Tulokset

1-tason kouluratsastuskilpailut 2.9.2018 – Tulokset

 

Sairilan Ratsastajat 2.9.2018
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 2.9.2018 lk. 15.13
Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
Luokka 4 – Koulu

 

Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
Harrasteluokan kouluohjelma 2016
Sairilan Ratsastajat Ry
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Moona Pirttiaho Ratturas 123 123 64,737
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 1
2 Sara Hellman Hietarannan Romeo 122 122 64,211
Sairilan Ratsastajat ry Ernst Rivaldo 27 RUSS – Rusch 2
2 Elli Toura Harju-Vinhapeli 122 122 64,211
Taipalsaaren Ratsastajat ry Jaapeli – Vinha-Muisto 2
4 Lotta Sinnemaa Pruutus 117,5 117,5 61,842
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 4
5 Veera Saarinen Rivakka-Pehtoori 117 117 61,579
Sairilan Ratsastajat ry Raperto – Varjo-Luonnos 5
6 Senja Sorvari Liuksas 115 115 60,526
Sairilan Ratsastajat ry 6
7 Fanni Kelho Dafi 114 114 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7
8 Marianne Holappa RP-Mellow 111,5 111,5 58,684
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 8
9 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 107 107 56,316
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 9
10 Tyyne Peltola Piktor 105 105 55,263
M-Riders Mikkeli ry 10
11 Ilona Tervaniemi Senjoriita II 93,5 93,5 49,211
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 11
12 Olivia Coker-Appiah Carlene Fulee 0
Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
C-merkin kouluohjelma 1997
Sairilan Ratsastajat Ry Seuramestaruus 2018 ponit
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Sara Hellman Hietarannan Romeo 120 120 66,667
Sairilan Ratsastajat ry Ernst Rivaldo 27 RUSS – Rusch 1
2 Emmi Myyryläinen Dexter 118,5 118,5 65,833
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2
3 Julia Härkönen RP-Qvist Picador 116,5 116,5 64,722
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 3
4 Anni Lampinen Raisu-Polkka 114,5 114,5 63,611
M-Riders Mikkeli ry Raperto – Mirlakka 4
5 Lotta Tivinen Grannys T 113 113 62,778
Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 5
6 Moona Pirttiaho Ratturas 112 112 62,222
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 6
7 Vilma Liukkonen Kadru 111,5 111,5 61,944
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 7
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Fulee 109,5 109,5 60,833
Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 8
9 Kaisla Ketonen Dexter 109 109 60,556
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9
10 Aili Hone RP-Qvist Picador 108,5 108,5 60,278
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 10
11 Heini Hokkanen Bilou 108 108 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 11
12 Elli Toura Harju-Vinhapeli 107 107 59,444
Taipalsaaren Ratsastajat ry Jaapeli – Vinha-Muisto 12
12 Lotta Sinnemaa Pruutus 107 107 59,444
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 12
14 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 106,5 106,5 59,167
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 14
14 Vilma Rappu RP-Rebel Surprise 106,5 106,5 59,167
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 14
16 Aili Hone Glory 106 106 58,889
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 16
17 Salla Hasanen RP-Royal Picador 103 103 57,222
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 17
18 Aili Jokinen Pähkinä 100 100 55,556
Sairilan Ratsastajat ry 18
19 Eveliina Anttila Senjoriita II 94,5 94,5 52,500
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 19
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
B-merkin kouluohjelma 2010
Sairilan Ratsastajat Ry Seuramestaruus 2018 juniorit
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Vilma Liukkonen Kadru 146,5 146,5 63,696
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 1
2 Veera Kovanen RP-Usvaneito 144 144 62,609
Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 2
3 Lotta Tivinen Grannys T 141,5 141,5 61,522
Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 3
4 Liina Partio Kaevatsi La 141,5 141,5 61,522
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 3
5 Aino Kairavuori RP-Royal Picador 141 141 61,304
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5
6 Siiri Seppänen Kaevatsi La 135 135 58,696
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 6
7 Aada Väisänen Vesuuv Fontana 0
Mikkelin Ratsastusseura ry
ylös

Luokka 4 – Koulu
A-merkin kouluohjelma 2006
Sairilan Ratsastajat Ry Seuramestaruus 2018 seniorit
3 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Karoliina Hasu Pandora V 176 176 65,185
Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy 1
2 Mirka Pilz Elsinda 158 158 58,519
Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori 2
3 Eija Wall RP-Usvaneito 152 152 56,296
Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 3
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1. tason koulukisat 18.3.2018 – Tulokset

 

Sairilan Ratsastajat 18.3.2018
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 18.3.2018 lk. 17.08
Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H

 

Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
11 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Eveliina Anttila Pähkinä 87 87 66,923
Sairilan Ratsastajat ry 1
2 Vilma Rappu RP-Rebel Surprise 82 82 63,077
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 2
3 Vilma Liukkonen Kadru 81,5 81,5 62,692
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 3
4 Aili Jokinen RP-Mellow 79 79 60,769
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 4
4 Reetta Gummerus Senjoriita II 79 79 60,769
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 4
6 Marianne Holappa Pruutus 78 78 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 6
7 Viivi Virtanen Quo Vadis 76,5 76,5 58,846
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 7
8 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu 74,5 74,5 57,308
Sairilan Ratsastajat ry 8
8 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 74,5 74,5 57,308
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 8
10 Julia Härkönen Hiiu Kali 54 54 41,538
Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 10
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
17 ilmoittautuminen, 17 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Vilma Liukkonen Kadru 125,5 125,5 66,053
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 1
2 Emmi Myyryläinen Dexter 124 124 65,263
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2
3 Veera Kovanen RP-Presto 123 123 64,737
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 3
4 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise 121,5 121,5 63,947
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 4
5 Viivi Virtanen Quo Vadis 119 119 62,632
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 5
6 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 118 118 62,105
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 6
6 Essi Jokinen Petiina 118 118 62,105
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 6
8 Heini Hokkanen Bilou 116,5 116,5 61,316
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 8
8 Moona Pirttiaho Ratturas 116,5 116,5 61,316
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 8
10 Aili Hone RP-Qvist Picador 115,5 115,5 60,789
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 10
11 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina 115 115 60,526
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 11
12 Kaisla Ketonen Ratturas 114 114 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 12
13 Lotta Sinnemaa Pruutus 113,5 113,5 59,737
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 13
13 Henrietta Hublin WL 113,5 113,5 59,737
Sairilan Ratsastajat ry Merkitty tietokantaan ilman su 13
15 Aili Hone Glory 113 113 59,474
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 15
16 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu 103 103 54,211
Sairilan Ratsastajat ry 16
17 Julia Härkönen Hiiu Kali 97,5 97,5 51,316
Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 17
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Ida Hämäläinen Bögegårdens Landano 173 173 69,200
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 1
2 Hanna Henriksson Badira 166,5 166,5 66,600
Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2
3 Saara Lepistö Wermeroosa 161,4 161,4 64,560
Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 3
4 Aino Kairavuori RP-Royal Picador 158 158 63,200
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4
5 Emmi Maaranen Lifting 152,5 152,5 61,000
Mikkelin Ratsastusseura ry Liising – K.M. Nopsa 5
6 Emmi Myyryläinen Dexter 151 151 60,400
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6
7 Aada Väisänen Vesuuv Fontana 150 150 60,000
Mikkelin Ratsastusseura ry 7
8 Veera Kovanen RP-Presto 149,5 149,5 59,800
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 8
9 Julia Härkönen RP-Qvist Picador 142 142 56,800
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 9
9 Liina Partio Kaevatsi La 142 142 56,800
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 9
11 Siiri Seppänen Kaevatsi La 140 140 56,000
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 11
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Karoliina Hasu Pandora V 180,5 180,5 66,852
Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy 1
2 Hanna Henriksson Badira 171 171 63,333
Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2
3 Ida Hämäläinen Bögegårdens Landano 166,5 166,5 61,667
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 3
3 Saara Lepistö Wermeroosa 166,5 166,5 61,667
Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 3
5 Aino Kairavuori RP-Royal Picador 160,5 160,5 59,444
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5
6 Emmi Maaranen Lifting 160 160 59,259
Mikkelin Ratsastusseura ry Liising – K.M. Nopsa 6
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1-tason koulukisat 16.10.2016 – Tulokset







Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Eija Wall RP-Usvaneito   130 130 68,421
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 1  
2 Julia Larsson RP-Presto   125,5 125,5 66,053
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2  
3 Saara Tikkanen Pilven Pyhimys   124,5 124,5 65,526
  M-Riders Mikkeli ry   3  
 
4 Anu Honkanen Vivaldi   122,5 122,5 64,474
  Sulkavan Ratsastajat ry Vandzins 4  
5 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador   118,5 118,5 62,368
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5  
6 Aili Hone Dafi   118 118 62,105
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
7 Helmi Liukkonen Pegazs   115 115 60,526
  Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 7  
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina   114,5 114,5 60,263
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 8  
9 Amanda Jokinen Essi Snaige II   114 114 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9  
9 Kaisla Ketonen RP-Mellow   114 114 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 9  
11 Salla Hasanen Pähkinä   113,5 113,5 59,737
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
12 Heini Hokkanen Senjoriita II   111 111 58,421
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 12  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
21 ilmoittautuminen, 20 lähtöä, 5 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anu Honkanen Vivaldi   135,5 135,5 64,524
  Sulkavan Ratsastajat ry Vandzins 1  
2 Helmi Hämäläinen Dafi   135,5 135,5 64,524
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
3 Mirka Pilz Elsinda   134 134 63,810
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori 3  
4 Vilma Liukkonen Dexter   133,5 133,5 63,571
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4  
4 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   133,5 133,5 63,571
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4  
 
