Jouni Karnasaari

1-luokan estekilpailut 14.10.2018 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Lotta Sinnemaa Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 55,06
2 Viivi Virtanen R.R. Tara    
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 0 48,47
3 Nea Valjakka Lilla Ettan    
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 0 51,78
4 Moona Pirttiaho Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 0 55,50
 
5 Kaisla Ketonen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 47,22
6 Marianne Holappa Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 58,28
7 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 0 49,78
8 Aada Pirskanen Dafi    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 58,41
9 Olivia Coker-Appiah Fulee    
  Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 0 55,31
10 Ilona Tervaniemi Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 62,15
11 Fanni Kelho RP-Mellow    
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 66,90
12 Kirsi Linnala Fulee    
  Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 4 54,65
13 Lotta Sinnemaa Dafi    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6 73,43
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 1 + H
12 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Aili Hone RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 44,72
2 Julia Härkönen RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 38,10
3 Nea Valjakka Lilla Ettan    
  Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 0 37,44
 
4 Moona Pirttiaho Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 0 41,35
5 Viivi Virtanen R.R. Tara    
  Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 0 36,81
6 Iida Kurvinen Archengel    
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 48,68
7 Heini Hokkanen Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 42,19
8 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 4 36,60
9 Satu Taavitsainen Tuohikas    
  Sairilan Ratsastajat ry Sibbo – Pölyke 4 52,50
10 Salla Hasanen Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan Hyl.  
10 Liina Partio Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller Hyl.  
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H
3 ilmoittautuminen, 2 lähtöä
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
 
1 Emmi Myyryläinen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 55,00
2 Olivia Coker-Appiah Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 55,00
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason estekisat 14.10.2018 – Lähtölistat







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
  Lotta Sinnemaa Dafi
10:00 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2
  Marianne Holappa Pruutus
10:03 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 9
  Fanni Kelho RP-Mellow
10:07 Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 12
  Ilona Tervaniemi Senjoriita II
10:10 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 15
TAUKO 10 MIN.
  Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina
10:24 Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 14
  Olivia Coker-Appiah Fulee
10:27 Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 4
  Nea Valjakka Lilla Ettan
10:31 Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 7
  Viivi Virtanen R.R. Tara
10:34 Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 10
TAUKO 10 MIN.
  Kirsi Linnala Fulee
10:48 Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 4
  Kaisla Ketonen Dexter
10:51 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 3
  Moona Pirttiaho Ratturas
10:55 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 11
  Aada Pirskanen Dafi
10:58 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2
  Lotta Sinnemaa Pruutus
11:02 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 9
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 1 + H
12 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Julia Härkönen RP-Qvist Picador
11:30 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 13
2 Salla Hasanen Senjoriita II
11:33 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 15
3 Moona Pirttiaho Ratturas
11:37 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 11
4 Liina Partio Kaevatsi La
11:40 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 5
5 Nea Valjakka Lilla Ettan
11:44 Sairilan Ratsastajat ry Liising – Postin-Kuva 7
6 Viivi Virtanen R.R. Tara
11:47 Sairilan Ratsastajat ry Taro – Ilo-Tähti 10
TAUKO 10 MIN.
7 Satu Taavitsainen Tuohikas
12:01 Sairilan Ratsastajat ry Sibbo – Pölyke 16
8 Aili Hone RP-Qvist Picador
12:04 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 13
9 Aino Kairavuori Kiss Me
12:08 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Fadarath ox 6
10 Iida Kurvinen Archengel
12:11 Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 1
11 Siiri Seppänen Kaevatsi La
12:15 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 5
12 Heini Hokkanen Petiina
12:18 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 8
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H
3 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Mari Pilssari
Estetuomari: Mari Pilssari
Ratamestari: Mari Pilssari
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Emmi Myyryläinen Dexter
12:50 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 3
2 Aino Kairavuori Kiss Me
12:53 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Fadarath ox 6
3 Olivia Coker-Appiah Petiina
12:57 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 8
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1-tason kouluratsastuskilpailut 2.9.2018 – Tulokset

 

Sairilan Ratsastajat 2.9.2018
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 2.9.2018 lk. 15.13
Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
Luokka 4 – Koulu

 

Luokka 1 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
Harrasteluokan kouluohjelma 2016
Sairilan Ratsastajat Ry
12 ilmoittautuminen, 12 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Moona Pirttiaho Ratturas 123 123 64,737
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 1
2 Sara Hellman Hietarannan Romeo 122 122 64,211
Sairilan Ratsastajat ry Ernst Rivaldo 27 RUSS – Rusch 2
2 Elli Toura Harju-Vinhapeli 122 122 64,211
Taipalsaaren Ratsastajat ry Jaapeli – Vinha-Muisto 2
4 Lotta Sinnemaa Pruutus 117,5 117,5 61,842
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 4
5 Veera Saarinen Rivakka-Pehtoori 117 117 61,579
Sairilan Ratsastajat ry Raperto – Varjo-Luonnos 5
6 Senja Sorvari Liuksas 115 115 60,526
Sairilan Ratsastajat ry 6
7 Fanni Kelho Dafi 114 114 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 7
8 Marianne Holappa RP-Mellow 111,5 111,5 58,684
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 8
9 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 107 107 56,316
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 9
10 Tyyne Peltola Piktor 105 105 55,263
M-Riders Mikkeli ry 10
11 Ilona Tervaniemi Senjoriita II 93,5 93,5 49,211
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 11
12 Olivia Coker-Appiah Carlene Fulee 0
Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria 2 + 1 + H
C-merkin kouluohjelma 1997
Sairilan Ratsastajat Ry Seuramestaruus 2018 ponit
19 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Sara Hellman Hietarannan Romeo 120 120 66,667
Sairilan Ratsastajat ry Ernst Rivaldo 27 RUSS – Rusch 1
2 Emmi Myyryläinen Dexter 118,5 118,5 65,833
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2
3 Julia Härkönen RP-Qvist Picador 116,5 116,5 64,722
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 3
4 Anni Lampinen Raisu-Polkka 114,5 114,5 63,611
M-Riders Mikkeli ry Raperto – Mirlakka 4
5 Lotta Tivinen Grannys T 113 113 62,778
Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 5
6 Moona Pirttiaho Ratturas 112 112 62,222
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 6
7 Vilma Liukkonen Kadru 111,5 111,5 61,944
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 7
8 Olivia Coker-Appiah Carlene Fulee 109,5 109,5 60,833
Sairilan Ratsastajat ry Fantoom – Huumor 8
9 Kaisla Ketonen Dexter 109 109 60,556
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 9
10 Aili Hone RP-Qvist Picador 108,5 108,5 60,278
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 10
11 Heini Hokkanen Bilou 108 108 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 11
12 Elli Toura Harju-Vinhapeli 107 107 59,444
Taipalsaaren Ratsastajat ry Jaapeli – Vinha-Muisto 12
12 Lotta Sinnemaa Pruutus 107 107 59,444
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 12
14 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 106,5 106,5 59,167
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 14
14 Vilma Rappu RP-Rebel Surprise 106,5 106,5 59,167
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 14
16 Aili Hone Glory 106 106 58,889
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 16
17 Salla Hasanen RP-Royal Picador 103 103 57,222
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 17
18 Aili Jokinen Pähkinä 100 100 55,556
Sairilan Ratsastajat ry 18
19 Eveliina Anttila Senjoriita II 94,5 94,5 52,500
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 19
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
B-merkin kouluohjelma 2010
Sairilan Ratsastajat Ry Seuramestaruus 2018 juniorit
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Vilma Liukkonen Kadru 146,5 146,5 63,696
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 1
2 Veera Kovanen RP-Usvaneito 144 144 62,609
Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 2
3 Lotta Tivinen Grannys T 141,5 141,5 61,522
Sairilan Ratsastajat ry Grandeur – Van Gogh 3
4 Liina Partio Kaevatsi La 141,5 141,5 61,522
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 3
5 Aino Kairavuori RP-Royal Picador 141 141 61,304
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5
6 Siiri Seppänen Kaevatsi La 135 135 58,696
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 6
7 Aada Väisänen Vesuuv Fontana 0
Mikkelin Ratsastusseura ry
ylös

Luokka 4 – Koulu
A-merkin kouluohjelma 2006
Sairilan Ratsastajat Ry Seuramestaruus 2018 seniorit
3 ilmoittautuminen, 3 lähtöä, 1 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Karoliina Hasu Pandora V 176 176 65,185
Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy 1
2 Mirka Pilz Elsinda 158 158 58,519
Mäntyharjun Ratsastajat ry Paladino – Tuntematon Ori 2
3 Eija Wall RP-Usvaneito 152 152 56,296
Sairilan Ratsastajat ry Voiveikko – Olve 3
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1-tason estekilpailut 6.5.2018 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + H
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 1 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Este
  Seura Suku Virhe Aika
1 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina    
    Haavekuva – Olve 0 57,51
 
2 Marianne Holappa RP-Rebel Surprise    
    Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 2 65,53
3 Lotta Sinnemaa Pruutus    
    Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 6 81,59
4 Fanni Ovaskainen Dafi    
    Tuntematon Ori 8 90,10
5 Kirsi Linnala Fulee    
    Fantoom – Huumor 8 90,97
6 Aili Jokinen RP-Mellow    
    Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 11 102,03
7 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu    
    Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH Hyl.  
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata Tyyliarvostelu
  Seura Suku Virhe Aika Piste Aika
1 Lotta Sinnemaa Pruutus      
    Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 52,06 36  
2 Essi Jokinen RP-Presto      
    Linkker – Olve 0 41,47 35,5  
3 Reetta Gummerus Senjoriita II      
    Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 47,12 28,6  
4 Kaisa Paasonen Savelan Titiuu      
    A.T. Ukko-Myrsky – E Laatu-Poika 0 42,07 28,1  
 
5 Eveliina Anttila RP-Presto      
    Linkker – Olve 0 41,67 27,4  
6 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina      
    Haavekuva – Olve 0 36,31 26,5  
7 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu      
    Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 0 47,37 Hyl.  
7 Aili Jokinen RP-Mellow      
    Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 0 60,00 Hyl.  
7 Veera Kovanen RP-Usvaneito      
    Voiveikko – Olve 0 33,79    
10 Aino Kairavuori RP-Royal Picador      
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4 60,00    
11 Marianne Holappa RP-Rebel Surprise      
    Tuntematon Ori – Tuntematon Ori Hyl.      
11 Kaisla Ketonen Ratturas      
    Rikoshet – Vigur Hyl.      
11 Vilma Liukkonen Kadru      
    Karl XII – Molbert Hyl.      
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H
10 ilmoittautuminen, 9 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Kaisa Paasonen Mantel    
    Olve – Apeli 0 43,44
2 Heini Hokkanen Senjoriita II    
    Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 49,15
3 Moona Pirttiaho Ratturas    
    Rikoshet – Vigur 0 45,92
 
4 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
    Kenedis – Kuller 0 36,66
5 Julia Härkönen RP-Qvist Picador    
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 40,78
6 Veera Kovanen RP-Usvaneito    
    Voiveikko – Olve 4 42,41
7 Kaisa Paasonen Savelan Titiuu    
    A.T. Ukko-Myrsky – E Laatu-Poika 8 54,56
8 Aili Hone RP-Qvist Picador    
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet Hyl.  
8 Liina Partio Kaevatsi La    
    Kenedis – Kuller Hyl.  
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 2
1 ilmoittautuminen, 0 lähtöä
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H
5 ilmoittautuminen, 5 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Aino Kairavuori Petiina    
    Preemu – Hermelin 0 46,56
2 Vilma Liukkonen Dexter    
    Tuntematon Ori 0 38,35
 
3 Emmi Myyryläinen Dexter    
    Tuntematon Ori 0 38,00
4 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina    
    Preemu – Hermelin 0 41,60
5 Aino Ripatti Archengel    
    Armani – Takt ox 4 41,54
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Lähtölistat 6.5.2018







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + H
7 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Aili Jokinen RP-Mellow
10:00   Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 12
2 Fanni Ovaskainen Dafi
    Tuntematon Ori 2
3 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu
    Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 8
4 Marianne Holappa RP-Rebel Surprise
    Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 15
5 Lotta Sinnemaa Pruutus
    Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 10
6 Kirsi Linnala Fulee
    Fantoom – Huumor 4
7 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina
    Haavekuva – Olve 18
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H
13 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu
11:00   Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 8
2 Lotta Sinnemaa Pruutus
    Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 10
3 Aili Jokinen RP-Mellow
    Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 12
4 Marianne Holappa RP-Rebel Surprise
    Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 15
5 Reetta Gummerus Senjoriita II
    Senjoor – Theodor ex Tarsan 20
6 Aino Kairavuori RP-Royal Picador
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 16
7 Kaisla Ketonen Ratturas
    Rikoshet – Vigur 11
8 Eveliina Anttila RP-Presto
    Linkker – Olve 13
9 Vilma Liukkonen Kadru
    Karl XII – Molbert 5
10 Kaisa Paasonen Savelan Titiuu
    A.T. Ukko-Myrsky – E Laatu-Poika 19
11 Veera Kovanen RP-Usvaneito
    Voiveikko – Olve 17
12 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina
    Haavekuva – Olve 18
13 Essi Jokinen RP-Presto
    Linkker – Olve 13
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H
10 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Moona Pirttiaho Ratturas
12:40   Rikoshet – Vigur 11
2 Julia Härkönen RP-Qvist Picador
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 14
3 Kaisa Paasonen Savelan Titiuu
    A.T. Ukko-Myrsky – E Laatu-Poika 19
4 Siiri Seppänen Kaevatsi La
    Kenedis – Kuller 6
5 Vilma Liukkonen Kadru
    Karl XII – Molbert 5
6 Veera Kovanen RP-Usvaneito
    Voiveikko – Olve 17
7 Aili Hone RP-Qvist Picador
    Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 14
8 Heini Hokkanen Senjoriita II
    Senjoor – Theodor ex Tarsan 20
9 Liina Partio Kaevatsi La
    Kenedis – Kuller 6
10 Kaisa Paasonen Mantel
    Olve – Apeli 7
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 2 + 1 + H
6 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Hanna Coker-Appiah
Estetuomari: Minna Saikko
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Aino Kairavuori Petiina
14:00   Preemu – Hermelin 9
2 Vilma Liukkonen Dexter
    Tuntematon Ori 3
3 Vilma Korpelainen Sylvester II
    Uron G – Juping 21
4 Aino Ripatti Archengel
    Armani – Takt ox 1
5 Emmi Myyryläinen Dexter
    Tuntematon Ori 3
6 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina
    Preemu – Hermelin 9
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


1. tason koulukisat 18.3.2018 – Tulokset

 

Sairilan Ratsastajat 18.3.2018
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 18.3.2018 lk. 17.08
Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H

 

Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
11 ilmoittautuminen, 10 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Eveliina Anttila Pähkinä 87 87 66,923
Sairilan Ratsastajat ry 1
2 Vilma Rappu RP-Rebel Surprise 82 82 63,077
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 2
3 Vilma Liukkonen Kadru 81,5 81,5 62,692
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 3
4 Aili Jokinen RP-Mellow 79 79 60,769
Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 4
4 Reetta Gummerus Senjoriita II 79 79 60,769
Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 4
6 Marianne Holappa Pruutus 78 78 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 6
7 Viivi Virtanen Quo Vadis 76,5 76,5 58,846
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 7
8 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu 74,5 74,5 57,308
Sairilan Ratsastajat ry 8
8 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 74,5 74,5 57,308
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 8
10 Julia Härkönen Hiiu Kali 54 54 41,538
Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 10
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
17 ilmoittautuminen, 17 lähtöä, 5 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Vilma Liukkonen Kadru 125,5 125,5 66,053
Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 1
2 Emmi Myyryläinen Dexter 124 124 65,263
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 2
3 Veera Kovanen RP-Presto 123 123 64,737
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 3
4 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise 121,5 121,5 63,947
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 4
5 Viivi Virtanen Quo Vadis 119 119 62,632
Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 5
6 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina 118 118 62,105
Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 6
6 Essi Jokinen Petiina 118 118 62,105
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 6
8 Heini Hokkanen Bilou 116,5 116,5 61,316
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 8
8 Moona Pirttiaho Ratturas 116,5 116,5 61,316
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 8
10 Aili Hone RP-Qvist Picador 115,5 115,5 60,789
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 10
11 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina 115 115 60,526
Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 11
12 Kaisla Ketonen Ratturas 114 114 60,000
Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 12
13 Lotta Sinnemaa Pruutus 113,5 113,5 59,737
Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 13
13 Henrietta Hublin WL 113,5 113,5 59,737
Sairilan Ratsastajat ry Merkitty tietokantaan ilman su 13
15 Aili Hone Glory 113 113 59,474
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 15
16 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu 103 103 54,211
Sairilan Ratsastajat ry 16
17 Julia Härkönen Hiiu Kali 97,5 97,5 51,316
Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 17
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Ida Hämäläinen Bögegårdens Landano 173 173 69,200
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 1
2 Hanna Henriksson Badira 166,5 166,5 66,600
Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2
3 Saara Lepistö Wermeroosa 161,4 161,4 64,560
Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 3
4 Aino Kairavuori RP-Royal Picador 158 158 63,200
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 4
5 Emmi Maaranen Lifting 152,5 152,5 61,000
Mikkelin Ratsastusseura ry Liising – K.M. Nopsa 5
6 Emmi Myyryläinen Dexter 151 151 60,400
Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6
7 Aada Väisänen Vesuuv Fontana 150 150 60,000
Mikkelin Ratsastusseura ry 7
8 Veera Kovanen RP-Presto 149,5 149,5 59,800
Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 8
9 Julia Härkönen RP-Qvist Picador 142 142 56,800
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 9
9 Liina Partio Kaevatsi La 142 142 56,800
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 9
11 Siiri Seppänen Kaevatsi La 140 140 56,000
Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 11
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
Tuomari C: Sanna Koski
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto C Yhteensä Prosentti
Seura Suku
1 Karoliina Hasu Pandora V 180,5 180,5 66,852
Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy 1
2 Hanna Henriksson Badira 171 171 63,333
Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2
3 Ida Hämäläinen Bögegårdens Landano 166,5 166,5 61,667
Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 3
3 Saara Lepistö Wermeroosa 166,5 166,5 61,667
Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 3
5 Aino Kairavuori RP-Royal Picador 160,5 160,5 59,444
Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5
6 Emmi Maaranen Lifting 160 160 59,259
Mikkelin Ratsastusseura ry Liising – K.M. Nopsa 6
ylös

 

Equipe – Datasystem för ridsport

 

1-tason koulukisat 18.3.2018 – Lähtölistat






Sairilan Ratsastajat 18.3.2018
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin lähtölista 16.3.2018 lk. 14.34
Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H

Luokka 1 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
11 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Aili Jokinen RP-Mellow
10:00 Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid 18
2 Reetta Gummerus Senjoriita II
10:05 Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 24
3 Eveliina Anttila Pähkinä
10:10 Sairilan Ratsastajat ry   15
4 Marianne Holappa Pruutus
10:15 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 14
5 Vilma Rappu RP-Rebel Surprise
10:30 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 21
6 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu
10:35 Sairilan Ratsastajat ry   11
7 Julia Härkönen Hiiu Kali
10:40 Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 7
8 Viivi Virtanen Quo Vadis
10:45 Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 16
9 Henrietta Hublin WL
11:00 Sairilan Ratsastajat ry Merkitty tietokantaan ilman su 27
10 Vilma Liukkonen Kadru
11:05 Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 8
11 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina
11:10 Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 23
 
ylös

Luokka 2 – Koulu Kategoria A + 2 + 1 + H
17 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Julia Härkönen Hiiu Kali
11:45 Sairilan Ratsastajat ry Hubertus Hai – Farrat (Farad) 7
2 Iida Kurvinen RP-Vilhelmiina
11:50 Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 23
3 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu
11:55 Sairilan Ratsastajat ry   11
4 Viivi Virtanen Quo Vadis
12:00 Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 16
5 Lotta Sinnemaa Pruutus
12:05 Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 14
6 Aili Hone Glory
12:20 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 6
7 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina
12:25 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 13
8 Kaisla Ketonen Ratturas
12:30 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 17
9 Vilma Liukkonen Kadru
12:35 Sairilan Ratsastajat ry Karl XII – Molbert 8
11 Henrietta Hublin WL
12:40 Sairilan Ratsastajat ry Merkitty tietokantaan ilman su 27
12 Veera Kovanen RP-Presto
12:55 Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 19
13 Heini Hokkanen Bilou
13:00 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 3
14 Essi Jokinen Petiina
13:05 Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 13
15 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise
13:10 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 21
8 Moona Pirttiaho Ratturas
13:25 Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 17
16 Emmi Myyryläinen Dexter
13:30 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 5
17 Aili Hone RP-Qvist Picador
13:35 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 20
 
ylös

Luokka 3 – Koulu Kategoria 1 + H
11 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Siiri Seppänen Kaevatsi La
14:10 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 9
2 Veera Kovanen RP-Presto
14:15 Sairilan Ratsastajat ry Linkker – Olve 19
3 Julia Härkönen RP-Qvist Picador
14:20 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 20
4 Emmi Myyryläinen Dexter
14:25 Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 5
5 Aino Kairavuori RP-Royal Picador
14:40 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 22
6 Saara Lepistö Wermeroosa
14:45 Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 26
7 Liina Partio Kaevatsi La
14:50 Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller 9
8 Hanna Henriksson Badira
15:05 Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2
9 Emmi Maaranen Lifting
15:10 Mikkelin Ratsastusseura ry Liising – K.M. Nopsa 10
10 Ida Hämäläinen Bögegårdens Landano
15:15 Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 4
11 Aada Väisänen Vesuuv Fontana
15:20 Mikkelin Ratsastusseura ry   25
 
ylös

Luokka 4 – Koulu Kategoria 1 + H
7 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Sanna Koski
Kilpailunjohtaja: Sari Tivinen
 
Lähtönro Ratsastaja Hevonen
Lähtöaika Seura Suku Hevosnro
1 Aino Kairavuori RP-Royal Picador
16:00 Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 22
2 Karoliina Hasu Pandora V
16:05 Mikkelin Ratsastusseura ry Saganek – Playboy 12
3 Hanna Henriksson Badira
16:10 Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 Cassiano – Coriander 2
4 Ida Hämäläinen Bögegårdens Landano
16:25 Mikkelin Ratsastusseura ry Bögegårdens Lantano – Laszlo(Locky-Spiet) 4
5 Saara Lepistö Wermeroosa
16:30 Mikkelin Ratsastusseura ry Hermeli – Vispok 26
6 Emmi Maaranen Lifting
16:35 Mikkelin Ratsastusseura ry Liising – K.M. Nopsa 10
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport


Vuoden 2018 hinnat

Täysjäsen juniori 50 €
Täysjäsen seniori 57 €
Perhejäsen juniori 25 €
Perhejäsen seniori 31 €

Kilpailuluvat vapautetaan vuoden alusta verkko-ostoon. Jäsensihteeri ei siis enää tee viitesiirtoja maksuja varten, vaan jokainen huolehtii luvan hankkimisesta itse. Verkko-osto tarjoaa lupia myyntiin vasta sen jälkeen, kun jäsenen jäsenmaksu on kirjautunut jäsenrekisteriin. Kun jäsen on maksanut kilpailulupansa maksulinkin kautta, kirjautuminen Kipaan onnistuu seuraavana päivänä (näin ainakin on tilattu). Ohjelma ei tarkista jäsenen kvaaleja eli niistä kilpailijat ovat itse vastuussa. Verkko-osto aukeaa 8.1.2018.

Jäsentiedote 8/2017

SarRa-jäsentiedote-tiedote-8_2017

1. tason estekisat 15.20.2017 – Tulokset







Luokka 1 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
13 ilmoittautuminen, 13 lähtöä, 4 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Lotta Sinnemaa RP-Rebel Surprise    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori – Tuntematon Ori 0 48,75
2 Aino Kairavuori RP-Royal Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 0 44,22
3 Mila Kakriainen Pilona v.d. Westerdijk    
  Sairilan Ratsastajat ry Gertjan v.d. Gathe – Scotsman v. Bunswaard 0 50,09
4 Aili Hone Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 51,45
 
5 Helmi Hämäläinen Glory    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 45,71
6 Sara Lukkarinen Pruutus    
  Sairilan Ratsastajat ry Pee-Peen Protoni 59 SH – Vincent van Rijswijk 25 SH 0 56,50
7 Janette Siren RP-Vilhelmiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 0 52,38
8 Viivi Virtanen Quo Vadis    
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 42,53
9 Ronja Becker Paspartout    
  Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 0 51,25
10 Reetta Gummerus Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 4 52,00
11 Kiira Salmenlahti Niemenpellon Hippu    
  Sairilan Ratsastajat ry Diplomat SWE 50 SH – Tapolan Hugo 46 SH 7 70,00
12 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller Hyl.  
12 Kaisla Ketonen RP-Mellow    
  Sairilan Ratsastajat ry Vincent van Rijswijk 25 SH – Samson v.St. Noord-Zuid Hyl.  
 
ylös

Luokka 2 – Este Kategoria 2 + 1 + H Alustava
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Janette Siren RP-Vilhelmiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Haavekuva – Olve 0 44,03
2 Viivi Virtanen Quo Vadis    
  Sairilan Ratsastajat ry Faisal SE ox STS – Dushara Ox 0 44,53
3 Sanni Gynther RP-Taikalyhty    
  Des Equestrian ry Ruuvin Roope – Olve 0 42,25
 
4 Heini Hokkanen Senjoriita II    
  Sairilan Ratsastajat ry Senjoor – Theodor ex Tarsan 0 46,78
5 Emmi Myyryläinen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 4 42,31
6 Julia Härkönen RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet 5 60,53
7 Ronja Becker Paspartout    
  Sairilan Ratsastajat ry Bohemo Pascha 5 W – Wärnanäs Ulrik 6 47,78
8 Moona Pirttiaho Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur Hyl.  
8 Siiri Seppänen Kaevatsi La    
  Sairilan Ratsastajat ry Kenedis – Kuller Hyl.  
8 Veera Kovanen Archengel    
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox Hyl.  
8 Lena Janhunen Mr Ex    
  Varkauden Urheiluratsastajat r Exactitude – Turbo Thrust Hyl.  
 
ylös

Luokka 3 – Este Kategoria 1 + H Alustava
8 ilmoittautuminen, 8 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Sanni Gynther RP-Taikalyhty    
  Des Equestrian ry Ruuvin Roope – Olve 0 43,60
2 Aino Kairavuori Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 40,22
 
3 Olivia Coker-Appiah Carlene Petiina    
  Sairilan Ratsastajat ry Preemu – Hermelin 0 45,25
4 Tiia Tamlander Braith Wicked Heart    
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 41,81
5 Tiffani Jylhänniska The Cramello    
  Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 0 47,97
6 Iida Kurvinen Ratturas    
  Sairilan Ratsastajat ry Rikoshet – Vigur 4 42,91
7 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 4 44,25
8 Kaisu Torniainen Backyard’s After Eight    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Viking – Weinberg 4 46,87
 
ylös

Luokka 4 – Este Kategoria 1 + H Alustava
7 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 2 Sijoittuu
Pj. tuomari: Annastiina Multanen
Kilpailunjohtaja: Kati Hannula-Montonen
Estetuomari: Annastiina Multanen
Ratamestari: Annastiina Multanen
 
Sija Ratsastaja Hevonen Palkinto Perusrata
  Seura Suku Virhe Aika
1 Vilma Liukkonen Dexter    
  Sairilan Ratsastajat ry Tuntematon Ori 0 43,06
2 Henna Vehmassalo Cantolan Rodolphus    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Kotimäen Menuett My Life 14 NF – Henry Jeremiah 13 NF 0 43,39
 
3 Tiia Tamlander Braith Wicked Heart    
  Sairilan Ratsastajat ry Pionier’s Sjoerd NLD 2 RP – Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB 0 45,19
4 Aino Ripatti Archengel    
  Sairilan Ratsastajat ry Armani – Takt ox 0 41,59
5 Tiffani Jylhänniska The Cramello    
  Tampereen Ratsastusseura ry Tuntematon Ori 0 45,72
6 Kaisu Torniainen Backyard’s After Eight    
  Mäntyharjun Ratsastajat ry Viking – Weinberg 4 46,94
7 Liina Partio RP-Qvist Picador    
  Sairilan Ratsastajat ry Ellilän Bramble Cocktail 28 NF – Beechwood Comet Hyl.  
 
ylös

Equipe – Datasystem för ridsport