaldo   144,5 144,5 62,826
  Sairilan ratsastajat   8  
9 Lahdenperä Tarja R.R.Tara   144 144 62,609
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Maaranen Emmi Starbuck   143,5 143,5 62,391
  Sairilan ratsastajat   10  
10 Suomala Siiri Corsatyna   143,5 143,5 62,391
  M-Riders   10  
12 Rantalainen Inka RP-Bestman   136,5 136,5 59,348
  Sairilan ratsastajat   12  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Tulokset – seuraluokka 25.5.2014







Luokka 1 – Koulu Helppo C (rata B)Tutustumisluok.ohj. 2003
15 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Volanen Josefina Pähkinä   115 115 63,889
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Kangasperko Eeva Rubina IV   115 115 63,889
  Mikkelin ratsastusseura   1  
3 Ripatti Aino Senjoriita II   114 114 63,333
  Sairilan ratsastajat   3  
 
4 Partio Liina RP-Rebel Surprise   113 113 62,778
  Sairilan ratsastajat   4  
5 Anderton-Tyers Katja Kill Bill   110 110 61,111
  Sairilan ratsastajat   5  
6 Maaranen Emmi Haanen Hilma   109,5 109,5 60,833
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Honkanen Piritta Senjoriita II   107 107 59,444
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Kyllönen Sari Etu-Virtuaali   105 105 58,333
  M-Riders   8  
9 Kekkonen Taina Smok   102,5 102,5 56,944
  Sairilan ratsastajat   9  
  Lahdenperä Tarja R.R.Tara        
  Sairilan ratsastajat      
  Lahdenperä Tarja Lilla Ettan        
  Sairilan ratsastajat      
  Hanna Virtanen Ronaldo II        
  Golden Riders Ry      
  Nykänen Marika Liwenius        
  Golden Riders      
  Piispa Riikka Ruutu-Ari        
  Mikkelin ratsastusseura      
  Lahdenperä Tarja Quo Vadis ox        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Tulokset – Kouluratsastuksen seurakilpailut 11.5.






Luokka 1 – Koulu Perusmerkin ratsastuskoe
16 ilmoittautuminen, 15 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Riikka Piispa Ruutu-Ari   89,5 89,5 68,846
  Mikkelin ratsastusseura   1  
1 Hannamari Kuitunen Rumbella   89,5 89,5 68,846
  M-Riders   1  
3 Viivi Säde Rp-Mellow   88 88 67,692
  Sairilan ratsastajat   3  
4 Aino Kairavuori Snaige   86 86 66,154
  Sairilan ratsastajat   4  
4 Eeva Kangasperko Rubina IV   86 86 66,154
  Mikkelin ratsastusseura   4  
 
6 Emmi Maaranen Haanen Hilma   84 84 64,615
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Emily Coker-Appiah Presto   83,5 83,5 64,231
  Sairilan ratsastajat   7  
7 Julia ihalainen Gujanus   83,5 83,5 64,231
  Mikkelin ratsastusseura   7  
9 Julia Härkönen Domino Dancer   81 81 62,308
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Reetta Gummerus Tomppa-Domino Dancer   78 78 60,000
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Vilma Viitanen RP-Royal Picador   77 77 59,231
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Julia Pylkkänen Piirron Nopsa   71,5 71,5 55,000
  Sairilan ratsastajat   12  
12 Tarja Lahdenperä Quo Vadis ox   71,5 71,5 55,000
  Sairilan ratsastajat   12  
14 Olivia Coker-Appiah RP-Qvist Picador   67 67 51,538
  Sairilan ratsastajat   14  
15 Sara Hellman Piktor   0 0  
  Sairilan ratsastajat      
  Aino Ripatti Dafi        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Helppo C:1. 2000
26 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Josefina Volanen Pähkinä   136,5 136,5 68,250
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Riikka Piispa Ruutu-Ari   135,5 135,5 67,750
  Mikkelin ratsastusseura   2  
3 Erika Marttinen Tähden Välke   130,5 130,5 65,250
  Mikkelin ratsastusseura   3  
4 Aino Ripatti Senjorita   130 130 65,000
  Sairilan ratsastajat   4  
4 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador   130 130 65,000
  Sairilan ratsastajat   4  
6 Hannamari Kuitunen Rumbella   129,5 129,5 64,750
  M-Riders   6  
6 Tiffani Jylhänniska Polina   129,5 129,5 64,750
  Sairilan ratsastajat   6  
 
8 Eeva Kangasperko Rubina IV   126 126 63,000
  Mikkelin ratsastusseura   8  
8 Alisa Häkkinen RP-Rebel Surprise   126 126 63,000
  Sairilan ratsastajat   8  
10 Sara Hellman Piktor   125,5 125,5 62,750
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Emmi Maaranen Haanen Hilma   125 125 62,500
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie   123 123 61,500
  Sairilan ratsastajat   12  
13 Heli Häyrinen Enchant   122,5 122,5 61,250
  Mikkelin ratsastusseura   13  
14 Virpi Rantalainen Caballos Benjamin   121,5 121,5 60,750
  Sairilan ratsastajat   14  
15 Maria Närhinen Picolena   121 121 60,500
  Sairilan ratsastajat   15  
16 Johanna Juvonen Omega   120,5 120,5 60,250
  Mikkelin ratsastusseura   16  
16 Pia Puolakka Ilolan Martta   120,5 120,5 60,250
  Mikkelin ratsastusseura   16  
18 Julia ihalainen Gujanus   120 120 60,000
  Mikkelin ratsastusseura   18  
18 Inka Rantalainen RP-Bestman   120 120 60,000
  Sairilan ratsastajat   18  
20 Piritta Honkanen RP-Perfect Picador   119,5 119,5 59,750
  Sairilan ratsastajat   20  
21 Taina Kekkonen Smok   118 118 59,000
  Sairilan ratsastajat   21  
22 Vilja Teräväinen RP-Perfect Picador   116,5 116,5 58,250
  Sairilan ratsastajat   22  
23 Ilona Taavitsainen Snaige   114,5 114,5 57,250
  Sairilan ratsastajat   23  
  Jenna Tiimonen Star’s Bar        
  Mäntyharjun ratsastajat      
  Liina Partio RP-Rebel Surprise        
  Sairilan ratsastajat      
  Teija Karvonen Pähkinä        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Helppo B:0 2009
12 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Tähtinen Das Ist Sie   159 159 63,600
  Mäntyharjun ratsastajat   1  
2 Saara Lepistö Wermeroosa   157,5 157,5 63,000
  Sairilan ratsastajat   2  
3 Erika Marttinen Tähden Välke   154,5 154,5 61,800
  Mikkelin ratsastusseura   3  
 
4 Emmi Maaranen Starbuck   153 153 61,200
  Sairilan ratsastajat   4  
4 Niina Lehtimäki Londböle Rivalis   153 153 61,200
  Sairilan ratsastajat   4  
6 Lotta Kärkkäinen Sariitta   150 150 60,000
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Tiina Ukkonen RP-Presto   147 147 58,800
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Maria Närhinen Picolena   145,5 145,5 58,200
  Sairilan ratsastajat   8  
9 Tarja Lahdenperä R.R.Tara   145 145 58,000
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Taina Kekkonen Smok   138,5 138,5 55,400
  Sairilan ratsastajat   10  
  Heljä Lampinen RP-Rivaldo        
  Sairilan ratsastajat      
  Katja Anderton-Tyers Pilven Pyhimys        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Esteratsastuksen seurakilpailut 27.4.2014 – Tulokset







Luokka 1 – Este 40 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Aino Kairavuori RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat   0 54,38 0 37,88
2 Henna Vehmassalo Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 61,47 Ute.  
 
3 Pia Puolakka Ilolan Martta      
  Mikkelin ratsastusseura   4 76,01    
4 Vilja Teräväinen RP-Perfect Picador      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
4 Pessia Purhonen RP-Mellow      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Veera Saarinen Stjörnudís frá Stóra-Dal      
  Sairilan ratsastajat          
  Liina Partio RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat          
 
ylös

Luokka 2 – Este 60 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
9 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Inka Rantalainen RP-Bestman      
  Sairilan ratsastajat   0 58,48 0 24,03
2 Saara Lepistö Wermeroosa      
  Sairilan ratsastajat   0 69,09 0 27,62
 
3 Josefina Volanen RP-Royal Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 81,95 0 33,20
4 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie      
  Sairilan ratsastajat   4 62,12    
5 Teija Karvonen RP-Royal Picador      
  Sairilan ratsastajat   6 105,67    
6 Piritta Honkanen RP-Perfect Picador      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
6 Jenna Tiimonen Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   Ute.      
6 Niina Lehtimäki Londböle Rivalis      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Veera Saarinen Stjörnudís frá Stóra-Dal      
  Sairilan ratsastajat          
 
ylös

Luokka 3 – Este 70 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
10 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Inka Rantalainen RP-Bestman      
  Sairilan ratsastajat   0 55,98 0 25,47
2 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   0 56,85 0 25,58
3 Kaisa Hiltunen Gwiazda      
  Mikkelin ratsastusseura   0 57,70 0 27,73
 
4 Emmi Vatjus The Cramello      
  Sairilan ratsastajat   0 56,03 0 28,56
5 Johanna Niilo-Rämä Gloxie      
  Sairilan ratsastajat   0 66,50 0 34,98
6 Saara Lepistö Wermeroosa      
  Sairilan ratsastajat   4 59,18    
7 Tiia Heikkinen Senjorita      
  Sairilan ratsastajat   4 76,99    
8 Ella Ruhanen Pinewood Nicolas      
  M-Riders   8 94,57    
9 Niina Lehtimäki Londböle Rivalis      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  pinja Gärdström E-hevonen (tikki)      
  Mäntyharjun ratsastajat          
 
ylös

Luokka 4 – Este 80 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Siiri Suomala Corsatyna      
  M-Riders   0 60,39 0 28,19
2 Emmi Vatjus The Cramello      
  Sairilan ratsastajat   4 68,62    
 
3 Kaisa Hiltunen Gwiazda      
  Mikkelin ratsastusseura   4 82,09    
4 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   4 83,70    
5 Tiffani Jylhänniska My Mate Minnie      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
5 Ella Ruhanen Pinewood Nicolas      
  M-Riders   Ute.      
  pinja Gärdström E-hevonen (tikki)      
  Mäntyharjun ratsastajat          
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Koulukisojen 25.8.2013 tulokset







Luokka 1 – Koulu Helppo C Harrasteluokan kouluohj. 2003/20
15 ilmoittautuminen, 14 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Jonna Bordi
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Tiia Heikkinen RP-Presto   111 111 69,375
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Josefina Volanen Pähkinä   111 111 69,375
  Sairilan ratsastajat   1  
3 Emilia Massinen RP-Royal Picador   105 105 65,625
  Sairilan ratsastajat   3  
4 Eeva Kangasperko Rubina IV   102 102 63,750
  Mikkelin ratsastusseura   4  
 
5 Riikka Piispa Ruutu-Ari   100 100 62,500
  M-Riders   5  
6 Saara Tikkanen Jalo-Haka   99 99 61,875
  Mikkelin ratsastusseura   6  
6 Heljä Lampinen Gloxie   99 99 61,875
  Sairilan ratsastajat   6  
8 Anu Honkanen Anu Marita   98 98 61,250
  SuoRa   8  
9 Hannamari Kuitunen Rumbella   96,5 96,5 60,313
  M-Riders   9  
10 Hellman Sara Senjorita   96 96 60,000
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Aino Ripatti Mantelipoika Taneli   94 94 58,750
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Anni Ontronen Delfis   89 89 55,625
  Sairilan ratsastajat   12  
13 Nea Harapainen RP-Rebel Surprise   79 79 49,375
  Sairilan Ratsastajat ry   13  
14 Kaisa Hiltunen Augustus     0  
  Mikkelin ratsastusseura      
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Aikuisohjelma 2002
13 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Jonna Bordi
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Tiina Ukkonen Rp-Presto   135,5 135,5 64,524
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Eeva Kangasperko Rubina IV   134 134 63,810
  Mikkelin ratsastusseura   2  
3 Lotta Kärkkäinen Sariitta   132,5 132,5 63,095
  Hevosseura merihevoset   3  
 
4 Riikka Piispa Ruutu-Ari   130,5 130,5 62,143
  M-Riders   4  
4 Siiri Suomala Pinewood Nicolas   130,5 130,5 62,143
  M-Riders   4  
4 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador   130,5 130,5 62,143
  Sairilan ratsastajat   4  
7 Anu Honkanen Anu Marita   128,5 128,5 61,190
  SuoRa   7  
8 Ellinoora Savonen Gloxie   124,5 124,5 59,286
  Sairilan ratsastajat   8  
9 Saara Lepistö Wermeroosa   123,5 123,5 58,810
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Ella Ruhanen Kaunisrannan Actionman   99 99 47,143
  M-Riders   10  
11 Janina Pitkänen Petiina     0  
  Sairilan ratsastajat      
11 Aino Jukarainen Frisio     0  
  Sairilan Ratsastajat ry      
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Helppo B:0 2009
8 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Tuomari C: Jonna Bordi
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Josefina Volanen Pähkinä   155 155 62,000
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Katja Andreton-Tyers Pilven Pyhimys   153,5 153,5 61,400
  Sairilan ratsastajat   2  
 
3 Jenni Otva Tuulihumma   153 153 61,200
  Mikkelin ratsastusseura   3  
4 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador   145 145 58,000
  Sairilan ratsastajat   4  
5 Heljä Lampinen Bilou   139,5 139,5 55,800
  Sairilan ratsastajat   5  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Onnea Noora Jukarainen!

Jukaraisen Noora hyppäsi hienosti ratsullaan Bøgegårdens Landano sijoittuen viidenneksi Savonlinnassa Vuohimäen ratsastuskoululla järjestetyissä aluekisoissa.  Luokka oli 100cm (A.2.0).

Onnittelut Nooralle!

Estekisojen 9.6.2013 tulokset







Luokka 1 – Este 40 arv. 367(A2/A2) Kategoria A + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Estetuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Jenna Tiimonen Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 61,33 0 30,79
2 Kaisa Hiltunen Gwiazda      
  Mikkelin ratsastusseura   0 60,24 0 33,17
3 Tiffani Jylhänniska Na-La      
  Sairilan ratsastajat   0 56,84 0 35,04
 
4 Katja Pesonen Jane Kit      
  Sairilan ratsastajat   0 64,94 0 35,17
5 Ella Ruhanen RP-Perfect Picador      
  M-Riders   0 54,70 0 36,40
6 Essi Tiihonen Savelan Rubiini      
  M-Riders   0 60,89 4 32,16
7 Jonna Pöyry Niemenpellon Misardo      
  Sairilan ratsastajat   3 83,92    
8 Etta Hublin Inca      
  Mikkelin ratsastusseura   4 70,09    
9 Aino Ripatti Mantelipoika Taneli      
  Sairilan ratsastajat   5 75,16    
10 Paula Eerikäinen Quo Vadis ox      
  Sairilan ratsastajat   Utg.      
10 Jenni Tepponen Pilona v.d. Westerdijk      
  M-Riders   Ute.      
 
ylös

Luokka 2 – Este 60 arv. 367(A2/A2) Kategoria A + H
20 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Estetuomari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Aino Ripatti Rp-Qvist Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 72,29 0 24,84
2 Katja Kyllönen Brennir frá Löfkulla      
  M-Riders   0 71,27 0 27,09
3 Kaisu Torniainen Grannys T      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 77,64 0 27,47
4 Hilma Ukkonen E.Varma      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 65,18 0 27,67
5 Josefina Volanen RP-Qvist Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 76,52 0 28,26
 
6 Lotta Närhinen Picolena      
  Sairilan ratsastajat   0 69,17 0 29,19
7 Aino Jukarainen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat   0 75,49 0 30,58
8 Essi Tiihonen veeda      
  M-Riders   0 67,64 0 30,85
9 Kaisa Hiltunen Gwiazda      
  Mikkelin ratsastusseura   0 68,54 0 31,27
10 Mia Kirjalainen Rp-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat   0 80,04 4 38,10
11 Ella Ruhanen RP-Perfect Picador      
  M-Riders   0 62,91 Ute.  
11 Tiffani Jylhänniska Na-La      
  Sairilan ratsastajat   0 64,23 Ute.  
13 Tiina Pesonen Active Lady      
  Sairilan ratsastajat   4 63,43    
14 Aija Myyryläinen Gloxie      
  Sairilan ratsastajat   4 83,72    
15 Saija Temisevä Inca      
  Sairilan ratsastajat   5 84,54    
16 Teija Karvonen Lawn’s Lover Boy      
  Sairilan ratsastajat   7 96,26    
17 Emilia Massinen Snaige II      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
17 Katja Pesonen Active Lady      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
17 Paula Eerikäinen Night Time      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
 
ylös

Luokka 3a – Este 70 arv. 367(A2/A2) Kategoria A + H
5 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 sijoittuu
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Elisa Hyytiäinen Elbeauty      
  Sairilan ratsastajat   0 57,81 0 37,65
 
2 Veera Lailavuo Gloxie      
  Sairilan ratsastajat   4 60,89    
3 Paula Eerikäinen Night Time      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Hilma Ukkonen E.Varma      
  Mäntyharjun ratsastajat   4 69,90    
  Marjaana Jäntti Oskar      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 62,71 0 34,90
 
ylös

Luokka 3b – Este 85 arv. 367(A2/A2)
10 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 sijoittuu
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Marjaana Jäntti Oskar      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 63,87 0 32,87
1 Kaisu Torniainen Grannys T      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 62,03 0 32,87
3 Satu Suuronen Enchant      
  Mikkelin ratsastusseura   4 71,92    
 
4 Lotta Närhinen Picolena      
  Sairilan ratsastajat   4 72,84    
5 Janica Puranen Petiina      
  Sairilan ratsastajat   4 72,87    
6 Noora Jukarainen Bøgegårdens Landano      
  Sairilan ratsastajat   5 75,21    
7 Venla Koivisto Rialto II      
  Mikkelin ratsastusseura   Ute.      
7 Tiina Pesonen C’s Cissy      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
7 Tarja Lahdenperä R.R.Tara      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
  Anu Vainio Felly      
  M-Riders          
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Tulokset – Esteratsastuksen seurakilpailut 16.9.2012








Luokka 1 – Este 30-40 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pellinen
Estetuomari: Tiina Pellinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Kasvattaja Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Kirjalainen Mia RP-Mellow      
  Sairilan ratsastajat   0 59,21 0 21,75
2 Pesonen Katja Vinokki      
  Sairilan ratsastajat   0 57,28 0 24,05
3 Jukarainen Aino RP-Rebel Surprise      
  Sairilan ratsastajat   0 58,43 0 24,19
 
4 Ripatti Aino Rp-Odelia      
  Sairilan ratsastajat   0 66,06 0 24,37
5 Temisevä Saija Inca      
  Sairilan ratsastajat   0 51,98 0 25,98
6 Pöyry Jonna Niemenpellon Misardo      
  JuRatsu   0 83,47 1 54,28
7 Tiimonen Jenna Kuusikujan Feetu      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 60,42 Ute.  
7 Tiimonen Jutta Star’s Bar      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 51,39 Ute.  
9 Volanen Josefina Rp-Rebel Suprise      
  Sairilan ratsastajat   4 56,57    
10 Raudanpää Emilia Pavonis      
  Ratsastusseura Pikadorit   4 62,08    
11 Ahonen Petra Jenny´s Girl      
  Juvan Ratsastajat   4 75,78    
 
ylös

Luokka 2 – Este 60 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
23 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pellinen
Estetuomari: Tiina Pellinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Kasvattaja Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Hyytiäinen Elisa Elbeauty      
  Sairilan ratsastajat   0 40,29 0 26,96
2 Lahdenperä Tarja R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   0 40,77 0 28,68
3 Temisevä Saija Inca      
  Sairilan ratsastajat   0 43,59 0 35,59
4 Rossi Vilma Rodrigo      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 46,21 0 36,09
5 Kyllönen Katja Brennir frá Löfkulla      
  M-Riders   0 42,03 0 36,18
6 Pesonen Katja Smok      
  Sairilan ratsastajat   0 51,32 0 36,20
 
7 Volanen Josefina Lawn’s Lover Boy      
  Sairilan ratsastajat   0 58,25 0 37,96
8 Pesonen Katja Vinokki      
  Sairilan ratsastajat   0 48,55 0 38,08
9 Massinen Emilia Gloxie      
  Sairilan ratsastajat   0 65,53 0 42,30
10 Pesonen Tiina Ariannen Loimu      
  Sairilan ratsastajat   0 40,65 4 27,65
11 Ripatti Aino Rp-Qvist Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 45,99 4 41,33
12 Lautiainen Ida Rp-Perfect Picador      
  Sairilan ratsastajat   0 49,00 4 52,32
13 Huisko Johanna Active Lady      
  JuRatsu   4 45,75    
14 Pesonen Tiina Active Lady      
  Sairilan ratsastajat   4 46,47    
15 Rossi Venla Helmin Vilinä      
  Mäntyharjun ratsastajat   4 46,72    
16 Tiimonen Jutta Star’s Bar      
  Mäntyharjun ratsastajat   4 55,08    
17 Jukarainen Noora Bøgegårdens Landano      
  Sairilan ratsastajat   4 58,49    
18 Lailavuo Veera Senjorita      
  Sairilan ratsastajat   4 62,02    
19 Karvonen Teija Lawn’s Lover Boy      
  Sairilan ratsastajat   4 69,59    
20 Pesonen Tiina Likan Linus      
  Sairilan ratsastajat   8 49,12    
21 Lautiainen Oona Senjorita      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
21 Otva Jenni Tuulihumma      
  Mikkelin ratsastusseura   Ute.      
21 Kinnunen Satu Lusty Ray      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
 
ylös

Luokka 3 – Este 80 arv. 367(A2/A2) Kategoria 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pellinen
Estetuomari: Tiina Pellinen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Kasvattaja Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Puranen Janica Petiina      
  Sairilan ratsastajat   0 45,07 0 24,10
2 Rossi Vilma Rodrigo      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 44,07 0 25,70
3 Ontronen Anni Afers      
  Sairilan ratsastajat   0 41,78 0 26,33
4 Korhonen Elina Petiina      
  Sairilan ratsastajat   0 46,82 0 27,17
 
5 Rossi Venla Helmin Vilinä      
  Mäntyharjun ratsastajat   0 47,49 0 28,65
6 Pesonen Tiina Ariannen Loimu      
  Sairilan ratsastajat   0 44,78 4 24,64
7 Hyytiäinen Elisa Elbeauty      
  Sairilan ratsastajat   4 39,23    
8 Jukarainen Noora Bøgegårdens Landano      
  Sairilan ratsastajat   4 52,44    
9 Lahdenperä Tarja R.R. Tara      
  Sairilan ratsastajat   4 59,16    
10 Lindewall Lilla Rp-Qvist Picador      
  Sairilan ratsastajat   8 58,55    
11 Pesonen Tiina Likan Linus      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
11 Ryynänen Henna Lusty Ray      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
11 Pesonen Katja Smok      
  Sairilan ratsastajat   Ute.      
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Kouluratsastuksen seurakilpailut 10.6.2012 – Tulokset

Luokka1, helppo C:1 2000
3 sijoittuu Tuomari: Oili Kangasaho
Sija Ratsastaja Seura Hevonen Tulos
1 Janica Puranen Sairilan ratsastajat Sendija 64,75
2 Senja Sorvari Mikkelin ratsastusseura Long Play 60,5
3 Noora Häyrinen Mikkelin ratsastusseura Pito-Juonnos 60,25
4 Anu Vainio M-Riders Felly 59,75
5 Sofia Laakko Mäntyharjun ratsastajat Fairytale KS 59,75
6 Noora Häyrinen Mikkelin ratsastusseura R.R. Tara 57,75
7 Mia Kirjalainen Sairilan ratsastajat RP-Mellow 57
8 Josefina Volanen Sairilan ratsastajat Pähkinä 55,5
9 Satu Hattunen Mikkelin ratsastusseura Grand Boy 55,25
10 Minttu Pöyry Sairilan ratsastajat Ruskelan Haj-Feng 53,75
11 Aino Ripatti Sairilan ratsastajat RP-Perfect Picador 49
12 Salla Lavikka Sairilan ratsastajat Augustus 30,5
Luokka2, helppo B, K.N.Special 2009
4 sijoittuu Tuomari: Oili Kangasaho
Sija Ratsastaja Seura Hevonen Tulos
1 Anne Anttonen Sairilan ratsastajat Kiara 67
2 Katja Anderton-Tyers Sairilan ratsastajat Pilven Pyhimys 62,6
3 Tarja Lahdenperä Sairilan ratsastajat R.R. Tara 62,4
4 Janica Puranen Sairilan ratsastajat Sendija 58,4
5 Leo Becker Sairilan ratsastajat Cantus 57
6 Alisa Siltala Ratsastusseura Capriole Visible Kid 56,2
7 Katja Suhonen Mikkelin ratsastusseura Elbeauty 55,6
8 Taina Väisänen Sairilan ratsastajat Pito-Juonnos 55,2
9 Noora Jukarainen Sairilan ratsastajat Snaige II 54,4
10 Heljä Lampinen Sairilan ratsastajat Bilou 53
11 Emilia Massinen Sairilan ratsastajat Snaige II 50,6
12 Teija Karvonen Sairilan ratsastajat Pähkinä 50,4
13 Mia Kohvakka Sairilan ratsastajat Rubik 46,8
14 Aino Ripatti Sairilan ratsastajat RP-Perfect Picador 44,2
Taina Väisänen Sairilan ratsastajat Kolombo Kesk
Luokka3, A-merkin kouluohjelma
2 sijoittuu Tuomari: Oili Kangasaho
Sija Ratsastaja Seura Hevonen Tulos
1 Elisa Hyytiäinen Sairilan ratsastajat Elbeauty 54,81
2 Niina Autere Sairilan ratsastajat Londböle Rivalis 52,59
3 Heljä Lampinen Sairilan ratsastajat Bilou 50,74
4 Leo Becker Sairilan ratsastajat Cantus 46,85
5 Henna Ryynänen Sairilan ratsastajat Gloxie 40,74