6 Eija Wall RP-Usvaneito   133 133 63,333
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 6  
7 Liina Partio RP-Qvist Picador   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 7  
7 Emmi Myyryläinen Pähkinä   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
7 Aino Ripatti Ratturas   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 7  
7 Julia Härkönen RP-Qvist Picador   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 7  
7 Siiri Seppänen Dexter   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7  
12 Aada Väisänen Holdenas   132 132 62,857
  Mikkelin Ratsastusseura ry   12  
13 Maiju Partanen RP-Rebel Surprise   131,5 131,5 62,619
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 13  
14 Kaisu Torniainen Grannys T   130,5 130,5 62,143
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 14  
15 Jenna Hartikainen Kurkimäen Armas   130 130 61,905
  Ratsuryhmä ry Apassi – Sikko 15  
15 Iida Kurvinen RP-Rosella   130 130 61,905
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 15  
17 Veera Kovanen RP-Rosella   129,5 129,5 61,667
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 17  
18 Moona Pirttiaho RP-Mellow   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 18  
19 Viivi Säde Senjoriita II   127,5 127,5 60,714
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 19  
20 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   123,5 123,5 58,810
  Sairilan Ratsastajat ry   20  
  Sofia Loisti Donna Merliina        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Alustava
6 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Ripatti Archengel   160 160 64,000
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1  
2 Piritta Honkanen RP-Presto   154 154 61,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2  
 
3 Aada Väisänen Holdenas   153,5 153,5 61,400
  Mikkelin Ratsastusseura ry   3  
4 Kaisu Torniainen Grannys T   150 150 60,000
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 4  
  Sofia Loisti Donna Merliina        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto    
  Anne Tähtinen Jefferson        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H Alustava
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   172,5 172,5 63,889
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Aino Ripatti Archengel   170 170 62,963
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 2  
 
3 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   162 162 60,000
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 3  
4 Nina Kiljunen Preferance   160 160 59,259
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Erfrut – Emigrant 4  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Estekisojen tulokset 18.9.







Luokka 1 – Este 40cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
40cm
20 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Julia Härkönen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 57,68 52  
2 Reetta Veijalainen Mikser      
  AVOIN   0 54,19 51  
3 Iida Peurala Braith Wicked Heart      
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 58,44 50  
4 Emmi Myyryläinen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 62,44 48  
4 Sara Lukkarinen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 59,25 48  
 
6 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 70,40 47  
7 Vilma Liukkonen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 60,79 46  
8 Marina Minkkinen Savelan Rubiini      
  Ratsastusseura Pikadorit ry   0 66,22 45  
9 Lotta Sinnemaa RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 73,47 42  
9 Tiina Pesonen C’Cissy      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,03 42  
11 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 56,29 4  
11 Iida Kurvinen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 54,84 4  
13 Nenna pietinen Lillan Etta      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 55,94    
13 Jenni Huovinen Nellan Osku      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 64,38    
15 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Ute.      
15 Maiju Partanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
15 Reetta Gummerus Snaige      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
15 Salla Hasanen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
15 Aili Hone Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
  Sofia Loisti Donna Merliina      
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto        
 
ylös

Luokka 2 – Este 60cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
60cm
24 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 59,41 55  
2 Iida Peurala Braith Wicked Heart      
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 62,91 54  
2 Aino Ripatti RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 59,66 54  
2 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 67,56 54  
5 Kaisamaria Karlsson Casadora      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   0 63,15 52  
6 Aino Kairavuori Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 66,41 51  
 
7 Joanna Manninen O.N Julio      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   0 62,41 50  
8 Karoliina Hasu Basra      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Fred – Antokol 0 60,59 49  
9 Ronja Becker Cantus      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 69,97 48  
10 Veera Kovanen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 65,65 47  
10 Aada Väisänen Holdenas      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 62,57 47  
12 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus      
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 0 60,34 4  
12 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 0 61,03 4  
14 Henrietta Hublin Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 4 78,40    
14 Aino Ripatti Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 4 63,35    
14 Aino Mynttinen Mr. Bagir      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   4 64,59    
14 Helmi Liukkonen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 82,62    
14 Siiri Seppänen Archengel      
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 4 67,25    
14 Aino Ripatti Kaevatsi La      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 65,41    
20 Meri Kääriäinen Savelan Rubiini      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200 Allgunnens Valdör 23 RUSS – Quito Ute.      
20 Peppi Ristavaara The Cramello      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
20 Olivia Coker-Appiah Carlene Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan Ute.      
20 Reetta Veijalainen Mikser      
  AVOIN   Ute.      
  Tiina Pesonen C’Cissy      
  Sairilan Ratsastajat ry          
 
ylös

Luokka 3 – Este 80cm Kategoria 2 + 1 + H Alustava
80cm
10 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Karoliina Hasu Basra      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Fred – Antokol 0 51,12 52  
2 Emma Muukka Harmonija      
  Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 0 60,25 4  
3 Aada Väisänen Holdenas      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 66,82    
 
4 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 4 68,22    
5 Kaisamaria Karlsson Casadora      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   8      
6 Tarja Lahdenperä Lilla Ettan      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 12      
7 Joanna Manninen O.N Julio      
  Haukivuoren Ratsastusseura 200   Ute.      
7 Liina Partio RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
7 Ella Ruhanen The Cramello      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   Ute.      
7 Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti Ute.      
 
ylös

Luokka 4 – Este 90cm Alustava
90cm
3 ilmoittautuminen, 2 lähtöä
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
 
1 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 64,41 4  
2 Emma Muukka Harmonija      
  Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 4      
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti        
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason koulukilpailut 5.6. – Tulokset







Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Mari Salin
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Virve Haajanen Lovely Lydia   81 81 62,308
  Sairilan Ratsastajat ry Briuselis LT ox – Tuntematon Ori 1  
2 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   80,5 80,5 61,923
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 2  
 
3 Aino Ripatti Ratturas   79,5 79,5 61,154
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Kaisla Ketonen Domino Dancer   78 78 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
5 Mervi Leva Capat   77,5 77,5 59,615
  Ratsastusseura Pikadorit ry Cameron – Patrik 5  
6 Tiia Heikkinen Donna Merliina   77 77 59,231
  Sairilan Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto 6  
6 Riina Hynönen Kotimäen Ornament   77 77 59,231
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Dyfrdwy Bouncer GB 4 WM – Sunwillow Oron 6  
8 Reetta Gummerus RP-Royal Picador   70,5 70,5 54,231
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 8  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
34 ilmoittautuminen, 34 lähtöä, 9 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   151 151 71,905
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 1  
2 Siiri Seppänen Dexter   145,5 145,5 69,286
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Tanja Väisänen Cavalla   144 144 68,571
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Cavallo – Special Power(IRE) xx 3  
4 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   143,5 143,5 68,333
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 4  
5 Sara Hellman Piktor   141,5 141,5 67,381
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 5  
6 Helmi Hämäläinen Dafi   140,5 140,5 66,905
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
6 Liina Partio RP-Qvist Picador   140,5 140,5 66,905
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6  
8 Ella Ruhanen The Cramello   140 140 66,667
  Mikkelin Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 8  
8 Anni-Kaisa Salomaa Pyrypolun Ramona   140 140 66,667
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pölyke – Tulirusko 8  
 
10 Moona Pirttiaho RP-Mellow   139 139 66,190
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 10  
10 Laura Hänninen Four Winds Kazoo   139 139 66,190
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kansas NLD 86 – Lavallo 66 10  
12 Vilma Liukkonen Pruutus   138,5 138,5 65,952
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 12  
13 Tiina Viljanen Laasolan Voitto   138 138 65,714
  M-Riders Mikkeli ry Voiveikko – Hilto 13  
14 Riina Hynönen Kotimäen Ornament   136,5 136,5 65,000
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Dyfrdwy Bouncer GB 4 WM – Sunwillow Oron 14  
15 Danica Väisänen Karat D   136 136 64,762
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kubus – Blastomer 15  
15 Anni Viljakainen Helmin Vilinä   136 136 64,762
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Oksasnikko – Jaava 15  
15 Taina Kekkonen Smok   136 136 64,762
  Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 15  
18 Jenna Lyyra Arax   135,5 135,5 64,524
  Golden Riders ry Aku – Elkar 18  
19 Sara Lukkarinen RP-Rebel Surprise   135 135 64,286
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 19  
20 Maria Närhinen Picolena   132,5 132,5 63,095
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 20  
21 Aili Hone RP-Mellow   131 131 62,381
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 21  
22 Veera Kovanen Dexter   130,5 130,5 62,143
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 22  
23 Mervi Leva Capat   130 130 61,905
  Ratsastusseura Pikadorit ry Cameron – Patrik 23  
23 Helmi Liukkonen Gloxie 2357   130 130 61,905
  Sairilan Ratsastajat ry Rubin Rouge – Dniepr XX 23  
25 Maiju Partanen Dafi   129 129 61,429
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 25  
26 Sonja Pekonen Helmin Vilinä   128,5 128,5 61,190
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Oksasnikko – Jaava 26  
26 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   128,5 128,5 61,190
  Sairilan Ratsastajat ry   26  
26 Julia Härkönen Pruutus   128,5 128,5 61,190
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 26  
26 Tanja Väisänen Ladja   128,5 128,5 61,190
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Bleisbergs Liwius – Doms 26  
30 Malviina Keuruulainen Senjoriita II   128 128 60,952
  Sairilan Ratsastajat ry   30  
31 Olivia Coker-Appiah Carlene Senjoriita II   126 126 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 31  
32 Eevi Karjalainen Frisio   125,5 125,5 59,762
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 32  
33 Heini Hokkanen RP-Qvist Picador   125 125 59,524
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 33  
34 Salla Hasanen Snaige II   117,5 117,5 55,952
  Sairilan Ratsastajat ry   34  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
22 ilmoittautuminen, 21 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Virve Haajanen Briuselis LT ox   165,5 165,5 66,200
  Sairilan Ratsastajat ry Sniegas LT ox – Bosas LT ox 1  
2 Elina Sjögrén Collected Canter 2449   160,5 160,5 64,200
  Sairilan Ratsastajat ry Rotspon – Lemon Park 2  
3 Suvi Sikstus Notte   155,5 155,5 62,200
  Husaariratsastajat ry   3  
4 Sara Hellman Piktor   155 155 62,000
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 4  
5 Kaisa Paasonen Notte   154,5 154,5 61,800
  Mikkelin Ratsastusseura ry Samuli – V.T. Ajatus 5  
6 Piritta Honkanen RP-Presto   153 153 61,200
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 6  
 
7 Hanna Kainulainen Lobijs   151,5 151,5 60,600
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 7  
8 Anne Tähtinen Jefferson   151 151 60,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit 8  
9 Aada Väisänen Holdenas   147,5 147,5 59,000
  Mikkelin Ratsastusseura ry   9  
10 Jenna Lyyra Vihjesysteemi   147 147 58,800
  Golden Riders ry Systeemi – Lennon-Ryhti 10  
11 Anni-Kaisa Salomaa Pyrypolun Ramona   146 146 58,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pölyke – Tulirusko 11  
12 Jenna Lyyra Arax   145 145 58,000
  Golden Riders ry Aku – Elkar 12  
13 Miia Niemelä Leon VI   144,5 144,5 57,800
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 13  
14 Taina Kekkonen Smok   144 144 57,600
  Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 14  
15 Danica Väisänen Karat D   142 142 56,800
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kubus – Blastomer 15  
15 Emmi Maaranen Starbuck   142 142 56,800
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 15  
17 Maria Närhinen Picolena   141,5 141,5 56,600
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 17  
18 Tanja Väisänen Cavalla   139,5 139,5 55,800
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Cavallo – Special Power(IRE) xx 18  
19 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   137 137 54,800
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 19  
20 Anna Pöyry Braith Wicked Heart   136,5 136,5 54,600
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 20  
21 Tanja Väisänen Ladja   124 124 49,600
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Bleisbergs Liwius – Doms 21  
  Lotta Kärkkäinen Sariitta        
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H Alustava
12 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Salin
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Mari Salin
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   185,5 185,5 68,704
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Elina Sjögrén Collected Canter 2449   174 174 64,444
  Sairilan Ratsastajat ry Rotspon – Lemon Park 2  
3 Virve Haajanen Briuselis LT ox   169,5 169,5 62,778
  Sairilan Ratsastajat ry Sniegas LT ox – Bosas LT ox 3  
 
4 Piritta Honkanen RP-Presto   159 159 58,889
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 4  
5 Elisa Hyytiäinen Holdenas   157 157 58,148
  Mikkelin Ratsastusseura ry   5  
6 Aino Ripatti RP-Rosella   153,5 153,5 56,852
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 6  
7 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   152,5 152,5 56,481
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 7  
8 Emmi Maaranen Starbuck   147,5 147,5 54,630
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 8  
9 Hanna Kainulainen Lobijs   146 146 54,074
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 9  
10 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   136,5 136,5 50,556
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 10  
11 Hanne Soininen Savikon Charlot   131,5 131,5 48,704
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Centimor 111 – Afsheron 11  
  Lotta Kärkkäinen Sariitta        
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason estekilpailut 3.4.2016 – Tulokset







Luokka 2 – Este 40cm Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Emmi Myyryläinen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 56,27 0 27,09
2 Iida Kurvinen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 52,22 0 30,21
3 Veera Kovanen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 63,58 0 31,83
4 Julia Härkönen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 59,65 0 32,31
5 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 75,32 0 37,41
 
6 Vilma Liukkonen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 73,27 0 44,57
7 Aino Ripatti RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 62,22 4 34,09
8 Helmi Liukkonen RP-Royal Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 67,90 4 36,60
9 Malviina Keurulainen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 58,03 4 39,43
10 Liina Partio Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 75,53 4 42,59
11 Aili Hone RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 61,13 Ute.  
11 Jenni Niilo-Rämä Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 52,32 Ute.  
13 Aino Ripatti Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry   4 61,23    
13 Maiju Partanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4 61,23    
15 Viivi Säde RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 4 62,91    
16 Viivi Virtanen Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
16 Helmi Liukkonen Zaibis      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Ute.      
16 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Ute.      
16 Julia Härkönen Kira v. Woezik      
  Sairilan Ratsastajat ry Duc v.d. Pony Hoeve – Eddy-D Utg.      
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 2 + 1 + H
14 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 55,46 0 24,44
2 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 55,51 0 26,29
3 Piritta Honkanen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 0 60,56 0 26,85
4 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 0 61,80 0 27,93
 
5 Henrietta Hublin Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 57,08 0 27,97
6 Eija Wall Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 52,59 0 28,75
7 Helmi Liukkonen Zaibis      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 63,67 0 34,87
8 Aino Jukarainen Bögegårdens Landano      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 0 66,43 0 38,72
9 Annika Tukiainen L.R. Babine Big Star      
  Mikkelin Ratsastusseura ry   0 51,84 4 33,89
10 Johanna Niilo-Rämä Delfis      
  Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx 0 55,70 10 57,54
11 Sanni Gynther RP-Taikalyhty      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Ruuvin Roope – Olve 4 55,98    
12 Olivia Turunen Quo Vadis      
  Sairilan Ratsastajat ry   Ute.      
12 Siiri Seppänen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin Ute.      
  Julia Larsson RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet        
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Tiina Viljanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Kaisa Hiltunen Draakon      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kalessin fro Kohala 0 54,85 0 25,13
2 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 0 58,13 0 28,85
 
3 Henrietta Hublin Ship Shap      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,02 0 28,87
4 Aino Jukarainen Bögegårdens Landano      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 0 53,13 0 38,69
5 Iida Peurala Hiza      
  Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 47,90 4 26,46
  Tarja Lahdenperä Lilla Ettan      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva        
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara      
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti        
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason kouluratsastuskilpailut 13.3.2016 – Tulokset







Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Sara Hellman Piktor   96,5 96,5 74,231
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 1  
2 Moona Pirttiaho RP-Mellow   92,5 92,5 71,154
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 2  
3 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise   92 92 70,769
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Henrietta Hublin Ship Shap   91,5 91,5 70,385
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
 
5 Tiia Heikkinen Grannys T   89 89 68,462
  Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 5  
5 Aili Hone RP-Rebel Surprise   89 89 68,462
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 5  
7 Julia Härkönen Kira v Woezik   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
7 Heini Hokkanen Pähkinä   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
9 Maiju Partanen Dafi   86,5 86,5 66,538
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9  
10 Eevi Karjalainen Petiina   85 85 65,385
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 10  
11 Reetta Gummerrus RP-Mellow   82 82 63,077
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
12 Tiia Heikkinen Donna Merliina   81 81 62,308
  Sairilan Ratsastajat ry Sipori – Vilon Veto 12  
13 Johanna Niilo-Rämä RP-Usvaneito   79,5 79,5 61,154
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 13  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Piritta Honkanen Dexter   112 112 62,222
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
2 Julia Härkönen Dafi   111 111 61,667
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Sara Hellman Piktor   110,5 110,5 61,389
  Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 3  
4 Vilma Liukkonen Pruutus   109,5 109,5 60,833
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 4  
5 Aino Ripatti Pegazs   108 108 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 5  
 
6 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   107,5 107,5 59,722
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6  
6 Siiri Seppänen Dexter   107,5 107,5 59,722
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6  
6 Eleanoora Toivanen Poupee de l’Aube   107,5 107,5 59,722
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pik Donnerhall – Florestan I 6  
9 Liina Partio RP-Qvist Picador   106,5 106,5 59,167
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 9  
10 Henrietta Hublin Ship Shap   104,5 104,5 58,056
  Sairilan Ratsastajat ry   10  
10 Liina Partio Pruutus   104,5 104,5 58,056
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 10  
12 Taina Kekkonen Smok   103 103 57,222
  Sairilan Ratsastajat ry   12  
13 Helmi Liukkonen Senjoriita II   102 102 56,667
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 13  
14 Hanna Kainulainen Lobijs   100 100 55,556
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 14  
15 Eevi Karjalainen RP-Presto   98 98 54,444
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 15  
16 Jenni Niilo-Rämä Bilou   96,5 96,5 53,611
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 16  
17 Eevi Karjalainen Petiina   95 95 52,778
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 17  
18 Vilma Liukkonen RP-Qvist Picador   81 81 45,000
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 18  
19 Veera Kovanen Senjoriita II     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   155,5 155,5 62,200
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 1  
2 Aino Ripatti RP-Rosella   153,5 153,5 61,400
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
3 Piritta Honkanen RP-Presto   152,5 152,5 61,000
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 3  
 
4 Eleanoora Toivanen Poupee de l’Aube   148,5 148,5 59,400
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pik Donnerhall – Florestan I 4  
5 Maria Närhinen Picolena   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Kelvin – Farmer 5  
6 Kaisu Torniainen Grannys T   146 146 58,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry   6  
7 Taina Kekkonen Smok   143 143 57,200
  Sairilan Ratsastajat ry   7  
8 Lotta Kärkkäinen Sariitta   140,5 140,5 56,200
  Sairilan Ratsastajat ry Saran Salama – Suikun Ero 8  
9 Emmi Maaranen Starbuck   140 140 56,000
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 9  
10 Hanna Kainulainen Lobijs   133,5 133,5 53,400
  Sulkavan Ratsastajat ry Lordschaft – Babilons 10  
11 Tarja Lahdenperä R.R. Tara   0 0  
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti    
 
ylös

Luokka 5 – Koulu Kategoria 1 + H
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Tuomari C: Elina Sjögrén
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Anne Anttonen RP-Taikalyhty   151 151 60,400
  Sairilan Ratsastajat ry Ruuvin Roope – Olve 1  
2 Aino Ripatti RP-Rosella   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
 
3 Elisa Hyytiäinen Tuulihumma   144,5 144,5 57,800
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 3  
4 Emmi Maaranen Starbuck   132 132 52,800
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 4  
  Tarja Lahdenperä R.R. Tara        
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason estekilpailut 1.11.2015 – Tulokset

Luokka 1 – Este 40cm Kategoria 2 + 1
6 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Julia Härkönen Dafi
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 60,01 37
2 Moona Pirttiaho RP-Mellow
Sairilan Ratsastajat ry 0 80,83 35
3 Jonna Pöyry Ramona’s Bolero
Sairilan Ratsastajat ry 0 57,40 30
4 Heini Hokkanen Snaige II
Sairilan Ratsastajat ry 4 71,55
4 Iida Kurvinen Haukkamäen Esikko
Sairilan Ratsastajat ry 4 81,15
4 Sara Hellman Piktor
Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 4 61,12
ylös

Luokka 2 – Este 50cm Kategoria 2 + 1 + H
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Vilma Liukkonen RP-Rebel Surprise
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 60,03 38,5
2 Siiri Seppänen Dexter
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 58,86 36,5
3 Liina Partio RP-Rebel Surprise
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 60,05 34,5
3 Piritta Honkanen Archengel
Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 58,21 34,5
5 Eevi Karjalainen Petiina
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 58,44 34
6 Aino Kairavuori Senjoriita II
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 0 59,01 33,5
7 Sara Hellman Piktor
Sairilan Ratsastajat ry Furir 17 RUSS – Isbjörn 15 RUSS 0 51,33 33
7 Viivi Säde RP-Royal Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 60,02 33
7 Henrietta Hublin Quo Vadis
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 56,43 33
10 Jenni Niilo-Rämä RP-Qvist Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 60,04 32
10 Helmi Liukkonen Senjoriita II
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 0 55,17 32
12 Anni Lehkonen RP-Bestman
Sairilan Ratsastajat ry Merrie Matchless 9 NF – Duke’s Forest Antares 0 60,08 31,5
13 Iida Kurvinen Haukkamäen Esikko
Sairilan Ratsastajat ry 0 74,46 30
13 Veera Kovanen RP-Qvist Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 60,03 30
15 Aada Hiltunen Floora
Sairilan Ratsastajat ry 0 61,09 4
16 Vilma Liukkonen Abeeria
Sairilan Ratsastajat ry 4 59,18
16 Viivi Virtanen R.R. Tara
Sairilan Ratsastajat ry 4
16 Viivi Virtanen Lilla Ettan
Sairilan Ratsastajat ry 4 55,05
19 Johanna Niilo-Rämä Delfis
Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx Ute.
ylös

Luokka 3 – Este 70cm Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Piritta Honkanen Dexter
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 52,71 37
1 Piritta Honkanen Archengel
Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 58,05 37
3 Iida Peurala Hiza
Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 0 53,53 33,5
4 Aada Hiltunen Floora
Sairilan Ratsastajat ry 4 60,09
4 Henrietta Hublin Quo Vadis
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 4 60,04
4 Aino Ripatti Pegazs
Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 4 56,37
7 Aino Ripatti RP-Royal Picador
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet Ute.
7 Inka Rantalainen RP-Bestman
Sairilan Ratsastajat ry Merrie Matchless 9 NF – Duke’s Forest Antares Ute.
7 Eetu Autere Lilla Ettan
Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva Ute.
7 Johanna Niilo-Rämä Delfis
Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx Ute.
Tiia Heikkinen Petiina
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin
ylös

Luokka 4 – Este 80cm
3 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 Sijoittuu
Pj. tuomari: Tiina Pesonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Estetuomari: Tiina Pesonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Aino Ripatti Pegazs
Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 0 59,69 34,5
2 Tarja Lahdenperä R.R. Tara
Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 0 53,44 32
3 Iida Peurala Hiza
Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 4 49,09
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1-tason kouluratsastuskilpailut 4.10.2015 – Tulokset

Innokkaan syyssiivouksen myötä tulokset katosivat sivuilta heti julkaisemisen jälkeen, tässä ne ovat uudestaan. Pahoittelemme tapahtunutta.

Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
22 ilmoittautuminen, 22 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Katja Jyräs
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Piritta Honkanen Dexter 109 109 68,125
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1
2 Aino Ripatti Pruutus 106 106 66,250
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 2
3 Vilma Liukkonen RP-Rebel Surprise 103 103 64,375
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 3
4 Minna Iso-Tuisku Eesti 102,5 102,5 64,063
Sairilan Ratsastajat ry Eber – Topper 4
5 Julia Härkönen RP-Mellow 101 101 63,125
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 5
6 Anni Ontronen Archangel 100,5 100,5 62,813
Sairilan Ratsastajat ry 6
7 Viivi Säde RP-Mellow 99 99 61,875
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 7
8 Aili Hone Dafi 98,5 98,5 61,563
Sairilan Ratsastajat ry 8
9 Veera Kovanen Pähkinä 97 97 60,625
Sairilan Ratsastajat ry 9
10 Salla Hasanen Dafi 96,5 96,5 60,313
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 10
11 Helmi Liukkonen Senjoriita II 94 94 58,750
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 11
12 Anni Ontronen Petiina 93,5 93,5 58,438
Sairilan Ratsastajat ry 12
12 Aleasha Alvan RP-Rebel Surprise 93,5 93,5 58,438
Sairilan Ratsastajat ry 12
14 Helmi Liukkonen RP-Royal Picador 93 93 58,125
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 14
14 Jenni Niilo-Rämä RP-Royal Picador 93 93 58,125
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 14
16 Veera Kovanen Senjoriita II 90 90 56,250
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Tarsan 16
17 Julia Härkönen Pähkinä 89,5 89,5 55,937
Sairilan Ratsastajat ry 17
18 Emilia Massinen Likja fra Brekku 88,5 88,5 55,313
Sairilan Ratsastajat ry Hastigur fra Brekkufelli 21 IS – Töggur fra Eyjolfsstödum 18
19 Jenni Niilo-Rämä Snaige II 88 88 55,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 19
20 Elina Rahikainen Pegazs 87,5 87,5 54,688
Sairilan Ratsastajat ry Lerigo – Tuntematon Ori 20
21 Heini Hokkanen RP-Qwist Picador 76,5 76,5 47,813
Sairilan Ratsastajat ry 21
22 Tiia Heikkinen Donna Merliina 0
Sairilan Ratsastajat ry
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Aino Jukarainen Damenwahl 159,5 159,5 63,800
Sairilan Ratsastajat ry Dimension – Rheingold 1
2 Piritta Honkanen RP-Presto 159,5 159,5 63,800
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 1
3 Emmi Maaranen Starbuck 159 159 63,600
Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 3
4 Sari Kyllönen Londböle Rivalis 157,5 157,5 63,000
Sairilan Ratsastajat ry Derwen Mr T – Kotimäen Regent 2 WD 4
5 Taina Kekkonen Smok 157 157 62,800
Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 5
6 Jenni Otva Bögegårdens Landano 155 155 62,000
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 6
6 Tarja Lahdenperä R.R. Tara 155 155 62,000
Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 6
8 Lotta Kärkkäinen Sariitta 154 154 61,600
Sairilan Ratsastajat ry 8
9 Piritta Honkanen Dexter 152,5 152,5 61,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9
10 Kaisu Torniainen Grannys T 151 151 60,400
Mäntyharjun Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 10
10 Julia Ihalainen Tuulihumma 151 151 60,400
Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 10
12 Johanna Niilo-Rämä Archengel 150 150 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 12
13 Eevi Karjalainen RP-Presto 144 144 57,600
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 13
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Aino Ripatti RP-Rosella 171,5 171,5 63,519
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 1
2 Sari Kyllönen Londböle Rivalis 168 168 62,222
Sairilan Ratsastajat ry Derwen Mr T – Kotimäen Regent 2 WD 2
3 Aino Ripatti RP-Qvist Picador 167,5 167,5 62,037
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 3
4 Emmi Maaranen Starbuck 166,5 166,5 61,667
Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 4
4 Jenni Otva Bögegårdens Landano 166,5 166,5 61,667
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 4
6 Julia Ihalainen Tuulihumma 159,5 159,5 59,074
Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 6
7 Iida Kekkonen Rebell III 157 157 58,148
Mäntyharjun Ratsastajat ry Rubinstern – Sonnenstrahl 7
7 Tarja Lahdenperä R.R. Tara 157 157 58,148
Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 7
9 Iida Kekkonen Wild’s Einstein 154 154 57,037
Mäntyharjun Ratsastajat ry WG Rockefeller 84 – Benedictus 9
10 Lotta Kärkkäinen Sariitta 153 153 56,667
Sairilan Ratsastajat ry 10
11 Taina Kekkonen Smok 150,5 150,5 55,741
Sairilan Ratsastajat ry Magistr xx – Kolos xx 11
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

Koulukilpailujen 31.5.2015 tulokset







Luokka 1 – Koulu Raviohjelma 2012
3 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 Sijoittuu
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
 
  Aili Hone Domino Dancer        
  Sairilan ratsastajat      
  Aleasha Alvan RP-Rebel Surprise        
  Sairilan ratsastajat      
  Heini Hokkanen RP-Qvist Picador        
  Sairilan ratsastajat      
 
ylös

Luokka 2 – Koulu C-merkin kouluohjelma
15 ilmoittautuminen, 15 lähtöä, 4 Sijoittuu
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Piritta Honkanen Dexter   128 128 71,111
  Sairilan ratsastajat   1  
2 Vilma Liukkonen Dafi   124 124 68,889
  Sairilan ratsastajat   2  
3 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   123,5 123,5 68,611
  Sairilan ratsastajat   3  
4 Liina Partio RP-Rebel Surprise   123 123 68,333
  Sairilan ratsastajat   4  
 
5 Anni Ontronen Petiina   121 121 67,222
  Sairilan ratsastajat   5  
6 Anni Ontronen RP-Presto   119,5 119,5 66,389
  Sairilan ratsastajat   6  
7 Liina Partio Dafi   119 119 66,111
  Sairilan ratsastajat   7  
8 Aino Kairavuori RP-Presto   118 118 65,556
  Sairilan ratsastajat   8  
9 Aino Ripatti Archangel   117 117 65,000
  Sairilan ratsastajat   9  
10 Oona Lautiainen Snaige   113,5 113,5 63,056
  Sairilan ratsastajat   10  
11 Siiri Seppänen Dexter   113 113 62,778
  Sairilan ratsastajat   11  
12 Julia Härkönen Pähkinä   112 112 62,222
  Sairilan ratsastajat   12  
12 Eetu Lautiainen RP-Mellow   112 112 62,222
  Sairilan ratsastajat   12  
14 Helmi Liukkonen RP-Qvist Picador   106 106 58,889
  Sairilan ratsastajat   14  
15 Veera Kovanen Pähkinä   105 105 58,333
  Sairilan ratsastajat   15  
 
ylös

Luokka 3 – Koulu B-merkin kouluohjelma 2010
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
 
1 Aino Ripatti RP-Rosella   150,5 150,5 65,435
  Sairilan ratsastajat   1  
 
ylös

Luokka 4 – Koulu A-merkin kouluohjelma 2006
1 ilmoittautuminen, 1 lähtöä
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
 
1 Aino Ripatti RP-Rosella   165 165 61,111
  Sairilan ratsastajat   1  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport