Jouni Karnasaari

1. tason estekisat 15.20.2017 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 48,75
2 Aino Kairavuori RP-Royal Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 44,22
3 Mila Kakriainen Pilona v.d. Westerdijk    
  Sairilan Ratsastajat ry Gertjan v.d. Gathe – Scotsman v. Bunswaard 0 50,09
4 Aili Hone Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 51,45
 
5 Helmi Hämäläinen Glory    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 45,71
6 Sara Lukkarinen Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 56,50
7 Janette Siren RP-Vilhelmiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 0 52,38
8 Viivi Virtanen Quo Vadis    
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 42,53
9 Ronja Becker Paspartout    
  Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 0 51,25
10 Reetta Gummerus Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 4 52,00
11 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu    
  Sairilan Ratsastajat ry Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 7 70,00
12 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller Hyl.  
12 Kaisla Ketonen RP-Mellow    
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid Hyl.  
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Janette Siren RP-Vilhelmiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 0 44,03
2 Viivi Virtanen Quo Vadis    
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 44,53
3 Sanni Gynther RP-Taikalyhty    
  Des Equestrian ry Ruuvin Roope – Olve 0 42,25
 
4 Heini Hokkanen Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 46,78
5 Emmi Myyryläinen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4 42,31
6 Julia Härkönen RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5 60,53
7 Ronja Becker Paspartout    
  Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 6 47,78
8 Moona Pirttiaho Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur Hyl.  
8 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller Hyl.  
8 Veera Kovanen Archengel    
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox Hyl.  
8 Lena Janhunen Mr Ex    
  Varkauden Urheiluratsastajat r Exactitude – Turbo Thrust Hyl.  
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Sanni Gynther RP-Taikalyhty    
  Des Equestrian ry Ruuvin Roope – Olve 0 43,60
2 Aino Kairavuori Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 40,22
 
3 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 45,25
4 Tiia Tamlander Braith Wicked Heart    
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 41,81
5 Tiffani Jylhänniska The Cramello    
  Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 0 47,97
6 Iida Kurvinen Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 4 42,91
7 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 4 44,25
8 Kaisu Torniainen Backyard’s After Eight    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Viking – Weinberg 4 46,87
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H Alustava
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Vilma Liukkonen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 43,06
2 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 0 43,39
 
3 Tiia Tamlander Braith Wicked Heart    
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 45,19
4 Aino Ripatti Archengel    
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 41,59
5 Tiffani Jylhänniska The Cramello    
  Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 0 45,72
6 Kaisu Torniainen Backyard’s After Eight    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Viking – Weinberg 4 46,94
7 Liina Partio RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet Hyl.  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason estekisat 15.10.2017 -Lähtölistat







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
13 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Sara Lukkarinen Pruutus
10:00 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 13
2 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise
10:04 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 18
3 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu
10:08 Sairilan Ratsastajat ry Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 9
4 Ronja Becker Paspartout
10:12 Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 10
5 Helmi Hämäläinen Glory
10:16 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6
6 Mila Kakriainen Pilona v.d. Westerdijk
10:20 Sairilan Ratsastajat ry Gertjan v.d. Gathe – Scotsman v. Bunswaard 12
7 Reetta Gummerus Senjoriita II
10:24 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 22
8 Aino Kairavuori RP-Royal Picador
10:28 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 19
9 Siiri Seppänen Kaevatsi La
10:32 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 7
10 Janette Siren RP-Vilhelmiina
10:36 Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 21
11 Viivi Virtanen Quo Vadis
10:40 Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 14
12 Kaisla Ketonen RP-Mellow
10:44 Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 16
13 Aili Hone Pruutus
10:48 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 13
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
11 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Ronja Becker Paspartout
11:25 Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 10
2 Moona Pirttiaho Ratturas
11:29 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 15
3 Emmi Myyryläinen Dexter
11:33 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 5
4 Heini Hokkanen Senjoriita II
11:37 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 22
5 Julia Härkönen RP-Qvist Picador
11:41 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 17
6 Sanni Gynther RP-Taikalyhty
11:45 Des Equestrian ry Ruuvin Roope – Olve 20
7 Siiri Seppänen Kaevatsi La
11:49 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 7
8 Veera Kovanen Archengel
11:53 Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1
9 Janette Siren RP-Vilhelmiina
11:57 Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 21
10 Viivi Virtanen Quo Vadis
12:01 Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 14
11 Lena Janhunen Mr Ex
12:05 Varkauden Urheiluratsastajat r Exactitude – Turbo Thrust 8
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Aino Kairavuori Petiina
12:40 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 11
2 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus
12:44 Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 4
3 Iida Kurvinen Ratturas
12:48 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 15
4 Tiia Tamlander Braith Wicked Heart
12:52 Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 3
5 Sanni Gynther RP-Taikalyhty
12:56 Des Equestrian ry Ruuvin Roope – Olve 20
6 Kaisu Torniainen Backyard’s After Eight
13:00 Mäntyharjun Ratsastajat ry Viking – Weinberg 2
7 Tiffani Jylhänniska The Cramello
13:04 Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 23
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina
13:08 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 11
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H Alustava
7 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus
13:15 Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 4
2 Tiia Tamlander Braith Wicked Heart
13:19 Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 3
3 Liina Partio RP-Qvist Picador
13:23 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 17
4 Vilma Liukkonen Dexter
13:27 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 5
5 Kaisu Torniainen Backyard’s After Eight
13:31 Mäntyharjun Ratsastajat ry Viking – Weinberg 2
6 Aino Ripatti Archengel
13:35 Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1
7 Tiffani Jylhänniska The Cramello
13:39 Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 23
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Lähtölistat

Lähtölistat tulevat jakoon poikkeuksellisesti vasta lauantaina iltapäivällä.

1-tason kouluratsastuskilpailut 17.9.2017 – Tulokset







Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Ronja Becker Paspartout   87 87 66,923
  Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 1  
2 Emmi Vatjus Nellan Osku   85,5 85,5 65,769
  Sairilan Ratsastajat ry Otteen Oskari – Patrik 2  
 
3 Helmi Hämäläinen Glory   82,5 82,5 63,462
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 3  
4 Viivi Virtanen R.R Tara   82 82 63,077
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
5 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu   81,5 81,5 62,692
  Sairilan Ratsastajat ry Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 5  
6 Marjo Tanninen Melkeri   79,5 79,5 61,154
  Mikkelin Ratsastusseura ry Linkori – Ville-Vikkelä 6  
7 Fanni Eestilä Dafi   75,5 75,5 58,077
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7  
8 Julia Härkönen Hiiu Kali   70,5 70,5 54,231
  Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 8  
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
22 ilmoittautuminen, 22 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Emmi Myyryläinen Dexter   133 133 66,500
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 1  
2 Vilma Liukkonen Dexter   131 131 65,500
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Ronja Becker Paspartout   130,5 130,5 65,250
  Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 3  
4 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   130,5 130,5 65,250
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 3  
5 Julia Härkönen RP-Qvist Picador   128 128 64,000
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5  
6 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise   125 125 62,500
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 6  
6 Hanne Eestilä RP-Usvaneito   125 125 62,500
  Sairilan Ratsastajat ry   6  
 
8 Heini Hokkanen RP-Presto   124,5 124,5 62,250
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 8  
9 Iida Kurvinen RP-Royal Picador   123,5 123,5 61,750
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 9  
10 Moona Pirttiaho Ratturas   122,5 122,5 61,250
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 10  
11 Viivi Virtanen R.R Tara   122 122 61,000
  Sairilan Ratsastajat ry   11  
11 Aili Hone RP-Rebel Surprise   122 122 61,000
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 11  
13 Sara Lukkarinen Dafi   118,5 118,5 59,250
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 13  
14 Marjo Tanninen Melkeri   117,5 117,5 58,750
  Mikkelin Ratsastusseura ry Linkori – Ville-Vikkelä 14  
14 Taina Kekkonen Marijie B   117,5 117,5 58,750
  Sairilan Ratsastajat ry   14  
16 Aili Hone Pruutus   117 117 58,500
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 16  
17 Helmi Liukkonen Kaevatsi La   113 113 56,500
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 17  
18 Julia Härkönen Hiiu Kali   105 105 52,500
  Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 18  
18 Malviina Keurulainen Senjoriita II   105 105 52,500
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 18  
20 Reetta Gummerus Senjoriita II   103,5 103,5 51,750
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 20  
21 Lotta Sinnemaa Pruutus   100,5 100,5 50,250
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 21  
22 Kaisla Ketonen Ratturas     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur    
 
ylös

Luokka 3a – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Anne-Mari Ruotsi
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Liina Partio RP-Qvist Picador   149 149 59,600
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 1  
2 Olivia Coker-Appiah Carlene RP-Rosella   148,5 148,5 59,400
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 2  
 
3 Tiffani Jylhänniska The Cramello   148,5 148,5 59,400
  Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 2  
4 Siiri Seppänen Kaevatsi La   145 145 58,000
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 4  
5 Taina Kekkonen Marijie B   131 131 52,400
  Sairilan Ratsastajat ry   5  
6 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina   122 122 48,800
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 6  
7 Veera Kovanen Petiina   119,5 119,5 47,800
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 7  
  Anne Tähtinen Jefferson   164 164 65,600
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit    
 
ylös

Luokka 3b – Koulu Alustava
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Anne-Mari Ruotsi
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Reetta Henttu Jolie   162 162 64,800
  Joutsenon Ratsastajat ry Pilven Poika – Suikku 1  
2 Anna Siiriäinen Oskar Maaherra   153,5 153,5 61,400
  Ratsastusseura Capriole ry Maasturi – Toto 2  
 
3 Emmi Maaranen Lifting   151 151 60,400
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa 3  
4 Hanne Soininen Savikon Kasperi   150,5 150,5 60,200
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Lerkkana – Viskaisu 4  
5 Veera Kovanen RP-Presto   149 149 59,600
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 5  
6 Liina Partio RP-Usvaneito   146,5 146,5 58,600
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 6  
7 Helmi Liukkonen RP-Rosella   140,5 140,5 56,200
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 7  
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Anne-Mari Ruotsi
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Karoliina Hasu Pandora V   178 178 65,926
  Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy 1  
2 Aada Väisänen Tuulihumma   164,5 164,5 60,926
  Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi 2  
 
3 Reetta Henttu Jolie   158,5 158,5 58,704
  Joutsenon Ratsastajat ry Pilven Poika – Suikku 3  
4 Mirka Pilz Elsinda   158 158 58,519
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori 4  
5 Emmi Vatjus The Cramello   156,5 156,5 57,963
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 5  
6 Anna Siiriäinen Oskar Maaherra   152 152 56,296
  Ratsastusseura Capriole ry Maasturi – Toto 6  
7 Emmi Maaranen Starbuck     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II    
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Kilpailijatiedote

PAIKOITUS
Hevosautot ja trailerit pysäköidään maneesin edessä olevalle parkkipaikalle. Yleisöpaikoitus on vanhan tallirakennuksen takana olevassa hevostarhassa. Toivomme että mahdollisimman moni tulisi paikalle “kimppakyydillä”, näin helpotamme pysäköintiä
KILPAILUKANSLIA JA MAKSUT
Kilpailukanslia sijaitsee maneesin päädyssä olevassa kahviossa. Kanslia avataan n. tunti ennen ensimmäisen luokan alkamista ja suljetaan puolen tunnin kuluttua viimeisen luokan päättymisestä. Maksut tulee maksaa ennen luokan alkua. Alle täysi-ikäisten tulee ilmoittaa kisakansliaan huoltajan yhteystiedot esim. onnettomuustilannetta varten. Viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen ilman pätevää syytä perutuista lähdöistä perimme täyden maksun.
Luokassa 1 kannukset tai raippa.
Luokissa 2-4 kannukset pakolliset, ei raippaa.
KILPAILUKENTTÄ
Kilpailut järjestetään sään salliessa hiekkopohjaisella ulkokentällä (48m x 48m).
KÄSIHEVOSET
Käsihevosalue sijaitsee tallirakennuksen takana. Käsihevoset on pidettävä trailerin tai hevoskuljetusauton ulkopuolella koko ajan suitsittuina, kuolaimet suussa.
VERRYTTELY
Mikäli kilpailut voidaan sään puitteissa järjestää ulkokentällä:
Verryttely tapahtuu maneesissa, ratsukot kulkevat verryttelyyn maneesin kahvionpuoleisesta ovesta. Maneesissa saa olla kuusi seuraava ratsukkoa. Kentällä suorittavan ratsukon lisäksi seuraava sekä juuri radalta tullut ratsukko omilla alueillaan.
Mikäli kilpailut siirretään sateen vuoksi maneesiin:
Verryttely tapahtuu ryhmissä maneesissa. Kulku maneesiin tapahtuu maneesin takaoven ja ulkokentän kautta..

PALKINNOT
Palkintojenjako tapahtuu välittömästi luokan päättymisen jälkeen, ensisijaisesti ratsain.
KAHVIO
Kahvio palvelee maneesin päädyssä kilpailujen ajan.
YLEISÖ
Yleisö voi seurata kilpailuja maneesin katsomossa. Maneesin ja tallin välinen alue on pidettävä vapaana hevosien kulkemista varten.
WC:T
Maneesin päädyssä kahvion aulassa on kaksi WC:tä, lisäksi tallin käytävällä maneesin puoleisessa päädyssä on yksi WC.
ENSIAPU
Kilpailun aikana paikalla on ensiaputaitoista henkilökuntaa. Eläinlääkäripäivystys: puh. 0600-1-3436 (hinta 1,51€/min). Noudatamme SRL:n kilpailusääntöjä.

Lähtölistat 17.9.2017






Sairilan Ratsastajat 17.9.2017
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin lähtölista 15.9.2017 lk. 23.03
Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 3a – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 3b – Koulu
Luokka 4 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H

Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Emmi Vatjus Nellan Osku
10:00 Sairilan Ratsastajat ry Otteen Oskari – Patrik  
2 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu
10:07 Sairilan Ratsastajat ry Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH  
3 Helmi Hämäläinen Glory
10:14 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori  
4 Fanni Eestilä Dafi
10:21 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4
5 Ronja Becker Paspartout
10:28 Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 1
6 Julia Härkönen Hiiu Kali
10:35 Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 1
7 Marjo Tanninen Melkeri
10:42 Mikkelin Ratsastusseura ry Linkori – Ville-Vikkelä 1
8 Viivi Virtanen R.R Tara
10:49 Sairilan Ratsastajat ry   1
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
22 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Jaana Putkonen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Julia Härkönen Hiiu Kali
11:30 Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 1
2 Ronja Becker Paspartout
11:35 Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 1
3 Marjo Tanninen Melkeri
11:40 Mikkelin Ratsastusseura ry Linkori – Ville-Vikkelä 1
4 Aili Hone Pruutus
11:45 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 5
5 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise
11:50 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 6
6 Iida Kurvinen RP-Royal Picador
11:55 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 8
7 Moona Pirttiaho Ratturas
12:00 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 7
8 Reetta Gummerus Senjoriita II
12:05 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 9
9 Viivi Virtanen R.R Tara
12:10 Sairilan Ratsastajat ry   1
10 Emmi Myyryläinen Dexter
12:15 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 10
11 Sara Lukkarinen Dafi
12:20 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4
12 Hanne Eestilä RP-Usvaneito
12:35 Sairilan Ratsastajat ry   3
13 Taina Kekkonen Marijie B
12:40 Sairilan Ratsastajat ry   2
14 Helmi Liukkonen Kaevatsi La
12:45 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 3
15 Heini Hokkanen RP-Presto
12:50 Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2
16 Julia Härkönen RP-Qvist Picador
12:55 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6
17 Aili Hone RP-Rebel Surprise
13:00 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 6
18 Lotta Sinnemaa Pruutus
13:05 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 5
19 Aino Kairavuori RP-Royal Picador
13:10 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 8
20 Kaisla Ketonen Ratturas
13:15 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 7
21 Malviina Keurulainen Senjoriita II
13:20 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 9
22 Vilma Liukkonen Dexter
13:25 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 10
 
ylös

Luokka 3a – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Anne-Mari Ruotsi
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina
14:00 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin  
2 Liina Partio RP-Qvist Picador
14:05 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 6
3 Tiffani Jylhänniska The Cramello
14:10 Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori  
4 Taina Kekkonen Marijie B
14:15 Sairilan Ratsastajat ry   2
5 Siiri Seppänen Kaevatsi La
14:20 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 3
6 Veera Kovanen Petiina
14:25 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin  
7 Olivia Coker-Appiah Carlene RP-Rosella
14:30 Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi  
8 Anne Tähtinen Jefferson
14:35 Mäntyharjun Ratsastajat ry Jazz Rubin – Royal Hit 5
 
ylös

Luokka 3b – Koulu Alustava
7 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Tuomari C: Anne-Mari Ruotsi
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
9 Emmi Maaranen Lifting
15:10 Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa  
10 Helmi Liukkonen RP-Rosella
15:15 Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi  
11 Veera Kovanen RP-Presto
15:20 Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 2
12 Liina Partio RP-Usvaneito
15:25 Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve  
13 Hanne Soininen Savikon Kasperi
15:30 Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Lerkkana – Viskaisu  
14 Anna Siiriäinen Oskar Maaherra
15:35 Ratsastusseura Capriole ry Maasturi – Toto  
15 Reetta Henttu Jolie
15:40 Joutsenon Ratsastajat ry Pilven Poika – Suikku  
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H Alustava
7 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Jaana Putkonen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Reetta Henttu Jolie
16:05 Joutsenon Ratsastajat ry Pilven Poika – Suikku  
2 Anna Siiriäinen Oskar Maaherra
16:11 Ratsastusseura Capriole ry Maasturi – Toto  
3 Aada Väisänen Tuulihumma
16:17 Mikkelin Ratsastusseura ry Pölyke – Japi  
4 Emmi Vatjus The Cramello
16:23 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori  
5 Karoliina Hasu Pandora V
16:29 Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy  
6 Mirka Pilz Elsinda
16:35 Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori  
7 Emmi Maaranen Starbuck
16:41 Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Estekisat 14.5.2017 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
20 ilmoittautuminen, 18 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Eerika Käyhty Fruitbat      
  Ratsuryhmä ry Sir Douglas – Aron 0 54,53 0 34,03
2 Heini Hokkanen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 47,40 0 34,44
3 Eija Wall RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 0 49,88 0 40,32
4 Malviina Keurulainen Senjoriita II      
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 51,47 0 41,60
5 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 49,97 0 41,71
 
6 Helmi Liukkonen RP-Presto      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 52,66 0 41,97
7 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 58,31 0 43,22
8 Aili Hone Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 63,10 0 46,06
9 Moona Pirttiaho RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry   0 57,60 0 46,44
10 Aili Hone Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 69,00 0 46,65
11 Kaisla Ketonen RP-Mellow      
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 68,31 0 47,88
12 Salla Hasanen Dafi      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 59,75 1 53,40
13 Mila Kakriainen Pilona v.d. Westerdijk      
  AVOIN   0 58,62 2 57,60
14 Sara Lukkarinen Pruutus      
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 66,69 2 57,72
15 Vilma Liukkonen Hiiu Heraldiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Vigur 0 51,66 4 41,62
16 Kiia Ripatti Dieke      
  Ratsu-Karjala ry Blaenpentre Royal Emblem – Hondsrug Raspoetin 2 76,00    
17 Eerika Käyhty Castanja Liquorice      
  Ratsuryhmä ry Big Tico 36 SH – Wladimir v.d. Vossenpels 2 77,28    
18 Loviisa Sievänen Isabella      
  Rusi Riders ry Tuntematon Ori Hyl.      
  Siiri Seppänen Delfis      
  Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx        
  Emmi Maaranen Lifting      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa        
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
15 ilmoittautuminen, 14 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Pinja Purojärvi Spirit      
  Rusi Riders ry Tuntematon Ori 0 43,35 0 33,75
2 Emmi Myyryläinen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 51,93 0 39,53
3 Iida Kurvinen Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 0 47,53 0 40,37
4 Julia Härkönen RP-Qvist Picador      
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 50,10 0 40,41
 
5 Aino Ripatti Archengel      
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 46,50 0 43,19
6 Aino Ripatti Hiiu Heraldiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Vigur 0 46,72 0 46,34
7 Eerika Käyhty Fruitbat      
  Ratsuryhmä ry Sir Douglas – Aron 0 49,12 4 45,41
8 Emmi Maaranen Lifting      
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa 4 45,94    
9 Eija Wall RP-Usvaneito      
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 4 48,53    
10 Elisa Hyytiäinen Replay      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kaptain – Hasko 4 54,15    
11 Veera Kovanen Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 6 67,94    
12 Loviisa Sievänen Isabella      
  Rusi Riders ry Tuntematon Ori Hyl.      
12 Liina Partio Ratturas      
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur Hyl.      
12 Olivia Coker-Appiah Carlene Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori Hyl.      
  Siiri Seppänen Delfis      
  Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx        
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Vaihe I Vaihe II
  Seura Suku Virhe Aika Virhe Aika
1 Pinja Purojärvi Spirit      
  Rusi Riders ry Tuntematon Ori 0 40,60 0 30,35
2 Vilma Liukkonen Dexter      
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 43,12 0 33,56
 
3 Elisa Hyytiäinen Replay      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Kaptain – Hasko 0 53,31 0 34,79
4 Saara Lepistö Wermeroosa      
  Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 0 52,91 0 36,31
5 Aino Ripatti Archengel      
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 47,16 0 38,69
6 Kristina Lindblad S.W. Allways On My Mind      
  Taipalsaaren Ratsastajat ry Carneddau Deryn Du 12 WD – Minyffordd Masterpiece 0 57,35 4 42,75
7 Kristina Lindblad Dieke      
  Taipalsaaren Ratsastajat ry Blaenpentre Royal Emblem – Hondsrug Raspoetin 0 57,91 8 39,09
8 Aino Kairavuori Petiina      
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 5 68,49    
 
ylös
Equipe – Datasystem för ridsport


Estekisoihin muutoksia!

Valitettavasti taitotuomarin sairastumisen vuoksi sunnuntain kilpailu järjestetään tavallisena esteratsastuskilpailuna. Lähtölistat on päivitetty.

1-tason esteratsastuskilpailut 14.5. 2017 – Lähtölistat







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
19 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Eerika Käyhty Fruitbat
10:00 Ratsuryhmä ry Sir Douglas – Aron 8
2 Aili Hone Dafi
10:02 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4
3 Sara Lukkarinen Pruutus
10:04 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 16
4 Kaisla Ketonen RP-Mellow
10:06 Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 20
5 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise
10:08 Sairilan Ratsastajat ry   22
6 Loviisa Sievänen Isabella
10:10 Rusi Riders ry Tuntematon Ori 12
7 Kiia Ripatti Dieke
10:12 Ratsu-Karjala ry Blaenpentre Royal Emblem – Hondsrug Raspoetin 7
8 Salla Hasanen Dafi
10:14 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4
9 Eerika Käyhty Castanja Liquorice
10:16 Ratsuryhmä ry Big Tico 36 SH – Wladimir v.d. Vossenpels 3
10 Aili Hone Pruutus
10:18 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 16
11 Moona Pirttiaho RP-Mellow
10:20 Sairilan Ratsastajat ry   19
12 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise
10:22 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 23
13 Malviina Keurulainen Senjoriita II
10:24 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 26
14 Vilma Liukkonen Hiiu Heraldiina
10:26 Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Vigur 10
15 Siiri Seppänen Delfis
10:28 Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx 5
16 Eija Wall RP-Usvaneito
10:30 Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 24
17 Emmi Maaranen Lifting
10:32 Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa 14
18 Helmi Liukkonen Kaevatsi La
10:34 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 13
19 Heini Hokkanen Senjoriita II
10:36 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 26
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
16 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Eerika Käyhty Fruitbat
11:10 Ratsuryhmä ry Sir Douglas – Aron 8
2 Loviisa Sievänen Isabella
11:12 Rusi Riders ry Tuntematon Ori 12
3 Emmi Myyryläinen RP-Qvist Picador
11:14 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 21
4 Liina Partio Ratturas
11:16 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 17
5 Aino Ripatti Hiiu Heraldiina
11:18 Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Vigur 10
6 Elisa Hyytiäinen Replay
11:20 Mikkelin Ratsastusseura ry Kaptain – Hasko 18
7 Pinja Purojärvi Spirit
11:22 Rusi Riders ry Tuntematon Ori 27
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Dexter
11:24 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6
9 Julia Härkönen RP-Qvist Picador
11:26 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 21
10 Iida Kurvinen Ratturas
11:28 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 17
11 Siiri Seppänen Delfis
11:30 Sairilan Ratsastajat ry Dendis – Zadarit xx 5
12 Emmi Maaranen Lifting
11:32 Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa 14
13 Helmi Liukkonen Kaevatsi La
11:34 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 13
14 Eija Wall RP-Usvaneito
11:36 Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 24
15 Veera Kovanen Petiina
11:38 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 15
16 Aino Ripatti Archengel
11:40 Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Kristina Lindblad Dieke
12:10 Taipalsaaren Ratsastajat ry Blaenpentre Royal Emblem – Hondsrug Raspoetin 7
2 Elisa Hyytiäinen Replay
12:12 Mikkelin Ratsastusseura ry Kaptain – Hasko 18
3 Vilma Liukkonen Dexter
12:14 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6
4 Pinja Purojärvi Spirit
12:16 Rusi Riders ry Tuntematon Ori 27
5 Aino Kairavuori Petiina
12:18 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 15
6 Aino Ripatti Archengel
12:20 Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1
7 Saara Lepistö Wermeroosa
12:22 Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 28
8 Kristina Lindblad S.W. Allways On My Mind
12:24 Taipalsaaren Ratsastajat ry Carneddau Deryn Du 12 WD – Minyffordd Masterpiece 25
 
ylös

Luokka 4 – Este Alustava
2 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Emma Muukka Harmonija
12:55 Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 9
2 Jenni Otva Bögegårdens Landano
12:57 Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 2
 
ylös

Luokka 5 – Este
3 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Anu Kämäräinen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
  Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
  Emma Muukka Harmonija
13:15 Ratsuryhmä ry Tuntematon Ori – Fetisas 9
  Jenni Otva Bögegårdens Landano
13:17 Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 2
  Iida Peurala Hiza
13:19 Sairilan Ratsastajat ry Gluchar – Etiudas Eskado 11
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason koulukisat 12.3.2017 – tulokset







Luokka 1 – Koulu Perusmerkki Kategoria A + 2 + 1 + H Alustava
7 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Tuomari C: Sanna Koski
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Emmi Maaranen Lifting   84 84 64,615
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa 1  
2 Kaisla Ketonen Pähkinä   81,5 81,5 62,692
  Sairilan Ratsastajat ry   2  
 
3 Aino Ripatti Hiiu Kali   74,5 74,5 57,308
  Sairilan Ratsastajat ry   3  
4 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus   73 73 56,154
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 4  
5 Vilma Liukkonen Hiiu Heraldiina   71 71 54,615
  Sairilan Ratsastajat ry   5  
6 Reetta Gummerus Senjoriita II     0  
  Sairilan Ratsastajat ry      
  Taina Ripatti Ruts IV        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Ruudi – Elkar    
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Helppo C:1 Kategoria 2 + 1 + H Alustava
24 ilmoittautuminen, 23 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Tuomari C: Sanna Koski
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Disa Mattsson Koivuahon Vänni   129 129 64,500
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Matukka – Vejani 1  
2 Sara Lukkarinen Dafi   127 127 63,500
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2  
3 Veera Kovanen Petiina   126,5 126,5 63,250
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 3  
3 Veera Kovanen RP-Presto   126,5 126,5 63,250
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 3  
5 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina   126 126 63,000
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 5  
6 Moona Pirttiaho RP-Mellow   125 125 62,500
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 6  
6 Helmi Hämäläinen RP-Rebel Surprise   125 125 62,500
  Sairilan Ratsastajat ry   6  
 
8 Aili Hone RP-Rebel Surprise   124,5 124,5 62,250
  Sairilan Ratsastajat ry   8  
9 Siiri Seppänen RP-Rosella   123 123 61,500
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 9  
10 Emmi Maaranen Lifting   122,5 122,5 61,250
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – K.M. Nopsa 10  
11 Eija Wall RP-Usvaneito   121 121 60,500
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 11  
12 Tia Hakala Bilou   120,5 120,5 60,250
  Tuomarinkylän Ratsastajat ry   12  
13 Julia Härkönen RP-Qvist Picador   119,5 119,5 59,750
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 13  
14 Sala Hasanen Dafi   119 119 59,500
  Sairilan Ratsastajat ry   14  
14 Emmi Myyryläinen Ratturas   119 119 59,500
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 14  
16 Hanna Henriksson Platins   118,5 118,5 59,250
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7   16  
17 Johanna Niilo-Rämä Kaevatsi La   115 115 57,500
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 17  
18 Olivia Coker-Appiah Carlene Dexter   114 114 57,000
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 18  
18 Iida Kurvinen RP-Rosella   114 114 57,000
  Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Kelmi 18  
20 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus   111,5 111,5 55,750
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 20  
21 Liina Partio Pruutus   109 109 54,500
  Sairilan Ratsastajat ry   21  
22 Malviina Keurulainen RP-Royal Picador   108 108 54,000
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 22  
23 Heini Hokkanen Senjoriita II     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan    
  Taina Ripatti Ruts IV        
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Ruudi – Elkar    
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Helppo B K.N. Special Kategoria 2 + 1 + H Alustava
10 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Tuomari C: Sanna Koski
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Kaisu Torniainen Pina Colada   156 156 62,400
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pik L. – Acord II 1  
2 Hanna Henriksson Palatino   153 153 61,200
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2  
3 Aino Kairavuori RP-Royal Picador   152 152 60,800
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 3  
 
4 Liina Partio RP-Qvist Picador   150 150 60,000
  Sairilan Ratsastajat ry   4  
5 Johanna Niilo-Rämä Kaevatsi La   147,5 147,5 59,000
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 5  
6 Disa Mattsson Koivuahon Vänni   146,5 146,5 58,600
  Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Matukka – Vejani 6  
7 Vilma Liukkonen Dexter   146 146 58,400
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7  
8 Eija Wall RP-Usvaneito   140,5 140,5 56,200
  Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 8  
9 Emmi Myyryläinen Ratturas     0  
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur    
  Riikka Piispa Ruutu-Ari        
  Mikkelin Ratsastusseura ry Hovi-Ari – Ruutu-Poika    
 
ylös

Luokka 4 – Koulu A-merkki Alustava
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Heidi Lepistö
Tuomari C: Sanna Koski
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
  Seura Suku  
1 Aino Ripatti Archengel   167 167 61,852
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1  
2 Piritta Honkanen RP-Presto   166 166 61,481
  Sairilan Ratsastajat ry   2  
 
3 Riikka Piispa Ruutu-Ari   165,5 165,5 61,296
  Mikkelin Ratsastusseura ry Hovi-Ari – Ruutu-Poika 3  
4 Kaisu Torniainen Pina Colada   165 165 61,111
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Pik L. – Acord II 4  
5 Emmi Maaranen Starbuck   164 164 60,741
  Sairilan Ratsastajat ry Sternkönig 122 – Come Back II 5  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport